
Справа № 461/5746/17
У Х В А Л А
про забезпечення позову
05 вересня 2017 року
Галицький районний суд м. Львова
в складі: головуючого-судді Лялюка Є.Д.,
при секретарі Станкевич Р.В.,
розглянувши заяву позивача фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову, -
в с т а н о в и в :
в провадженні Галицького районного суду м. Львова перебуває справа за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління регулювання забудови Департаменту містобудування Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення комісії зі встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові управління регулювання забудови Департаменту містобудування Львівської міської ради від 10 липня 2017 року про скасування паспорта на розміщення відкритого літнього майданчика за адресою: м. Львів, Проїзд Крива Липа, 6 з 10 липня 2017 року ФОП ОСОБА_1
Разом із позовною заявою позивач подав заяву про забезпечення позову, в якій просить зупинити дію рішення комісії зі встановлення літніх майданчиків у м. Львові управління регулювання забудови Департаменту містобудування Львівської міської ради від 10 липня 2017 року про скасування паспорта на розміщення відкритого літнього майданчика за адресою: м. Львів, Проїзд Крива Липа, 6 з 10 липня 2017 року ФОП ОСОБА_1.
Вивчивши подану заяву про забезпечення адміністративного позову, дослідивши матеріали адміністративного позову, суд приходить до висновку про необхідність задоволення такої.
Згідно ч.3 ст.117 КАС України, подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.
Відповідно до ч.1 ст.117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Враховуючи характер спірних правовідносин, обставини та предмет спору, співрозмірність заходів із позовними вимогами, суд приходить до висновку, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам та інтересам позивача, оскільки здійснення дій відповідачем до ухвалення рішення в даній адміністративній справі може призвести до необхідності подальшого звернення до суду з позовами.
При вирішенні питання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, суд оцінив, чи не може застосуванням заходів забезпечення позову бути завдано ще більшої шкоди, ніж та, якій можна запобігти, та дійшов висновку, що вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом, зазначеним у клопотанні позивача, буде мати наслідком збереження існуючого становища до розгляду справи по суті. Водночас, невжиття таких заходів, очевидно, може призвести до того, що захист прав,свобод та інтересів позивача, на захист яких подано адміністративний позов, стане неможливим, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Заходи забезпечення адміністративного позову, про які у своєму клопотанні просить позивач, відповідають предмету адміністративного позову та, водночас, вжиття таких заходів не зумовлює фактичного вирішення спору по суті, а спрямовані лише на збереження існуючого становища до розгляду справи по суті.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.117,118 КАС України, суд, -
у х в а л и в :
заяву задоволити.
Зупинити дію рішення комісії зі встановлення літніх майданчиків у м. Львові управління регулювання забудови Департаменту містобудування Львівської міської ради від 10 липня 2017 року про скасування паспорта на розміщення відкритого літнього майданчика за адресою: м. Львів, Проїзд Крива Липа, 6 з 10 липня 2017 року ФОП ОСОБА_1 до набрання законної сили рішення у даній справі.
Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Головуючий суддя Лялюк Є.Д.