Постанова № 6882387, 21.08.2009, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.08.2009
Номер справи
2-а-3601/09/1870
Номер документу
6882387
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 серпня 2009 р.                                                                       Справа № 2а-3601/09/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.,

за участю:

секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,

представника позивача - Груздо Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства "Злагода-10" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені ,-

В С Т А Н О В И В:

          Позивач, Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача – фермерського господарства «Злагода – 10» – адміністративно-господарські санкції та пеню на загальну суму 8434,97 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який до 16.04.2009 повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції, не виконав свого обов’язку, чим спричинив збитки державі в особі Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

          У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що станом на 29.05.2009 року заборгованість відповідача зі сплати адміністративно-господарських санкцій залишається не сплаченою і складає 8434,97 грн.

          Відповідач у судове засідання не прибув повторно, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, про що свідчить розписка про отримання ним поштового відправлення, 21.08.2009 р. подав до суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними в ній доказами.

          Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

          Відповідно до ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (далі – Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.          

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 Закону і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ст. 20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, відповідач до 16.04.2009 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у сумі 8288,89 грн, що підтверджується розрахунком суми позову, пред’явленого щодо стягнення заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів та звітом про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2008 рік (а.с. 4, 5).

          За порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій відповідачу було нараховано пеню в сумі 146,08 грн (а.с. 4).

          Оскільки вказані суми відповідачем не сплачено, за ним утворилася заборгованість у розмірі 8434,97 грн.

          Несплата фермерським господарством «Злагода – 10» коштів до Державного бюджету України за не створене у 2008 році робоче місце для інваліда перешкоджає належному та своєчасному повному фінансуванню заходів по соціальній, трудовій, фізкультурно-спортивній та професійній реабілітації інвалідів та надання цільової позики на створення робочих місць для інвалідів, завдає значної шкоди державним інтересам, не дозволяє повною мірою створити інвалідам необхідні умови, які дають змогу вести повноцінний спосіб життя.

          Станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем у повному обсязі не сплачена, що підтверджуються розрахунком суми позову Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, пред’явленого щодо стягнення заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів (а.с. 4), і складає 8434,97 грн, у т. ч.:

8288,89 грн – адміністративно-господарські санкції;

146,08 грн – пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій.

          Таким чином судом достовірно встановлено, що заборгованість відповідача перед бюджетом станом на день розгляду справи залишається не сплаченою і складає 8434,97 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми адміністративно-господарських санкцій є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, ст. ст. 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства "Злагода-10" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені – задовольнити.

Стягнути з фермерського господарства "Злагода - 10" (41717, Сумська область, Буринський район, с. Степанівка, вул. Гагаріна, 92, банківські реквізити: МФО 337546, р/р № 26005055012673, банк: СФ ЗАТ комерційного банку "ПриватБанк", код за ЄДРПОУ 33125998) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (40030, м. Суми, вул. Горького, 2, банківські реквізити: отримувач - ГУДКУ в Сумській області, банк отримувача - ГУДКУ в Сумській області, рахунок 31212230700002, МФО 837013, код ЄДРПОУ 14004771) заборгованість зі сплати адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 8434,97 грн .

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденній строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                             Л.М. Опімах