
Справа № 181/749/17
Провадження №3/181/247/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
за справою про адміністративне правопорушення
13 вересня 2017 року смт. Межова
Суддя Межівського районного суду Дніпропетровської області Юрєв О.Ю., розглянувши в приміщенні суду в смт. Межова, Дніпропетровської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, за правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
До суду від Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ч.1 ст.163-4 КУпАП.
У відповідності до вимог ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне повернути матеріали до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області для належно оформлення, виходячи з наступного.
За змістом ст. ст. 254, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення є важливим процесуальним документом, яким фіксується факт адміністративного правопорушення, і який є підставою дляподальшого провадженняу справі. До складання протоколу та до його змісту висуваються спеціальні вимоги. Протокол про адміністративне правопорушення повинен містити у собі, зокрема, дані про час, місце вчинення і суть адміністративного правопорушення.
В протоколі про адміністративне правопорушення №9367 від 05.07.2017 року вказано, що ОСОБА_1 скоїв правопорушення у термін 01.10.2014 06.06.2017 року. Однак як вбачається зі змісту протоколу, він був звільнений з посади наказом від 06.02.2017 року. Отже ніяк не міг скоїти дане правопорушення у вказаний термін адже вже не працював в ТОВ «Преображенське-М» на посаді директора.
У судовому провадженні вказані недоліки протоколу про адміністративне правопорушення усунуті не можуть бути, суд не може собою підміняти органи, що зобовязані довести провину особи у вчиненні адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, вважаю, що без доопрацювання та усунення недоліків протоколу про адміністративне правопорушення, розгляд справи неможливий, а тому матеріали адміністративної справи щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП України слід повернути для доопрацювання та усунення недоліків.
Керуючись ст. ст.256,257, 278 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернутидо Головного управління ДФС у Дніпропетровській області - для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Cуддя: О. Ю. Юр'єв