Постанова № 6887351, 23.11.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.11.2009
Номер справи
2а-6740/09/2670
Номер документу
6887351
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/550

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

08 год. 36 хв. № 2а-6740/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Миронець Р.А. вирішив адміністративну справу

за позовомДержавна податкова інспекція у Солом'янському районі м.Києва

до ОСОБА_1

простягнення заборгованості у розмірі 5603,35грн.

за участю представників сторін:

позивач:., Краглик Д.М., відповідач:, не прибув, На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 23.11.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна податкова інспекція у Соломянському районі міста Києва з позовної заявою до Субєкта господарської діяльності - ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 5603,35 грн.

В обґрунтування позову представник позивача зазначав, що відповідач має борг з податку з доходів фізичних осіб в сумі 3396,30 грн. та по єдиному податку в розмірі 2207,05 грн. за результатами фінансово-господарської діяльності станом на червень 2009 року.

Відповідач в судове засідання не прибув, про заперечень на позовну заяву не надав, про час, дату на місце розгляду справи був повідомлений належним чином, докази про що, наявні в матеріалах справи.

Ухвалою суду від 23.07.2009р. в задоволенні клопотання позивача про забезпечення позову відмовлено.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Субєкт господарської діяльності ОСОБА_1 індивідуальний код НОМЕР_1 , зареєстрований як платник податків в ДПІ у Соломянському районі міста Києва, 03151, АДРЕСА_1.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі поданої декларації відповідачем встановлена заборгованість у розмірі 3396,03 грн., яка виникла на підставі доходів одержаних ним з 01 січня по 31 грудня 2007 року, оскільки відповідач в 2007р. був платником податку з доходів фізичних осіб.

Протягом 2008 року відповідач працював за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності, вид діяльності торгівельно-посередницька діяльність.

Відповідно до п. 4.3.25 п.4.3. ст.4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»дохід (прибуток), одержаний самозайнятою особою від здійснення нею підприємницької або незалежної професійної діяльності, якщо така особа обрала спеціальну (спрощену) систему оподаткування такого доходу (прибутку) відповідно до закону.

Пункт 2 Указу Президента України від 03.07.98р. №727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва», а саме: здійснення виду підприємницької діяльності , не зазначеного в свідоцтві про сплату єдиного податку за 2007 рік. Донараховано податок з доходів фізичних осіб на суму 3396,03 грн.

В звязку із виявленим порушенням відповідачем відповідно до п.п.17.1.5. п.17.1. ст..17 Закону України №2181 від 21.12.2000р. «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(надалі Указ Президента України №727), прийнято податкове повідомлення-рішення від 14.01.2008р. №0001251702 на суму 3396,03 грн.

Згідно додатку рішення XXVI сесія ІІ Соломянської районної у м. Києві ради від 27.12.2005р. №404 для виду діяльності: торгівельно посередницька діяльність, встановлена ставку єдиного податку у розмірі 200,00 грн. в місяць.

Протягом 2008 року відповідачу нараховано єдиний податок в сумі 2400,00 грн. частина суми була погашена за рахунок переплати. Станом на червень 2009р. заборгованість перед бюджетом по єдиному податку складає 2207,05 грн.

Відповідно до ч.2 ст.2 Указу Президента України від 03.07.98 р. №727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності»ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Актом перевірки встановлено, що у 2008 році відповідач перебував на спрощеній системі оподаткування згідно свідоцтва про сплату єдиного податку на 2008 рік від 01 січня 2008р. серія НОМЕР_2.

Згідно зі ст.2 Указу Президента №727, не встановлює заборони здійснювати підприємницьку діяльність, яка не зазначена у свідоцтві про сплату єдиного податку. Навпаки, у абзаці 11 ст.2 вказано, що доходи отримані від здійснення підприємницької діяльності, що обкладається єдиним податком, не включаються до платника, оскільки підприємницька діяльність відповідача у 2008 році, обкладалась єдиним податком, то всі доходи, отримані від цієї діяльності, не підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб.

Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з таких підстав.

Законом України від 22.05.2003 р. N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (пп. 9.12.1 п. 9.12 ст. 9), далі - Закон, встановлено, що "оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також фізичною особою, яка сплачує ринковий збір, здійснюється за правилами, встановленими спеціальним законодавством з цих питань, з урахуванням норм цього пункту.

