Постанова № 68779644, 12.09.2017, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.09.2017
Номер справи
235/2873/17
Номер документу
68779644
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Хмельова С.М.

Суддя-доповідач - Міронова Галина Михайлівна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2017 року справа №235/2873/17

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючого судді: Міронової Г.М., суддів: Чебанова О.О., Шишова О.О., розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області на постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 01 серпня 2017 року у справі № 235/2873/17 за позовом ОСОБА_2 до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 16.06.2017 року звернувся до суду з позовом, в якому просив суд: визнати протиправним рішення Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 22 квітня 2017 року щодо відмови в призначенні йому пенсії на пільгових умовах на підставі п. «в» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та зобов'язати відповідача призначити йому з 23 січня 2017 року пенсію на пільгових умовах на підставі п. «в» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з зарахуванням до пільгового стажу період роботи з 01 серпня 1979 року по 27 січня 2000 року в колгоспі ім. Горького (а.с. 2).

Постановою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 01 сепрня 2017 року у справі № 235/2873/17 позов ОСОБА_2 задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 22.04.2017 року про відмову у призначенні пенсії на пільгових умовах ОСОБА_2 на підставі п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Зобов'язано Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до пільгового стажу роботи ОСОБА_2, який дає право на пільгове забезпечення згідно п. «в» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» періоди роботи у колгоспі імені Горького за професією «тракторист» з 01.07.1981 року по 11.11.1981 року, 1986 рік, 1987 рік, 1989 рік, 1990 рік, 1991 рік, 1992 рік, 1994 рік, 1995 рік, 1996 рік, 1997 рік, 1998 рік.

Зобов'язано Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву позивача від 23 січня 2017 року відповідно до законодавства та за результатами розгляду прийняти рішення щодо призначення пенсії на пільгових умовах з урахуванням зарахованого стажу.

Вирішено питання щодо судових витрат (а.с. 34-37).

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги управління зазначає, що період роботи позивача в колгоспі ім. Горького з 01.08.1979 року по 27.01.2000 року не зараховано до пільгового стажу, оскільки було необхідним перевірити правильність видачі довідки про стаж та заробітну плату, наданих Міжгалузевим архівом за оспорюваний період роботи. Рішенням комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області від 24.04.2017 року № 16/99 було відмовлено позивачу у зарахуванні періоду роботи з 01.08.1979 року по 31.12.1980 року в якості слюсаря тракторної бригади та з 01.01.1981 року по 11.11.1981 року, з 20.12.1983 року по 24.12.1998 року в якості тракториста в КСП «Срібне», у зв'язку з відсутністю відомостей про ліквідацію підприємства.

Сторони у судове засідання не з'явились, про розгляд справи були повідомлені належним чином.

За нормами пункту другого частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Колегія суддів, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі, задовольнити частково.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що 23 січня 2017 року позивач звернувся до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (а.с. 5, 83).

Відповідач рішенням про відмову в призначенні пенсії від 22 квітня 2017 року в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відмовив, у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу - 20 років, оскільки період роботи в колгоспі ім. Горького з 01.08.1979 року по 27.01.2000 року до пільгового стажу згідно п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» не зараховано, потребує розгляду в комісії (а.с. 5-6, 55-58).

Красноармійським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області було направлено довідки про стаж та заробітну плату позивача за період роботи у колгоспі ім. Горького з 01.08.1979 року по 27.01.2000 року до Управління Пенсійного фонду України в м. Мирнограді для подальшого їх направлення для розгляду на Комісію з питань підтвердження стажу роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії на пільгових умовах (а.с. 86).

Рішенням комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або вислугу років при головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області від 24.04.2017 року № 16/99 підтверджено ОСОБА_2 періоди роботи на пільгових умовах відповідно до п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 04.01.1999 року по 27.01.2000 року (за винятком періоду відсутності нарахування заробітної плати) в якості тракториста в СТОВ «Петровське»; з 02.02.2000 року по 25.01.2001 року (за винятком періодів відсутності нарахування заробітної плати) в якості тракториста в СТОВ «Троїцьке»; відмовлено позивачу в зарахуванні періодів роботи на пільгових умовах відповідно до п. «в» ст. 13 Закону № 1788 з 01.08.1979 року по 31.12.1980 року в якості слюсаря тракторної бригади; з 01.01.1981 року по 11.11.1981 року, з 20.12.1983 року по 24.12.1998 року в якості тракториста в КСП «Срібне», у зв'язку з відсутністю відомостей про ліквідацію підприємства; з 12.11.1981 року по 19.12.1983 року у зв'язку з проходженням військової служби (а.с. 23, 87).

Колегія суддів вважає висновок суду першої інстанції щодо часткового задоволення позову неправильним з огляду на наступне.

Спірним питанням цієї справи є правомірність дій Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо відмови у зарахуванні періодів роботи позивача в колгоспі ім. Горького з 01.08.1979 року по 27.01.2000 року до пільгового стажу згідно п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»,.

