Дата документу 13.09.2017
Справа № 334/5891/17
Провадження № 3/334/1827/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2017 року м. Запоріжжя
Суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Ісаков Дмитро Олександрович, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІПН - НОМЕР_1, працюючого директором ТОВ "АРТ-09", зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1, за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
в с т а н о в и в :
В провадження Ленінського районного суду м.Запоріжжя надійшов протокол про вчинення адміністративного правопорушення, складений головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок у сфері торгівлі управління аудиту ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_2 за результатами планової документальної виїзної перевірки ТОВ "АРТ-09" з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період роботи з 01.01.2015р. по 31.03.2017р. єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у відношенні директора ОСОБА_1 за ознаками складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч.1 КУпАП.
У відповідності зі ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до вимог п. 2 ст.278 КУпАП при підготовці справи до розгляду перевіряється, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП, встановлено порядок зясування обставин при розгляді справи про адміністративне порушення, а саме чи було вчинено адміністративне порушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також зясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При підготовці даної справи до розгляду встановлено, що посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення не зазначено суть правопорушення, яке ставиться у провину ОСОБА_1 В протоколі мається посилання про те, що детальний зміст порушення викладений у витягу з акту документальної планової виїзної перевірки, який додається до протоколу. Разом з тим, акт № 400/08-01-14-02/36711549 від 17.07.2017 року на який посилається ревізор-інспектор доданий не в повному обсязі, а саме відсутні аркуші № 2-4, 19-22, 29-51.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 приєднані документи відносно головного бухгалтера цього підприємства ОСОБА_3
Матеріали даної справи не прошито (скріплені металевими скобами) та не пронумеровано, починаючи з аркушу № 1, № 2 та далі. Опис документів у справі складений з посиланням про кількість аркушів кожного документу, який міститься у справі.
Враховуючи вимоги «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», яка ратифікована Верховною Радою України 17 липня 1997 року і в силу вимог статті 9 Конституції України є обов`язковою для виконання та прямого застосування на всій території України.
Стаття 6 Конвенції встановлює сукупність правових принципів, які змістовно наповнюють право особи на справедливий суд. Вказане право особа не може реалізувати в тому випадку, якщо документ, на підставі якого вона притягається до юридичної відповідальності в судовому порядку, не відповідає вимогам закону.
За таких обставин суд не може розглянути справу по суті, оскільки матеріали справи не містяться необхідних для розгляду відомостей.
З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне повернути справу відносно ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Запорізькій області, для належного оформлення.
Керуючись статтями 163-1 ч.1, 245, 256, 278, 280 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суд
п о с т а н о в и в:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд. 166), для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О.Ісаков