
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
11 вересня 2017 р. 804/5754/17
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Прудник Сергій Володимирович, перевіривши матеріали позовної заяви позивача-1 ОСОБА_1, позивача-2 ОСОБА_2, позивача-3 ОСОБА_3, позивача-4 ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про визнання рішення недійсним та зобовязання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
08 вересня 2017 року позивач-1 ОСОБА_1, позивач-2 ОСОБА_2, позивач-3 ОСОБА_3, позивач-4 ОСОБА_4 звернулись до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, в якій просять суд:
- визнати рішення про відмову в наданні земельних ділянок для розроблення проектів землеустрою і подальшою передачею у власність недійсним;
- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області надати дозвіл на виготовлення документації із землеустрою для передачі земельних ділянок у власність, розміром 2,0 га кожна.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що даний адміністративний позов подано з порушенням вимог закону.
Так, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Разом з тим, згідно приписів частині 1 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
З тексту позовної заяви вбачається, що предметом спірних правовідносин виступають чотири окремі рішення відповідача, прийняті окремо щодо кожного з позивачів за поданими ними (кожним окремо) заявами про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок на території Знаменівської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Васильківської сільської ради Васильківського району Дніпропетровської області
Крім того, позивачами заявлено вимоги про зобовязання відповідача надати дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення кожному з них у власність окремої земельної ділянки.
Отже, подана колективна позовна заява стосується однорідних по своїй суті правовідносин, але містить окремі позовні вимоги, кожна з яких повязана з окремим публічно-правовим спором між окремою фізичною особою та субєктом владних повноважень, тобто, є багатопредметною.
Таким чином, суд не знаходить підстав для розгляду заявлених позовних вимог в межах одного колективного позову, зважаючи на відсутність єдиного предмету спору у справі.
У звязку з чим, позивачам (кожному окремо) необхідно усунути зазначені вище недоліки, подавши до Дніпропетровського окружного адміністративного суду окремі позовні заяви, предметом кожної з яких буде спір між конкретною фізичною особою - позивачем у справі, та Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області, з приводу відведення конкретної земельної ділянки у власність.
Крім того, частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України Про судовий збір, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1600,00 грн.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року № 3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із абзацем 2 частини 3 статті 6 Закону України Про судовий збір, у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачі (кожний в своїй частині) у поданій до суду позовній заяві обєднали дві позовні вимоги немайнового характеру.
Отже, звертаючись до суду із двома немайновими вимогами позивачі повинні сплатити до суду судовий збір в сумі - 1280,00 грн. (640,00 грн. х 2 вимоги).
Таким чином, кожному з позивачів необхідно було сплатити та надати до суду доказ сплати судового збору із заявлених немайнових вимог, у розмірі 1280,00 грн., сплаченого на реквізити: одержувач - УДКСУ у Чечелівському районі м. Дніпра, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код за ЄДРПОУ 37989253, розрахунковий рахунок 31210206784008, МФО 805012, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Натомість, до позовної заяви позивачами надано оригінали квитанцій про сплату судового збору у розмірі 650 грн., який сплачено позивачем-1 ОСОБА_1.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 105 - 108, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в:
Адміністративний позов позивача-1 ОСОБА_1, позивача-2 ОСОБА_2, позивача-3 ОСОБА_3, позивача-4 ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про визнання рішення недійсним та зобовязання вчинити певні дії - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (пяти) робочих днів, з моменту отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду нових позовних заяв окремо від імені кожного з позивачів, з урахуванням зауважень, зазначених у цій ухвалі; оригіналів документа про сплату судового збору у розмірі 1280,00 грн., із заявлених позивачем двох немайнових вимог, сплаченого на реквізити: одержувач - УДКСУ у Чечелівському районі м. Дніпра, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код за ЄДРПОУ 37989253, розрахунковий рахунок 31210206784008, МФО 805012, код класифікації доходів бюджету 22030101 - кожному з позивачів - по своїй позовній заяві окремо.
Розяснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 3, частини 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали про залишення позовної заяви з руху невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд, в порядку та у строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, та набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_5