
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
27 липня 2017 року м. Київ К/800/25759/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Усенко Є.А., розглянувши касаційну скаргу Заступника прокурора міста Києва (далі - Заступник прокурора міста Києва)
на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.02.2017
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 27.06.2017
у справі № 826/1209/13-а
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК-Текстиль"
до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И В:
Заступник прокурора міста Києва 24.07.2017 (згідно зі штампом на поштовому конверті) звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.02.2017 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 27.06.2017 у справі № 826/1209/13-а.
Відповідно до абзаців 1, 3 частини 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом (поданням), бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення Верховним Судом України, про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами для представництва інтересів громадянина або держави.
Прокурор, який звертається до адміністративного суду з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді (незалежно від форми, в якій здійснюється представництво), повинен обґрунтувати наявність підстав для здійснення такого представництва, передбачених частинами другою або третьою статті 23 Закону України "Про прокуратуру".
Згідно з абзацами 1, 2 частини 3 статті 23 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VI прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.
Заступник прокурора міста Києва обґрунтував підстави для представництва інтересів держави у адміністративній справі № 826/1209/13-а необхідністю забезпечення належного рівня доказування в судовому процесі протиправного декларування ТОВ "ТК-Текстиль" сум податкового кредиту за господарськими операціями, які не мали реального змісту.
На підтвердження повідомлення про намір представляти інтереси Держави в суді у справі 826/1209/13-а заступником прокурора міста Києва надано світлокопію листа від 20.07.2017 № 05/2/1-19-17 відповідного змісту, адресованого до ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві.
Касаційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, перешкоди для відкриття касаційного провадження відсутні.
Керуючись статтями 210-215 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Відкрити касаційне провадження за скаргою Заступника прокурора міста Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.02.2017 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 27.06.2017 у справі № 826/1209/13-а.
Витребувати з Окружного адміністративного суду міста Києва справу № 826/1209/13-а.
В порядку підготовки справи до касаційного розгляду: 1) надіслати копії ухвали про відкриття касаційного провадження особам, які беруть участь у справі; 2) надіслати особам, які беруть участь у справі, копію касаційної скарги, запропонувавши у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали подати заперечення на касаційну скаргу; 3) роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що на стадії касаційного провадження вони наділені процесуальними правами та обов'язками, передбаченими статтею 49 (з врахуванням меж перегляду справи судом касаційної інстанції, встановлених статтею 220 Кодексу адміністративного судочинства України), статтями 219, 236 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого адміністративного
суду України Є.А. Усенко