Постанова № 68871405, 07.09.2017, Любомльський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
07.09.2017
Номер справи
163/1948/17
Номер документу
68871405
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 163/1948/17

Провадження № 3/163/1250/17

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 вересня 2017 року місто Любомль

Суддя Любомльського районного суду Волинської області Павлусь О.С.,

за участі секретаря Семенюк К.М.,

особи, що притягується до відповідальності ОСОБА_1,

прокурора Сасюка А.О.,

оперуповноваженого сектором протидії корупції УЗЕ Волинської області ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль справу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією відносно ОСОБА_1, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №4 митного поста «Ягодин» Волинської митниці ДФС,

-за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

Старшим оперуповноваженим сектором протидії корупції УЗЕ Волинської області ОСОБА_2 складено протокол про те, що ОСОБА_1, будучи державним інспектором відділу митного оформлення №4 митного поста «Ягодин» Волинської митниці ДФС, та відповідно до п.п. «е», п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав, без поважних причин, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, посилаючись на відсутність прямого умислу та збіг строку накладення адміністративного стягнення, просив провадження у справі закрити.

Прокурор Сасюк А.О. у судовому засіданні просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Оперуповноважений сектором протидії корупції УЗЕ Волинської області ОСОБА_2 підтримав думку прокурора. Додатково вказав, що після 10.07.2017 року моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування було встановлено, що ОСОБА_1 декларація за 2016 рік подана несвоєчасно, а саме 12.05.2017 року. 20 липня 2017 року під час відібрання у останнього пояснень стало відомо, що ОСОБА_1 мав реальну можливість подати декларацію, проте без поважних причин подав її несвоєчасно. Таким чином, посилання на збіг строку накладення адміністративного стягнення суперечать ч.3 ст. 38 КУпАП.

Заслухавши думку учасників судового процесу та дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

З матеріалів справи вбачається, що 22.09.2009 року ОСОБА_1 прийняв присягу державного службовця.

Відповідно до наказу начальника Волинської митниці ДФС за №55-о від 30.01.2017 року, ОСОБА_1 з 01.02.2017 року переведено на посаду державного інспектора відділу митного оформлення №4 митного поста «Ягодин» Волинської митниці ДФС.

Згідно витягу з наказу начальника Волинської митниці ДФС за №528-о від 15.10.2015 року, ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання інспектора податкової та митної справи ІІІ рангу.

27.05.2015 року, ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений з попередженням «Про обмеження, спрямовані на запобігання корупційним та пов’язаних з корупцією правопорушенням, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і одержання неправомірної вигоди або дарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю», що підтверджується його особистим підписом.

06.03.2017 року, ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений із розпорядженням за №14-р, від 02.03.2017 року «Про подання декларації», що підтверджується його особистим підписом в журналі ознайомлення особового складу з вхідними документами та орієнтуваннями.

Відповідно до вимог, передбачених ч.1 ст.45 особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно, до 1 квітня, подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

03.03.2017 року, Верховною ОСОБА_3 України прийнято Закон за №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30.03.2017 року.

Відповідно до цього закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до закону України «Про запобігання корупції», подають таку декларацію вперше, продовжено до 01.05.2017 року.

Згідно вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до ч.2 ст.47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п’яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

За таких обставин, державний інспектор відділу митного оформлення №4 митного поста «Ягодин» Волинської митниці ДФС ОСОБА_1 був зобов’язаний до 00 год. 00 хв. 01.05.2017 року, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларація за 2016 рік подана несвоєчасно, а саме 12.05.2017 року.

Так, 12.05.2017 року, о 01 год. 23 хв., на особисту електронну пошту ОСОБА_1 було надіслано повідомлення що Ваша декларація успішно подана до Єдиного державного реєстру декларацій, а 12.05.2017 року о 09 год. 07 хв., що до Єдиного державного реєстру декларацій успішно подана виправлена декларація, що підтверджується також витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_2 встановлено, що ОСОБА_3 перебував у щорічній відпустці лише в період з 22 лютого по 24 лютого 2017 року, що підтверджується повідомленням Волинської митниці ДФС від 20.07.2017 року.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб’єктом декларування, перебуваючи на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №4 митного поста «Ягодин» Волинської митниці ДФС, маючи реальну можливість подати декларацію, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушив вимоги, передбачені ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Доводи ОСОБА_1 стосовно неможливості своєчасно подати декларацію через збій в роботі Реєстру, оскільки упродовж 28-31 березня 2017 року він вчиняв усі необхідні дії щодо подачі декларації, у зв’язку з чим і був впевнений, що остання вчасно подана ним, об’єктивно спростовуються його поясненнями від 20.07.2017 року, в яких останній вказав, що подавав декларацію лише 12.05.2017 року. Разом з тим, будь-яких підтверджень, що ОСОБА_1 звертався з заявами про факт неможливості подання чи неможливістю своєчасного подання декларації суду надано не було.

Судова практика виходить із того (лист ВССУ 23.05.17), що під поважними причинами несвоєчасного подання декларації слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв’язку із хворобою, перебування особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, повені, пожежі, землетрус), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію перебуванням, триманням під вартою тощо.

Посилання на збіг строку накладення адміністративного стягнення передбаченого ч.3 ст. 38 КУпАП, також не беруться суддею до уваги. З матеріалів справи вбачається, що 11.07.2017 року моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування було встановлено, що ОСОБА_1 декларація за 2016 рік подана несвоєчасно, а саме 12.05.2017 року. 20 липня 2017 року під час відібрання у останнього пояснень встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість подати декларацію, проте без поважних причин подав її несвоєчасно. Таким чином, з дня виявлення старшим оперуповноваженим сектором протидії корупції УЗЕ Волинської області ОСОБА_2 зазначеного в протоколі правопорушення, не пройшло більше трьох місяців, що свідчить про те що на час розгляду справи судом строки накладення адміністративного стягнення не збігли.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого, інші обставини справи, суд вважає за доцільне застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті Закону, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді мінімального розміру штрафу, а також стягнути судовий збір згідно із п.5 ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір”.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд –

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Штраф в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень підлягає стягненню на рахунок 31112149700001 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38009371, одержувач ГУК у Волинській області 21081300, призначення платежу “штрафи у справах про порушення правил дорожнього руху”).

Стягнути із ОСОБА_1 в користь держави 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок судового збору на рахунок 31214206700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, отримувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 22030001).

Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд.

Суддя Любомльського районного суду Павлусь О.С.