Ухвала суду № 68822605, 13.09.2017, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2017
Номер справи
815/7317/16
Номер документу
68822605
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

13 вересня 2017 р. Справа № 815/7317/16

Категорія: 8.3 Головуючий в 1 інстанції: Бжассо Н. В.

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Ступакова І.Г., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 19 квітня 2017 року по справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

В С Т А Н О В И В :

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 19 квітня 2017 року задоволено адміністративний позов. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області №0000861301 про нарахування суми штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 грн. за порушення ст. 3 п.1 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Комінтернівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області №0000871301 про нарахування суми штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 17 000 грн. за порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

25 квітня 2017 року на зазначену постанову суду Комінтернівська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області подала апеляційну скаргу, яка не відповідає вимогам ч.6 ст. 187 КАС України, а саме по справі не сплачено судовий збір.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 16 травня 2017 року вказана апеляційна скарга була залишена без руху з наданням строку для усунення недоліків до 05 червня 2017 року.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 червня 2017 року продовжено строк для усунення недоліків відповідно до ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 16 травня 2017 року до 15 липня 2017 року.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2017 року продовжено строк для усунення недоліків відповідно до ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 16 травня 2017 року протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали.

Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення копія ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2017 року була отримана апелянтом 16 серпня 2017 року.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 29 серпня 2017 року продовжено строк для усунення недоліків відповідно до ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 16 травня 2017 року до 11 вересня 2017 року.

11 вересня 2017 року до Одеського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Лиманської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області про продовження строку для усунення недоліків до 29 вересня 2017 року.

У відповідності до ст. 129 Конституції України та ст. 7 КАС України, однією із засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Колегія суддів зазначає, що безпідставне продовження строків на усунення недоліків апеляційної скарги на доволі великий строк може призвести до затягнення строку набрання законної сили рішенням суду першої інстанції у даній справі, та відповідно призведе до надання незаконної переваги одній зі сторін судового процесу - суб'єкта владних повноважень.

Отже, клопотання апелянта про продовження строку виконання ухвали про без руху не підлягає задоволенню, оскільки зазначені заявником підстави для продовження строку не є поважними для цілей задоволення заявленого клопотання оскільки сам факт відсутності можливості проведення оплати, без зазначення об'єктивних та поважних причин, не є підставою для продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 108, ч.3 ст. 189 КАС України апеляційна скарга повертається особі, що її подала, якщо цією особою не усунуто недоліків, залишеної без руху апеляційної скарги.

Отже, враховуючи те, що Комінтернівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області не виконано вимоги ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 16 травня 2017 року є підстави для повернення апеляційної скарги.

Керуючись ч.3 ст. 108, ст. 187, ч.3 ст. 189 КАС України, суддя,-

У Х В А Л И В:

Відмовити в задоволенні клопотання Лиманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про продовження строку для усунення недоліків.

Апеляційну скаргу Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 19 квітня 2017 року по справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - повернути апелянту.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Суддя І.Г. Ступакова