
Справа № 439/1085/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 вересня 2017 року м. Броди
Суддя Бродівського районного суду Львівської області Бунда А.О., з участю прокурора Торубко В.В., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли від заступника начальника Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого та зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_2, приватного підприємця, депутата Бродівської районної ради Львівської області, ІПН НОМЕР_1
за ст.172-6 ч.1 КУпАП, суддя,-
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Бродівської районної ради Львівської області, згідно з рішенням Бродівської районної ради від 12.11.2015 № 1, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись субєктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 13.05.2017 о 18:36 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6КУпАПвизнав та в подальшому зобовязався не вчиняти адміністративних правопорушень та дотримуватися вимог закону.
Прокурор в судовому засіданні вважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6КУпАП, просив визнати його винним та накласти на нього стягнення у виді штрафу.
Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 172-6 ч.1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України „Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України 23 березня 2017 р. прийнято ЗУ «№ 1975-VIII«Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», що набрав чинності 30 березня 2017 р. Відповідно до цього закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно доЗакону України „Про запобігання корупції" подають таку декларацію вперше продовжено до 01 травня 2017 р.
Таким чином, ОСОБА_1 зобовязаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 01.05.2017р.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП стверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про вчинення адміністративного правопорушення № 322 від 21.08.2017 р.; витягом з Єдиного державного реєстру декларацій; рішенням Бродівської районної ради Львівської області № 1від 12.11.2015 р. „Про підсумки виборів депутатів Бродівської районної ради УІІ скликання та визнання їх повноважень», письмовими поясненнями ОСОБА_1
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення, враховується характер скоєного правопорушення, особа правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення у виді штрафу у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.172-6 ч.1,283-285,287-289 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И Л А:
Визнати винним ОСОБА_1, у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Державної судової адміністрації України (вул.Липського,18/5 м.Київ, 01601) судовий збір в сумі 320.00 грн.: одержувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк одержувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Львівської області через Бродівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: ОСОБА_2