Єдиний державний реєстр судових рішень копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 жовтня 2009 р. Справа № 2а-2860/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.
за участю секретаря судового засідання- Нероди Г.М.
представника позивача - Груздо Т.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до відкритого акціонерного товариства "Племптахорадгосп "Посульський" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені ,-
В С Т А Н О В И В:
Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі по тексту – позивач, СОВ Фонду соціального захисту інвалідів) звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з відкритого акціонерного товариства «Племптахорадгосп «Посульський» (далі по тексту – відповідач, ВАТ «Племптахорадгосп «Посульський») адміністративно-господарські санкції та пеню в розмірі 10895,89 грн., а також судові витрати по справі. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, всупереч вимог ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі по тексту – Закон), маючи середньооблікову чисельність працюючих інвалідів менше ніж встановлено нормативом, передбаченим ст. 19 даного Закону, не сплатив у передбаченому Законом розмірі до 16.04.2009 року 10839,47 грн. адміністративно-господарських санкцій. За порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій була нарахована пеня в розмірі 56,42 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримав у повному обсязі, додатково пояснив, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена, тому просив стягнути її в судовому порядку.
Відповідач, неодноразово належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи за останнім відомим місцем реєстрації (а.с.8,12), в судове засідання не з’явився, всупереч вимог ч.2 ст.40 КАС України про причини неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Заслухавши повноважного представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити частково, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ВАТ «Племптахорадгосп «Посульський», зареєстроване як юридична особа, що підтверджується поясненнями представника позивача.
Відповідно до ст. 4 Закону діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, соціально-побутових і соціальне-психологічних умов для задоволення їх здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Статтею 18 Закону передбачено обов’язок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, (до них відноситься і відповідач) виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Статтею 19 Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 осіб у кількості 1 робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша ніж установлена нормативами зазначеними вище, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Як вбачається зі звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік від 23.02.2009 року поданого ВАТ «Племптахорадгосп «Посульський» Сумському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів (а.с.5) середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу підприємства у 2008 році становила 38 чоловік, тому відповідно до ст. 19 Закону, норматив числа робочих місць для працевлаштування інвалідів для відповідача становить 2 робочих місця, фактично ж у 2008 році на підприємстві працювала одна особа, якій відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність.
Відповідно до листа Недригайлівського районного центру зайнятості від 21.08.2009 року (а.с.17), ВАТ «Племптахорадгосп «Посульський» в центр зайнятості з офіційною заявкою про направлення на їх підприємство, для працевлаштування, інвалідів в 2008 році не зверталось.
Таким чином, відповідач не забезпечив встановленого нормативу робочих місць, та не надав державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, чим порушив вище зазначені вимоги Закону та не перерахував встановлені Законом адміністративно-господарські санкції за нестворене робоче місце у розмірі 10839,47 грн., що підтверджується розрахунком суми позову та поясненнями представника позивача.
Згідно ст. 20 Закону передбачає, що за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Як вбачається з розрахунку суми позову (а.с.4) та пояснень представника позивача за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій відповідачу була нарахована пеня в розмірі 56,42 грн.
Враховуючи, що відповідачем сума адміністративно-господарських санкцій в розмірі 10839,47 грн. за нестворене 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів в 2008 році та пеня - 56,42 грн., в порушення вимог Закону станом на момент розгляду справи не погашені, що підтверджується поясненнями представника позивача, суд приходить до висновку, що вимоги позивача в частині стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Що стосується вимог про стягнення судових витрат, у зв’язку з ненаданням відповідних доказів таких витрат та згідно зі ст. 94 КАС України, суд вважає за необхідне в їх задоволенні відмовити.
Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до відкритого акціонерного товариства "Племптахорадгосп "Посульський" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені –задовольнити частково.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Племптахорадгосп «Посульський» (код ЄДРПОУ 14003249) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 10839,47 грн. адміністративно-господарських санкцій, 56,42 грн. пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, разом стягнути 10895,89 грн.
В задоволенні інших позовних вимог відмовити за їх безпідставністю .
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов