
Справа № 639/5030/17
Провадження№3/639/1909/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 вересня 2017 року суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Чижиченко Д.В., при секретарі Косенко С.М., за участю прокурора Білоусенко Н.О., особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, молодшого інспектора ІІ категорії відділу режиму і охорони державної установи «Харківської установи виконання покарань (№27)», яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді молодшого інспектора ІІ категорії відділу режиму і охорони державної установи «Харківської установи виконання покарань (№27)», будучи згідно з підпунктом «д» пункту 1 частини 1 статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб*єктом відповідальності за правопорушення пов*язані з корупцією, 01.08.2017 року на підставі договору купівлі-продажу №435 від 01.08.2017 року набула право власності на нерухоме майно, а саме: трикімнатну квартиру загальною площею 65, 2 кв.м., розташовану за адресою: Харківська обл., м. Лозова, мікрорайон 5, 26, кв.29, реєстраційний номер об*єкта нерухомого майна: 1286375763110.
У порушення зазначених вимог ОСОБА_1 несвоєчасно повідомила про суттєві зміни у майновому стані (лише 15.08.2017 року, а саме за день до отримання державною установою «Харківської установи виконання покарань (№27)» запиту від Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про надання документів про призначення на посаду ОСОБА_1О.)
Згідно витягу з наказу №90о/с від 25.06.2008 року виданого Харківським слідчим ізолятором Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області ОСОБА_1 прийнято на посаду молодшого інспектора ІІ категорії відділу режиму і охорони Харківського слідчого ізолятору.
Згідно ч. 2 ст. 52 Закону (станом на 2016 рік) у разі суттєвої зміни в майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство.
У відповідності до ч. 3ст. 52 Законупорядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані визначається Національним агентством.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, затверджено форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування.
В розумінні положеньст. 50 ЗаконуОСОБА_1, як службова особа, належить до осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Відповідно дост. 334 ЦК України, право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
01.08.2017 року на підставі договору купівлі- продажу №435 ОСОБА_1 набула право власності на нерухоме майно, а саме: трикімнатну квартиру загальною площею 65, 2 кв.м., розташовану за адресою: Харківська обл., м. Лозова, мікрорайон 5, 26, кв.29, реєстраційний номер об*єкта нерухомого майна: 1286375763110, вартістю 170000,00 грн., що перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року.
Таким чином, ОСОБА_1 з 01.08.2017 року протягом 10 днів зобов'язана була подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб - сайті Національного агентства в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з відомостями з Реєстру повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, що стосуються об*єктів нерухомості, ОСОБА_1 подане лише 15.08.2017 року.
Отже, ОСОБА_1 порушено вимоги ч. 2ст. 52 Закону, а також рішення Національного агентства від 10.06.2016 № 3 «;Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та рішенняНаціонального агентства від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб,уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Правопорушення вчинено 15.08.2017 року, та виявлено повноважними органами 28.08.2017 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнала свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення, пояснила, що несвоєчасно здійснила повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв'язку з тим, що забула про цей обов*язок оскільки на той час у неї хворіла дитина.
Під час судового засідання прокурор Білоусенко Н.О. надала пояснення про те, що в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, у звязку з чим вона просить накласти на правопорушника адміністративне стягнення у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, суд приходить до наступних висновків.
Частиною 2 ст. 52 Закону (станом на 2016 рік) імперативно передбачено, що у разі суттєвої зміни в майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 176-2КУпАПза встановлених судом обставин, підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення, який складений компетентною особою і зміст якого відповідає вимогамст. 256 КУпАП, інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, відомостями з Реєстру повідомлення про суттєві зміни в майновому стані ОСОБА_1 від 15.08.2017.
З вказаних засобів доказування безспірно вбачається, що всупереч вимогам ч. 2 ст. 52 Закону, рішення Національного агентства від 10.06.2016 № 3 «;Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та рішенняНаціонального агентства від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб,уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 в десятиденний строк з моменту придбання трикімнатної квартири загальною площею 65, 2 кв.м., розташованої за адресою: Харківська обл., м. Лозова, мікрорайон 5, 26, кв.29, реєстраційний номер об*єкта нерухомого майна: 1286375763110 письмово не повідомила про це Національне агентство шляхом заповнення відповідної форми повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування.
При вирішенні питання щодо міри адміністративної відповідальності приходжу до наступних висновків.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
При призначенні адміністративного стягнення суд, у відповідності до положеньст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, яка визнає свою вину і щиро розкаялась у вчиненому, що є обставиною, яка пом'якшує відповідальність, і вважає доцільним у виховних цілях призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в мінімальних межах санкції ч. 2ст. 172-6 КУпАП.
Окрім цього, з ОСОБА_1 на користь держави, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» підлягає стягненню судовий збір у розмірі 320 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.245,247,280,283,284 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 176-2КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадянин, що дорівнює 1700 (тисячу сімсот) гривень 00 копійок. р/р 31111106700008, отримувач УДКСУ Жовтневого району, банк отримувача ГУДКУ в Харківській області, код отримувача (МФО) 851011, код ДРПОУ 37999612.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУДКС України у Жовтневому районі м. Харкова Харківської області, код отримувача 37999612, банк отримувача ГУДКСУ у Харківській області, код банку отримувача (МФО) 851011, р/р отримувача 31215206700008, код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір у розмірі 320 (триста двадцяти) гривень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Харківської області через Жовтневий районний суд м. Харкова.
Строк пред'явлення постанови до виконання - 3 місяці.
СуддяД.В.Чижиченко