Ухвала суду № 68793377, 11.09.2017, Лугинський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
11.09.2017
Номер справи
281/3483/14-а
Номер документу
68793377
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Лугинський районний суд Житомирської області

Справа № 281/3483/14-а

Провадження по справі № 6-а/281/1262/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2017 року смт. Лугини

Лугинський районний суд Житомирської області у складі:

головуючого судді Нечуй Б.П.

за участі секретаря Кравчук К.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лугини заяву управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про зміну способу і порядку виконання рішення суду, -

В С Т А Н О В И В:

20.06.2017 року управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира (далі УПСЗН Богунської районної ради м. Житомира) звернулося до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення Лугинського районного суду Житомирської області від 14.01.2015 (далі постанова суду) у адміністративній справі № 281/3483/14-а за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області, управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації та управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій протиправними та зобовязання проведення перерахунку та виплати коштів, передбачених ст. 37, ч. 1 ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Заява обґрунтована тим, що постановою суду зобовязано УПСЗН Богунської районної ради м. Житомира провести виплату ОСОБА_1 доплати до заробітної плати, передбаченої ч.1 ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 01.06.2014 року по 31.07.2014 року відповідно до розрахунків наданих Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області.

Постанова суду виконана в частині нарахування коштів, а в частині виплати коштів не виконана, тому представник заявника просить змінити спосіб виконання постанови суду.

УПСЗН Богунської районної ради м. Житомира є боржником у виконавчому провадженні з виконання вищезазначеного судового рішення, яке не виконано, оскільки проведення видатків не передбачених кошторисами є бюджетним правопорушенням. Разом з тим, судове рішення може бути виконано за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті за бюджетною програмою із забезпечення виконання рішень суду, що гарантовані державою шляхом стягнення з боржника вказаних коштів.

Представник управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира в судове засідання не з'явився, попередньо надіслав на адресу суду заяву, згідно якої просив справу слухати у його відсутності.

Представники Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області, управління ДВС ГТУЮ в Житомирській області та управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації в судове засідання не зявилися, хоча й були повідомлені належним чином про дату, час і місце розгляду справи.

ОСОБА_1 в судове засідання не зявилася, хоча й була повідомлена належним чином про дату, час і місце розгляду справи.

Суд, дослідивши докази по справі, дійшов висновку, що подання задоволенню не підлягає з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що постановою Лугинського районного суду Житомирської області від 14 січня 2015 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено; зобовязано Територіальне управління Державної судової адміністрації в Житомирській області провести донарахування ОСОБА_1 доплати до заробітної плати, передбаченої ч.1 ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі двох мінімальних заробітних плат, виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, встановленого ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік за період з 01.06.2014 року по 31.07.2014 року і подати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира та зобовязано управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира провести виплату ОСОБА_1 доплати до заробітної плати, передбаченої ч.1 ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 01.06.2014 року по 31.07.2014 року відповідно до розрахунків наданих Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області.

Судом видано виконавчий лист по справі № 281/3483/14-а, який був направлений на виконання до управління ДВС ГТУЮ у Житомирській області. На підставі чого, відкрито виконавче провадження за № 50108720.

Нарахування коштів ОСОБА_1 Територіальним управління Державної судової адміністрації в Житомирській області було виконано, але управлінням праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира виплата не здійснена за відсутності фінансування з Державного бюджету України.

Відповідно до ч. 5ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Крім того, відповідно до ст. 14 КАС Українивстановлено, що судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно дост. 2 Закону України №4901-VI від 05.06.2012 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є, зокрема, державний орган.

Статтею 263 КАС України передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере учась у справі та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції, (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.

Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у встановленими раніше порядку і способом. Змінюючи спосіб і порядок виконання судового рішення, суд не може змінювати останнє по суті.

За таких обставин заявник просить змінити не спосіб виконання постанови суду, а судове рішення по суті позовних вимог і вирішити додаткову позовну вимогу про стягнення коштів, яка не була предметом розгляду та дослідження адміністративного суду під час прийняття цієї постанови.

Таким чином, зміна способу і порядку виконання рішення суду про зобов'язання УПСЗН Богунської районної ради м. Житомира здійснити виплату із зобов'язання на стягнення такої виплати є незаконною.

Аналогічна правова позиція висловлена в постанові Верховного Суду України від 11.11.2014 (справа № 21-394а14).

Встановлені судом обставини не дають підстав для висновку про неможливість виконання судового рішення, що відповідно до ст. 263 КАС України було б підставою для зміни способу і порядку його виконання, адже виплата нарахованих сум буде здійснена відповідачем після надходження відповідних сум із державного бюджету.

За наведених обставин у суду відсутні підстави для задоволення заяви про зміну способу та порядку виконання постанови Лугинського районного суду Житомирської області від 14.01.2015 у справі № 281/3483/14-а.

На підставі викладеного, керуючисьст.ст. 160, 165, 263 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про зміну способу і порядку виконання рішення Лугинського районного суду Житомирської області від 14.01.2015 у адміністративній справі № 281/3483/14-а за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області, управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації та управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій протиправними та зобовязання проведення перерахунку та виплати коштів, передбачених ст. 37, ч. 1 ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги доЖитомирського апеляційного адміністративного суду через Лугинський районний суд Житомирської області протягом пяти днів із дня проголошення цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя