Єдиний державний реєстр судових рішень
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 вересня 2009 р. Справа № 2а-3584/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соп’яненко О.В.
за участю:
секретаря - Усенко І.М.
представника позивача - Груздо Т.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Кооперативного підприємства "Путивльський хлібзавод" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені ,-
В С Т А Н О В И В:
Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі по тексту – позивач, СОВ Фонду соціального захисту інвалідів) звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з Кооперативного підприємства "Путивльський хлібзавод"адміністративно-господарські санкції та пеню в розмірі 10665 грн. 35 коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, всупереч вимог ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» маючи середньооблікову чисельність працюючих інвалідів менше ніж встановлено нормативом, передбаченим ст. 19 даного Закону, не сплатив у передбаченому Законом розмірі до 16.04.2009 року 10460,53 грн. адміністративно-господарських санкцій. За порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій була нарахована пеня в розмірі 204 грн. 82 коп. На момент звернення з позовом до суду заборгованість відповідачем сплаченою не була.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримала у повному обсязі, додатково пояснивши, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена, тому просить стягнути її в судовому порядку.
Представник відповідача повторно належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи за останнім відомим місцем реєстрації (а.с.5), в судове засідання не з’явився, всупереч вимог ч. 1 ст. 40 КАС України про зміну місця реєстрація суд не повідомив. Заперечень стосовно позоних вимог суду не надсилав.
Заслухавши повноважного представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити в повному обсязі, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що згідно форми № 10-ПІ “Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів”за 2008 рік, що наданий до Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів”відповідачем, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2008 році становила 38 чоловік, а розмір середньорічної заробітної плати штатного працівника на підприємстві за 2008 рік становить 10461 грн. (а.с. 5).
Відповідно до ст. 4 Закону діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, соціально-побутових і соціальне-психологічних умов для задоволення їх здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Статтею 18 Закону передбачено обов’язок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, (до них відноситься і відповідач) виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, якщо працює від 15 до 25 чоловік –у кількості одного робочого місця, а якщо від 8 до 15 осіб –в розмірі половини середньорічної заробітної плати за нестворене 1 робоче місце.
Статтею 20 вищевказаного Закону встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньоїрічної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Внаслідок вищевикладеного, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 16.04.2009 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 104,60 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Оскільки термін сплати адміністративно-господарських санкцій був порушений, Кооперативному підприємству "Путивльський хлібзавод" нарахована пеня в розмірі 204 грн.82 коп., що підтверджується розрахунком суми позову (а.с. 4).
Таким чином, з Кооперативного підприємства "Путивльський хлібзавод" на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів необхідно стягнути 10460 грн. 53 коп. заборгованості зі сплати адміністративно - господарських санкцій та 204 грн.82 коп. нарахованої пені, а всього 10665,35 грн.
Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Кооперативного підприємства "Путивльський хлібзавод" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені –задовольнити в поівному обсязі.
Стягнути з Кооперативного підприємства "Путивльський хлібзавод" (41500, Сумська область,м. Путивль, вул. Гузєєва 28, б.28, МФО 337483, р/р 2600011150 СОД ВАТ "Райффайзен банк Аваль") на користьСумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (40030, м. Суми, вул. Горького2, ГУДКУ в Сумській області, р/р 31212230700002, МФО 837013, ЄДРПОУ 14004771) заборгованість зі сплати адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 10665,35 грн. (десять тисяч шістсот шістдесят п’ять грн. 35 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденній строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Соп'яненко