До спеціального законодавства належить спеціальна (спрощена) система оподаткування обліку і звітності, порядок провадження якої здійснюється фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності за правилами, встановленими Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.98 р. N 727 (в редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. N 746) (далі - Указ), та звичайна (загальна) система оподаткування (згідно з розділом IV Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян", крім фіксованого податку).

Відповідно до статті 2 Указу суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання Свідоцтва про сплату єдиного податку.

Цією ж статтею визначено, що фізична особа - платник єдиного податку сплачує єдиний податок у фіксованому розмірі за ставкою, встановленою місцевими радами за місцем державної реєстрації цього платника залежно від виду діяльності.

Поряд з цим відповідно до норм вказаної статті, у разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких встановлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне Свідоцтво і сплачується податок, що не перевищує максимальної ставки за цими видами діяльності, встановленої місцевою радою за місцем її державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності, незалежно від того, здійснює вона підприємницьку діяльність на всій території України чи лише за місцем державної реєстрації.

Порядок видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку затверджено наказом ДПА України від 29.10.99 р. N 599, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 02.11.99 р. за N 752/4045. Згідно з положеннями цього Порядку для одержання Свідоцтва про сплату єдиного податку фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності подає до податкового органу за місцем державної реєстрації письмову заяву, в якій зазначає вид (види) діяльності, яким передбачає займатися, оскільки саме від виду (видів) діяльності залежить розмір єдиного податку, який повинен сплачуватися цією фізичною особою. Крім подання письмової заяви, підставою для видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку є пред'явлений платіжний документ про сплату єдиного податку, оскільки Свідоцтво - це документ, що засвідчує саме сплату єдиного податку. Зазначені фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності у заяві види діяльності записуються податковим органом у Свідоцтві про сплату єдиного податку, що видається такій особі.

Відповідно до статті 6 Указу фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, який сплачує єдиний податок, не є платником податку на доходи фізичних осіб. Отже, доходи платника єдиного податку, одержані ним від провадження саме зазначених у Свідоцтві видів підприємницької діяльності, не включаються до складу його загального річного оподатковуваного доходу і з них не сплачується податок з доходів фізичних осіб. Це підтверджується також і підпунктом 4.3.25 п. 4.3 ст. 4 Закону.

Якщо суб'єкт підприємницької діяльності, який вибрав спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, одержує протягом звітного року доходи інші, ніж зазначені у Свідоцтві про сплату єдиного податку, то такі доходи протягом року підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб на загальних підставах, за правилами та у порядку, встановленими Законом. Тобто при виплаті такого доходу податок повинен бути утриманий податковим агентом за ставкою, встановленою п. 7.1 ст. 7 Закону (на даний час - 13 відсотків від об'єкта оподаткування).

Якщо при виплаті такого доходу податковим агентом чи особою, яка не є податковим агентом, не було утримано податок з доходів фізичних осіб, то така фізична особа - підприємець повинна подати річну податкову декларацію і зазначити в ній суму доходу, одержаного від провадження діяльності, не зазначеної у Свідоцтві про сплату єдиного податку, та сплатити з неї податок з доходів фізичних осіб за встановленою ставкою.

Також, відповідно до положень ст. 1 та ст. 2 Указу Президента України N 727/98 суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень, мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць (ч. 2 ст. 2 вищезазначеного Указу).

Частиною другою ст. 2 Указу передбачено, що у разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, судом визнається, що позивачем надано достатні докази, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

З огляду на наведене, керуючись статтями ст.ст. 9, 69, 70, 71, 72, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - ОСОБА_1 (03151, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податкову заборгованість в розмірі 5603,35 грн. (пять тисяч шістсот три грн. 35 коп.) на користь держави:

-заборгованість у розмірі 3396,30 грн. на р/р 33217801700010, одержувач ВДК у Соломянському районі міста Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувач: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11010200,

-заборгованість у розмірі 2207,05 грн. на р/р 34210379700010, одержувач ВДК у Соломянському районі міста Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувач: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 16050200.

Стягувач Державна податкова інспекція у Соломянському районі м. Києва (03151, м. Київ, вул.. Смілянська, 6).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя Добрянська Я.І.