Постанова № 6879705, 20.07.2009, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.07.2009
Номер справи
2а - 1847/09/1470
Номер документу
6879705
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20.07.2009 р.                                                                                 № 2а - 1847/09/1470

           м.Миколаїв

20:54

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Мавродієвої М.В., при секретарі Вандар Н.А.,

за участю представників:

прокуратури Брезицького В.С. - посв. №97 від 05.08.2008,

позивача: не з’явився,

відповідача: не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомПрокурор Арбузинського району Миколаївської області, пров. Каштановий, 15,Арбузинка,Арбузинський район, Миколаївська область,55300 в інтересах держави в особіМіністерство палива та енергетики України, вул. Хрещатик, 30,м.Київ,01001 Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго", вул. Комінтерну, 25,Київ 32,01032 Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у південному регіоні", вул. Івана Франка, 55,Одеса,Одеська область,65049 доМале ПП "Тріумф", вул. Жовтневої революції, 26,Костянтинівка,Арбузинський район, Миколаївська область,55340 простягнення фінансової санкції по постанові №З-6 від 29.01.2008 в сумі 1700 грн,

в с т а н о в и в:

Прокурор Арбузинського району звернувся до суду в інтересах держави в особі міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»та його структурного підрозділу «Держенергонагляд у Південному регіоні»з позовом про стягнення з Малого підприємства «Тріумф»фінансової санкції по постанові №З-6 від 29.01.2008 в сумі 1700 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що відповідачем не виконана та не оскаржена в адміністративному чи судовому порядку постанова про застосування фінансових санкцій №З-6 від 29.01.2008.

Відповідач про судове засідання був повідомлений належним чином відповідно до ч.5 ст.107 КАС України, за юридичною адресою (арк.спр.70), але своїх заперечень проти позову та відповідних доказів, запропонованих в ухвалі суду від 19.05.2009 та повістці-повідомленні від 08.07.2009, не надав, представник в судове засідання не з’явився, причин неявки не повідомив.

Під час розгляду справи, прокурор підтримав доводи, викладені у адміністративному позові.

          Судовий процес фіксувався за допомогою технічного комплексу «Камертон».

У судовому засіданні 20.07.2009 судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Приймаючи рішення по справі судом взято до уваги наступне.

Згідно Указу Президента України «Про міністерство палива та енергетики України»від 14.04.2000 №598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому. Вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.

Національна енергетична компанія «Укренерго»Міністерства палива та енергетики України –державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське управління об’єднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному регіоні є відособлений підрозділ «Держенергонагляд у Південному регіоні», який здійснює свою діяльність відповідно до «Положення про відособлений підрозділ «Держенергонагляд у Південному регіоні»(далі Положення) та на підставі довіреності, яку видає ДП «НЕК Укренерго».

Згідно зазначеного Положення державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Миколаївській області є одним із структурних підрозділів ВП «Держенергонагляд у Південному регіоні».

Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об’єднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на суб’єктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання та споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок і теплових мереж.

В період з 04.09.2007 по 06.09.2007 позивачем було проведено обстеження МПП «Тріумф» стосовно питань технічного стану та організації експлуатації електроустановок споживачів з приєднаною потужністю до 150 кВт.

За результатами обстеження був складений акт №402 від 06.09.2007 (арк.спр.10-12), в якому зафіксовані виявлені порушення та вказано заходи щодо усунення виявлених порушень. Відповідач з визначеним актом ознайомлений, заперечень щодо викладеного в акті не надав.

06.09.2007 року, у відповідності з ст.9 Закону України «Про електроенергетику»та на підставі акту обстеження №402 від 06.09.2007 позивачем винесено Припис №402 яким зобов’язано відповідача надати позивачу до 13.09.2007 року план заходів щодо виконання Припису та письмову інформацію про виконання кожного пункту припису не пізніше трьох робочих днів після закінчення терміну його виконання, про виконання припису в цілому повідомити до 03.01.2008. Відповідач з приписом ознайомлений під підпис (арк.спр. 6-8).

