Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 листопада 2009 р. справа № 2а-17324/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Кошкош О.О.
при секретарі
при секретарі Гумуржи Т.В.
за участю
прокурора Ноздрьова С.В.
представника позивача Кричуна М.О., Домашенко Т.Г.
відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Прокурора Ленінського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості перед бюджетом України, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Прокурор Ленінського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька, звернувся з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості перед бюджетом. Позовні вимоги мотивуючи наступним.
Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на застосування до відповідача рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій суми штрафу в розмірі 301,50 грн., 21,3 грн. та 1700,00 грн. за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Заборгованість у добровільному порядку боржником не сплачена. Сума заборгованості платником була частково сплачена та станом на 19.10.2009 р. складає 1700,00 грн.
Просить стягнути суму податкової заборгованості у розмірі 1700,00 грн.
В судовому засіданні прокурор та представники позивача підтримали позовні вимоги, надали пояснення, аналогічні викладеним в позові.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, про що надав письмову заяву.
Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Підстав для неприйняття судом визнання адміністративного позову не встановлено. Таке визнання позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, фізична особа-підприємець ОСОБА_3, 12.12.2005 року зареєстрований виконавчим комітетом Донецької міської ради, з 22.03.2002 року знаходиться на обліку у Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Донецька, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та Довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.3,4) .
Судом встановлено, що позивачем було здійснено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складений акт №0132/05/67/23/НОМЕР_1 від 10.06.09 року.
Перевіркою відображені факти порушень чинного законодавства, а саме: п.п.1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. №265/95; п.1 ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98-96-ВР від 23.03.98 р.; ч.10 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.95 р. із змінами та доповненнями.
На підставі наведених висновків акту перевірки податковим органом були прийняті рішення № 0001352343 від 23.06.2009 року, яким до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 301,50 грн., № 0001362343 від 23.06.2009 р. на суму штрафних санкцій 21,33 грн., та №05670004 від 23.06.2009 р. на суму штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн. Сума заборгованості відповідачем була частково плачена, однак станом на 19.10.2009 р. сума боргу зі штрафних санкцій складає 1700,00 грн.
Відповідно до положення п.п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Згідно із п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платника податків фінансової (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державним цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Згідно із п. 4 ст. 10 вказаного закону державні податкові інспекції в районах, містах, без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та обєднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за додержанням СПД порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до п.п. 1.2., 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
Відповідно до пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, враховуючи права державної податкової служби, встановлені Законом, та передбачений Конституцією судовий порядок їх стягнення, а також враховуючи той факт, що рішення, яким до позивача застосовані штрафні фінансові санкції, не скасоване та не визнане недійсними, позовні вимоги суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Ленінського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості перед бюджетом України задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на користь Державного бюджету суму штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) на рахунок № 31117104700009 у ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, отримувач: Управління Державного казначейства у Ленінському районі м. Донецька (ЄДРПОУ 34687064), код платежу: 21080900.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кошкош О.О.