Згідно із статтею 46 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Статтею 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058) передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Положенням ч. 1 ст. 9 Закону № 1058 передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Стаття 4 Закону № 1058 зазначає, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються, зокрема: види пенсійного забезпечення, умови участі в пенсійній системі чи їх рівнях, пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат, джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон № 1788) громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Пунктом «в» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ встановлено: на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.

За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років.

Відповідно до пункту 1 Роз'яснень Міністерства соціального забезпечення України «Про порядок призначення пенсій на пільгових умовах трактористам-машиністам, які безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах і на інших підприємствах сільського господарства» від 20.01.1992 № 7, до трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільськогосподарської продукції, відносяться працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідне посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах на протязі повного сезону сільськогосподарських робіт в рослинництві та тваринництві. Трактористам-машиністам, які відробили повний польовий період на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь рік роботи зараховується до стажу, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення і в тому випадку, якщо в міжпольовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи (на стаціонарних і причепних установках та агрегатах, по ремонту сільськогосподарської техніки, на тваринницьких фермах тощо).

Згідно з листом Міністерства соціального захисту населення України від 03.11.1993 № 02-80орг «Огляд запитань та відповідей з питань застосування законодавства про державні пенсії», єдине найменування професії механізаторів сільського господарства «тракторист-машиніст» було введено в 1961 році і охоплює такі професії: бульдозеристи, бульдозеристи-скреперисти, грейдеристи, комбайнери, машиністи дощувальних машин, машиністи льноконоплезбиральних машин, машиністи скреперів, скреперисти, машиністи чайнозбиральних машин, машиністи екскаваторів, механіки-водії бавовнозбиральних машин, механіки-водії самохідних широкозахватних сінокосилок, механіки-комбайнери, трактористи, трактористи-бульдозеристи.

Пунктом «в» частини 3 статті 56 Закону № 1788-ХІІ встановлено: до стажу роботи зараховується також військова служба та перебування в партизанських загонах і з'єднаннях, служба в органах державної безпеки внутрішніх справ та Національної поліції, незалежно від місця проходження служби.

Військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби (ч. 1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25 березня 1992 року № 2232-XII).

Абзацом 2 частини 1 статті 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року № 2011-XII передбачено: час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Відповідно до ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок № 637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Згідно п. 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29 липня 1993 року № 58 до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв'язку з цим винагороди.

Пунктом 2.4 Інструкції визначено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.

З трудової книжки ОСОБА_2 № НОМЕР_1 вбачається, що позивач 01.08.1979 року прийнятий до членів колгоспу ім. Горького. 24.12.1998 року його звільнено у зв'язку з реорганізацією КСП «Срібне» та переведено до ТОВ «Петровське» 04.01.1999 року трактористом. Позивача звільнено 27.01.2000 року з власної ініціативи (а.с. 3-4).

Записи про спірний період роботи здійснені у 1979-2000 роках, засвідчені відповідною печаткою підприємства і дефектів їх вчинення не мають.

Архівною довідкою від 10.01.2017 року та листом Красноармійської районної державної адміністрації Донецької області від 28.08.2012 року вх. № 01-2116-63 підтверджено, що колгосп ім. А.М. Горького реорганізований в аграрно-виробниче акціонерне товариство «Срібне» розпорядженням Представника Президента України від 25.05.1993 року № 108. Розпорядженням голови райдержадміністрації від 27.07.1998 року № 290 аграрно-виробниче акціонерне товариство «Срібне» перереєстровано у колективне сільськогосподарське підприємство «Срібне». КСП «Срібне» реорганізовано на підставі розподільчого балансу в:

- СТОВ «Срібне» розпорядженням голови райдержадміністрації від 04.01.1999 року № 1;

- СТОВ «Петровське» розпорядженням голови райдержадміністрації від 04.01.1999 року № 2;

- СТОВ «Троїцьке» розпорядженням голови райдержадміністрації від 04.01.1999 року № 3;

- СТОВ «Ясенове» розпорядженням голови від 04.01.1999 року № 4 ( а.с. 7, 17).

Отже, в даному випадку колегія суддів зазначає, що факт роботи позивача у період з 01 серпня 1979 року по 27 січня 2000 року у колгоспі ім. Горького підтверджується відомостями трудової книжки, які були внесені відповідно до діючого законодавства.

У тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (п. 20 Порядку № 637).

В уточнюючій довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Архівною довідкою Приватного архіву ліквідованих підприємств від 10.01.2017 року підтверджено, що ОСОБА_2 дійсно працював в колгоспі ім. Горького, с. Петровське Красноармійського району Донецької області в 1979-2000 роках. Зазначена довідка надана на підставі первинних документів: книги обліку праці та розрахунків з членами колгоспу (1979-2000 роки), які є в наявності в Приватному архіві ліквідованих підприємств (а.с. 7).

