
УХВАЛА
про залишення заяви про розстрочення виконання судового рішення без руху
13 вересня 2017 року
Справа № 803/995/17
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Н.Б. Плахтій, вивчивши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-чеського спільного товариства "Іст-Менеджмент" про розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Володимир-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-чеського спільного товариства "Іст-Менеджмент" про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2017 року у даній справі адміністративний позов задоволено повністю, стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-чеського спільного товариства "Іст-Менеджмент" на користь держави податковий борг в сумі 132 970 грн. 77 коп.
12 вересня 2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю Українсько-чеського спільного товариства "Іст-Менеджмент" звернулося до суду із заявою про розстрочення виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2017 року строком на 36 місяців.
Статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про розстрочення виконання судового рішення. Відтак, виходячи із приписів частини сьомої статті 9 цього ж Кодексу щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами, зокрема, статтею 106 КАС України.
Заява про розстрочення виконання судового рішення не відповідає встановленим вимогам та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 6 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення – 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII з 01.01.2017 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1 600 грн.
Таким чином, за подання до адміністративного суду заяви про розстрочення виконання судового рішення необхідно сплатити судовий збір за ставкою, визначеною підпунктом 6 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", в розмірі 480 грн. (1 600 грн. х 0,3 = 480 грн).
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, підпункту 6 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір”, до заяви не долучено документ про сплату судового збору.
Відтак, заявнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 480 грн.
Крім того, звертаємо увагу на описку, допущену в прохальній частині заяви, в частині зазначення номера адміністративної справи, в якій товариство просить розстрочити виконання судового рішення (замість № 803/995/17 вказано № 803/1151/16).
Отже, оскільки заява про розстрочення виконання судового рішення не відповідає встановленим вимогам, її належить залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків до 29 вересня 2017 року. Заявнику у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки шляхом сплати судового збору в розмірі 480 грн. та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного документа).
Керуючись статтями 9, 106, 165, 263 КАС України, Законом України "Про судовий збір", суддя
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-чеського спільного товариства "Іст-Менеджмент" про розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Володимир-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-чеського спільного товариства "Іст-Менеджмент" про стягнення податкового боргу залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків до 29 вересня 2017 року.
Роз’яснити заявнику, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 254 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання її копії.
Суддя Н.Б. Плахтій