Постанова № 6882768, 28.10.2009, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.10.2009
Номер справи
2а-2820/09/1870
Номер документу
6882768
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 жовтня 2009 р.                                                             Справа № 2а-2820/09/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соколова В.М.

за участю секретаря судового засідання- Нероди Г.М.

представника позивача - Щербаченко М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі до державного підприємства Конотопського виправного центру № 130 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, фінансових санкцій та пені ,-

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі (далі по тексту – позивач, УПФУ в м. Конотопі) звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з державного підприємства Конотопського виправного центру № 130 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області (далі по тексту – відповідач, ДПКВЦ № 130) заборгованість зі сплати страхових внесків, фінансових санкцій та нарахованої пені в загальному розмірі 17823,21 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, який згідно п.1 ч.1 ст.14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є страхувальником і зареєстрований як платник страхових внесків в УПФУ в м. Конотопі, всупереч вимог п.6 ч.2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за березень 2009 року не сплатив у передбачений законом строк та в повному розмірі страхові внески в загальній сумі 2717,30 грн., а також 6850 грн. фінансових санкцій та 8255,91 грн. пені, застосованих до відповідача з порушення строків сплати страхових внесків.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримав у повному обсязі, додатково пояснив, що рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось, борг у добровільному порядку станом на момент розгляду справи ним не сплачений, тому просив його стягнути у судовому порядку.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи за останнім відомим місцем реєстрації (а.с.5,13,19,25), в судове засідання не з’явився, всупереч вимог ч.2 ст.40 КАС України про причину неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.

Заслухавши представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити частково, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ДПКВЦ № 130, зареєстрований як юридична особа та включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до п.1 ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є страхувальником та зареєстрована як платник страхових внесків в УПФУ в м. Конотопі, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с.5), копією довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.6), копією заяви про реєстрацію платника страхових внесків (а.с.7), поясненнями представника позивача.

Відповідно до п.6 ч.2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальник, в даному випадку ДПКВЦ № 130, зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески у розмірах, передбачених Законом України «Про збір на обов‘язкове державне пенсійне страхування» для відповідних платників збору. Порядок обчислення збору на фактичні витрати на оплату праці встановлений п. 5 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління ПФУ 19.12.2003 року № 21-1.

Згідно поданого до УПФУ в м. Конотоп звіту за формою 23, за березень 2009 року, відповідачем самостійно були нараховані страхові внески в сумі 4997,50 грн., та відповідно до звіту за формою 34, за березень 2009 року були нараховані страхові внески в сумі 1987,04 грн. проте сплачені лише частково, що підтверджується розрахунком заборгованості (а.с.4), копією розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за березень 2009 року (а.с.8) та розрахунком суми внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування із сум грошового забезпечення, що підлягають сплаті за березень 2009 року (а.с.9). Загальна сума несплачених відповідачем страхових внесків становить 2717,30 грн.

Згідно ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування своєчасно та в повному обсязі не були сплачені у строки, визначені статтею 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» , а саме - не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення звітного періоду, у зв’язку з чим за ДПКВЦ № 130 утворилася заборгованість з їх сплати на загальну суму 2717,30 грн., що підтверджується матеріалами справи (а.с.4,8,9), суд приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за березень 2009 року є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев’ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Відповідно до ч.14 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка зі сплати страхових внесків. Суми пені та штрафів можуть бути включені до вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування цих фінансових санкцій пов’язано з виникненням та сплатою недоїмки.

Рішенням № 59 від 20.03.2009 року (а.с.20) УПФУ в м. Конотопі до ДПКВЦ № 130 за несвоєчасну сплату страхових внесків були застосовані фінансові санкції у виді стягнення 6850 грн. штрафу та нараховано 8255,91 грн. пені, проте не сплачені у передбачений законом строк.

Враховуючи, що сума фінансових санкцій та нарахованої пені на момент розгляду справи відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком заборгованості (а.с.4), поясненнями представника позивача суд приходить до висновку, що вимоги в частині стягнення з відповідача фінансових санкцій та нарахованої пені є також обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Що стосується вимог про стягнення судових витрат, у зв’язку з ненаданням відповідних підтверджуючих доказів таких витрат та відповідно до ст. 94 КАС України, суд вважає за необхідне в їх задоволенні відмовити.

Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі до державного підприємства Конотопського виправного центру № 130 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, фінансових санкцій та пені –задовольнити частково.

Стягнути з державного підприємства Конотопського виправного центру № 130 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області (ід.код 08680787) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі 2717,30 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків за березень 2009 року, 6850 грн. фінансових санкцій, та 8255,91 грн. пені, разом стягнути 17823,21 грн.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити за їх безпідставністю.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                             В.М. Соколов

З оригіналом згідно

Суддя                                                                                 В.М. Соколов