Архівною довідкою про заробіток для обчислення пенсії Приватного архіву ліквідованих підприємств № 2 від 10.01.2017 року підтверджено, що заробіток позивача, який враховується для обчислення пенсії, склав 18611904, 37. Довідка видана на підставі первинних документів (розрахункові відомості за 1990-1994 роки), які є в наявності в Приватному архіві ліквідованих підприємств (а.с. 8).

Архівною довідкою Приватного архіву ліквідованих підприємств від 10.01.2017 року № 1 підтверджено, що ОСОБА_2 дійсно працював в СТОВ «Троїцьке» Красноармійського району Донецької області згідно Книги обліку праці та розрахунків з членами СТОВ «Троїцьке» за 1999 - 2000 роки (а.с. 73).

Документи СТОВ «Троїцьке» та документи колгоспу ім. Горького село Петрівське знаходяться на зберіганні в Приватному архіві ліквідованих підприємств на підставі договору № 1 від 01.07.2016 року (а.с. 19-20).

Судом встановлено, що зазначені довідки відповідають формальним вимогам до змісту, що викладене вище.

З урахуванням викладеного, колегія суддів зазначає, що у відповідача були відсутні підстави перевірки правильності видачі довідок про стаж та заробітну плату, виданих Приватним архівом ліквідованих підприємств.

Крім того, колегія суддів вказує на те, що п. 1.1 та п. 1.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 25.11.2005 № 22-1 передбачено, що заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об'єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).

Згідно п. 3.3 Порядку орган, що призначає пенсію, надає, зокрема, допомогу особам, зазначеним у пунктах 1.1 і 1.2 розділу І цього Порядку, щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії.

Разом з тим, відповідачем зазначена допомога ОСОБА_2 не надавалась.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів зазначає, що в даному випадку позивач не може бути позбавлений свого права, що стосується предмету позову.

Наведені вище обставини свідчать про недбале ставлення пенсійного органу до вирішення такого важливого питання як пенсійне забезпечення особи, яке гарантується ст. 46 Конституції України і визначено законодавцем як джерело існування громадянина держави.

За таких умов колегія суддів вважає рішення пенсійного органу від 22 квітня 2017 року таким, що не відповідає діючому законодавству України, а тому воно підлягає скасуванню.

Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (ч. 2 ст. 5 КАС України).

Тобто, до вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи застосовується той закон, під час чинності якого вони здійснюються.

Виходячи з дискреційних повноважень Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, колегія суддів вважає необхідним зобов'язати відповідача з 23 січня 2017 року призначити ОСОБА_2 пенсію на пільгових умовах на підставі п. «в» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням до пільгового стажу період роботи з 01 серпня 1979 року по 27 січня 2000 року в колгоспі ім. Горького, а також періоду проходження військової служби.

Зазначений спосіб судового захисту узгоджується з повноваженнями суду при вирішенні справи відповідно до абзаців 10, 11 частини 2 статті 162 КАС України та дискреційними функціями відповідача.

Згідно п. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції при постановленні оскаржуваного рішення допустив порушення норм матеріального і процесуального права, у зв'язку з чим постанова підлягає скасуванню із прийняттям нового рішення.

Відповідно до ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до ч. 6 ст. 94 КАС України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції або Верховний Суд України, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.

Відповідно до квитанції № 12584959 від 01.06.2017 року позивачем сплачено судовий збір у розмірі 640 грн. за подання адміністративного позову (а.с. 1).

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів зазначає про необхідність стягнення на користь ОСОБА_2 за рахунок бюджетних асигнувань Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області витрати по сплаті судового збору у розмірі 640 грн., у зв'язку з задоволенням позовних вимог позивача в повному обсязі.

З огляду на вищезазначене та керуючись ст. ст. 11, 87, 94, 162, 195, 197, п. 3 ч. 1 ст. 198, п. 4 ч.1 ст. 202, 207, 211, 254 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області - задовольнити частково.

Постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 01 серпня 2017 року у справі № 235/2873/17 - скасувати.

Прийняти нову постанову.

Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 22 квітня 2017 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Зобов'язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України зарахувати ОСОБА_2 періоди його роботи в колгоспі ім. Горького з 01 серпня 1979 року по 27 січня 2000 року, згідно записів трудової книжки і архівних довідок Приватного архіву ліквідованих підприємств від 10.01.2017 року, та призначити ОСОБА_2 з 23 січня 2017 року пенсію на пільгових умовах згідно п. «в» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на підставі його заяви від 23.01.2017 року.

Стягнути на користь ОСОБА_2 (паспорт серія НОМЕР_2, виданий Красноармійським РВ УМВС України в Донецькій області) за рахунок бюджетних асигнувань Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (код ЄДРПОУ - 37869345, місцезнаходження: вул. Свердлова, 154, м. Покровськ, Донецька обл., 85302) витрати по сплаті судового збору у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання нею законної сили.

Головуючий суддя: Г.М. Міронова

Судді: О.О. Чебанов

О.О. Шишов