Відповідно до ч.3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику»суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

18.01.2008 позивач провів перевірку виконання вимог Припису №402 від 06.09.2007 та встановив, що відповідальна особа відповідача за електрогосподарство не пройшла перевірку знань з технології робіт у комісії Держенергонагляду; не проведено перевірку спрацювання захисту в електроустановках з заземленою нейтраллю; не проведено вимірів підвищеною напругою промислової частоти ізоляції силових та освітлювальних електропроводок; не забезпечена наявність актів прихованих робіт; не заведено журнал або картотеку дефектів та недоліків електрообладнання; не встановлено термін відчистки від пилу та бруду основного електрообладнання; не складено та не затверджено посадову інструкцію особи, відповідальної за електрогосподарство; не складено та не затверджено графік оглядів КЛ-0.4кВ; не нанесено на дверях РЩ-0.4кВ «Ввод»диспетчерські найменування та знаки безпеки встановленого зразка в приміщенні «Цех по випічці хліба», не промаркіровано кабелі 0.4кВ відходящих приєднань та не причеплені бірки в РЩ-0.4кВ «Ввод», приміщення «Цех по випічці хліба»; не очищено від пилу та павутиння внутрішня частина РЩ-0.4кВ «Ввод», приміщення «Цех по випічці хліба»; не нанесено на дверях РЩ-0.4кВ «Підйомник»диспетчерські найменування та знаки безпеки встановленого зразка в приміщенні «Цех по випічці хліба»; не нанесено написів на магнітних пускачах вказуючи до яких приєднань вони відносяться, РЩ-0.4кВ «Підйомник», в приміщенні «Цех по випічці хліба»; на кнопках керування РЩ-0.4кВ «Підйомник»не вказані операції для яких вони призначені в приміщенні «Цех по випічці хліба»;не промаркіровано кабелі 0.4кВ відходящих приєднань та не причеплені бірки в РЩ-0.4кВ «Підйомник», приміщення «Цех по випічці хліба»; не очищено від пилу та павутиння внутрішня частина РЩ-0.4кВ «Підйомник», приміщення «Цех по випічці хліба»чим не виконано п.п.3, 5, 6, 7, 12, 13, 14, 15, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 зазначеного припису, про що складено акт №3-6 (арк.спр.16)

Згідно пп.2, 8 «Положення про порядок накладання на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого Постановою КМУ від 21.07.1999 №1312 за невиконання припису №402, позивачем застосовано відповідальність до відповідача у вигляді фінансових санкцій за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 1700,0 грн., про що була винесена Постанова №3-6 від 29.01.2008, яка направлена відповідачу з супровідним листом (арк.спр.9, 13).

Згідно п.10 «Положення про порядок накладання на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику»суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення Постанови про його накладання.

Відповідно до ч.6 ст.27 Закону України «Про електроенергетику»суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Відповідач постанову №3-6 від 29.01.2008 про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику не оскаржив, але добровільно цей штраф не сплатив, про оплату позивача не повідомив.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.11, 71, ч.4 ст.94, ст.ст. 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.          

2. Стягнути з Малого підприємства «Тріумф», вул.Жовтневої революції, 26, с.Костянтинівка, Арбузинський район, Миколаївська область, 55340 (р/р26009301460459 у відділенні ПІБ м.Южноукраїнська, МФО 326427, ЄДРПОУ 24057542) на користь Державного бюджету України (р/р 31111106700011 в ГУДКУ в Миколаївській області, МФО 826013, код ЄДРПОУ 22430571, код доходу 21081100) фінансову санкцію у сумі 1700,0 грн.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя                                                                                           М.В. Мавродієва

Постанова оформлена у відповідності до ст.163 КАС України

та підписана суддею 03.11.2009