12.2 ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
12 вересня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/785/17Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., при розгляді у порядку письмового провадження адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області, Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області, Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області, однією з позовних вимог якого є визнання неправомірними дій відповідача щодо неврахування періоду роботи позивача з 1986 року по 1993 рік в установі УЛ 314/38 УВС Ворошиловградського облвиконкому.
Позивач не прибула у судове засідання, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, надала заяву про розгляд адміністративної справи за її відсутності.
Представник відповідачів не прибула судове засідання, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причини неприбуття суду не відомі. Надіслала до суду клопотання про зупинення провадження у справі.
З огляду на положення частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд вважає за можливе вирішити питання про витребування доказів та зупинення провадження у справі у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Так, судом встановлено, що стаж державної служби обчислюється відповідно до статті 46 Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» (далі - Закон).
Одночасно пунктом 8 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Стаж державної служби до набрання чинності Законом обчислювався відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283 (далі - Порядок), та додатку до нього.
Абзацом 6 пункту 2 Порядку визначено, що до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах спеціалістів органів виконання покарань, які не мають спеціальних звань.
Пунктом 4 Порядку визначено, що документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи.
Судом встановлено, що у трудовій книжці ОСОБА_1 наявні такі відомості про роботу позивача:
запис № 6 - 05.05.1986 прийнята в установу УЛ 314/38 економістом (наказ 68 л/с від 05.05.1986);
запис № 7 - 01.01.1989 установу УЛ 314/38 УВС Ворошиловградського облвиконкому перепрофільовано в установу УЛ 314/П-44 УВС Ворошиловградського облвиконкому (наказ МВС УРСР);
запис № 8 - 01.03.1989 призначена на посаду економіста з планування (наказ № 26 л/с від 07.03.1989);
запис № 9 - 01.12.1989 переведена на посаду старшого економіста з планування (наказ № 127 л/с від 01.12.1989);
запис № 10 - 01.10.1990 установу УЛ 314/П-44 перепрофільовано в установу УЛ 314/38 УВС Луганської області (наказ МВС УРСР);
запис № 11 - 01.10.1990 призначена старшим економістом з планування (наказ № 151 л/с від 03.12.1990);
запис № 12 - 08.10.1993 звільнена за статтею 38 КЗпП України (власне бажання) (наказ № 179 л/с від 08.10.1993).
Як зазначив у запереченнях проти позову представник відповідачів, стаж роботи ОСОБА_1 з 05.05.1986 по 08.10.1993 в установі виконання покарань не зарахований до стажу державної служби, оскільки відсутні документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують віднесення зазначених категорій посад до державної служби.
Із записів у трудовій книжці ОСОБА_1 встановити такі відомості також неможливо.
Відповідно до частини четвертої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає (частина п'ята статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини першої статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Частиною п'ятою статті 71 КАС України визначено, що суд може збирати докази з власної ініціативи.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне витребувати від Національного агентства України з питань державної служби та Державної кримінально-виконавчої служби України (Державної пенітенціарної служби України) письмові відомості чи віднесені посади економіста, економіста з планування, старшого економіста з планування органів виконання покарань, на яких працювала ОСОБА_1 у період з 05.05.1986 по 08.10.1993, до посад спеціалістів органів виконання покарань, які не мають спеціальних звань, робота (служба) на яких зараховується до стажу державної служби відповідно до абзацу 6 пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283.
Крім того, від представника Головного управління ДФС у Луганській області надійшло клопотання про зупинення провадження у справі, в обґрунтування якого зазначено, що згідно з розпорядженням Головного управління ДФС у Луганській області від 05.09.2017 № 129-р призначено проведення службового розслідування щодо правомірності використання копії особової картки форми П2-ДС, засвідченої печаткою так званої «Луганської народної республіки», для встановлення кількості днів невикористаної відпустки ОСОБА_1 та направлення листа Головного управління ДФС у Луганській області від 15.09.2016 № 1033/12-32-04-09 про підтвердження ОСОБА_1 грошової компенсації 190 календарних днів невикористаної відпустки. Службове розслідування доручено провести у місячний термін з 05.09.2017. Вважає, що висновки за результатами вищевказаного службового розслідування мають суттєве значення для всебічного та об'єктивного розгляду даної справи.
Вирішуючи клопотання про зупинення провадження по справі, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з частиною першою статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
З урахуванням необхідності витребування доказів до матеріалів справи, надання відповідачам часу для підготування додаткових доказів до матеріалів справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання першого відповідача та зупинити провадження у справі до 17 жовтня 2017 року.
Керуючись статтями 11, 49, 71, 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Зобов'язати Національне агентство України з питань державної служби надати до Луганського окружного адміністративного суду у строк до 09 жовтня 2017 року письмові відомості чи віднесені посади економіста, економіста з планування, старшого економіста з планування органів виконання покарань, на яких працювала ОСОБА_1 у період з 05.05.1986 по 08.10.1993, до посад спеціалістів органів виконання покарань, які не мають спеціальних звань, робота (служба) на яких зараховується до стажу державної служби відповідно до абзацу 6 пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283.
Зобов'язати Державну кримінально-виконавчe службу України (Державну пенітенціарну служби України) надати до Луганського окружного адміністративного суду у строк до 09 жовтня 2017 року письмові відомості чи віднесені посади економіста, економіста з планування, старшого економіста з планування органів виконання покарань, на яких працювала ОСОБА_1 у період з 05.05.1986 по 08.10.1993, до посад спеціалістів органів виконання покарань, які не мають спеціальних звань, робота (служба) на яких зараховується до стажу державної служби відповідно до абзацу 6 пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283.
Національному агентству України з питань державної служби та Державній кримінально-виконавчій службі України (Державній пенітенціарній службі України) разом з ухвалою суду направити копію (витяг) трудової книжки ОСОБА_1 із відомостями про роботу за період з 05.05.1986 по 08.10.1993.
Клопотання представника першого відповідача про зупинення провадження у справі задовольнити.
Зупинити провадження у справі № 812/785/17 до 17 жовтня 2017 року.
Після закінчення строку, на який зупинено провадження в адміністративній справі, наступне судове засідання у справі № 812/785/17 призначити на 17 жовтня 2017 року о 10 год. 00 хв.
Ухвала в частині витребування додаткових доказів набирає чинності з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяК.О. ПляшковаСудове рішення № 68778136, Луганський окружний адміністративний суд було прийнято 12.09.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити важливі відомості.
Це рішення відноситься до справи № 812/785/17. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: