
м. Лиман Справа № 236/2240/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 вересня 2017 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли зі Словянського відділу поліції ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в с.Назаркін Волоконовського району Бєлгородської області, українця, громадянина України, який не є інвалідом, не працює, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце реєстрації: вул. Дубоноса, буд.64, м. Лиман Донецької області,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
08 серпня 2017 року до суду зі Словянського відділу поліції ГУНП в Донецькій області надійшов адміністративний матеріал, відповідно до якого 27.07.2017 року о 10 год. 40 хв. в м. Лиман Донецької області по вул. Курортній, громадянин ОСОБА_2 керував автомобілем ВАЗ 21063, з державним номерним знаком АН 0251 ІХ, з явними ознаками алкогольного спяніння(запах алкоголю з порожнин рота, почервоніння очей, тремор рук); від продуття алкотестеру Drager Alcotest 6810 та проходження медичного огляду на стан сп'яніння у встановленому Законом порядку відмовився у присутності свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Даний матеріал про адміністративне правопорушення було призначено до розгляду на 14.08.2017 року о 10 годині 30 хвилин.
14.08.2017 року до канцелярії Краснолиманського міського суду Донецької області надійшло клопотання правопорушника ОСОБА_2 з проханням перенести розгляд адміністративного матеріалу на іншу дату в звязку з хворобою. До зазначеного клопотання ОСОБА_2 надав довідку, видану КЗ «Лиманський ЦПМСД ім. Лядукіна» № 733 про те, що 14.08.2017 року йому була надана невідкладна медична допомога(а.с.15).
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП с права про адміністративне правопрушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Враховуючи клопотання правопорушника ОСОБА_2 та поважність причини неявки його до суду, матеріал про адміністративне правопорушення було призначено до розгляду на 21.08.2017 року о 13 годині 00 хвилин.
В судовому засіданні 21.08.2017 року ОСОБА_2 заявив клопотання про перенесення розгляду справи у звязку із тим, що він має намір скористуватися юридичною допомогою адвоката, а також просив викликати до судового засідання свідків, які були зазначені в протоколі.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП с права про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Враховуючи клопотання правопорушника ОСОБА_2 та поважність причини неявки його до суду, матеріал про адміністративне правопорушення було призначено до розгляду на 12.09.2017 року о 10 годині 00 хвилин.
В судове засідання 12.09.2017 року належним чином повідомлений ОСОБА_2, про що свідчить судова розписка(а.с.18), не з'явився, про причини свого неприбуття суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Частиною 1 статті 130 КУпАП передбачено, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Факт відмови ОСОБА_2 на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку огляд на стан алкогольного спяніння підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії БР№ 275712 від 27.07.2017 року, в якому ОСОБА_2 власноручно письмово зазначив про те, що «лизнув» вина, в «наркологію» поїхати відмовляється, а також письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4 вкладеними на окремих аркушах.
Приймаю, як належний та допустимий доказ протокол про адміністративне правопорушення, оскільки він складений уповноваженою особою інспектором Словянського ВПГУНП в Донецькій області, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 1 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в поясненнях правопорушника та в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч. 1 КУпАП, враховую характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника: вік та соціальне положення, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, вчинення правопорушення в стані алкогольного спяніння, що є обставиною, яка її обтяжує.
Тому, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків скоєного адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції статті, у вигляді штрафу, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до встановлених правил дорожнього руху, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника стягується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Керуючись ст.ст. 23, 33, ч.1 ст.130, ст. ст. 283-284 КУпАП України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. ст. 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 гривень (десять тисяч двісті грн.00 коп.) (рахунок: 31114149700001, одержувач: Донецьке Ук/Дон. області, код платежу 21081300, ОКПО: 38033949, МФО: 834016, банк одержувача ГУ ДКСУ в Донецькій області) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Встановити ОСОБА_2 для добровільної сплати визначеної суми штрафу15 днів з дня вручення йому копії цієї постанови.
У разі несплати штрафу правопорушником у встановлений строк стягнути в порядку примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_2 в доход держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 20400,00 (двадцять тисяч чотириста грн.00 коп.) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави (рахунок одержувача: 31215206700564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 834016, одержувач: Краснолиманський УК/отг у м. Красний Лиман/22030101, Банк одержувача: ГУДКСУ у Донецькій області; код бюджетної класифікації доходів: 22030101 "Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)") судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять ) гривень 00 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя -