
Справа № 344/10373/17
Провадження № 3/344/4673/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2017 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки Івано-Франківської області, Тисменицького району, с. Черніїв, вул. Довбуша,46, ІПН НОМЕР_1, непрацюючої, за ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
З протоколу про адміністративне правопорушення № 676 від 04.07.2017 вбачається, що 04.07.2017 близько 14 год. 10 хв. ОСОБА_1 здійснювала торгівлю з рук (лоток з лимонадом) у не встановленому для цього місці біля будинку на вул. Тринітарська,13. Також, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 663 від 13.07.2017 вбачається, що 13.07.2017 близько 15 год. 07 хв. ОСОБА_1 здійснювала торгівлю у не встановленому для цього місці біля будинку на вул. Тринітарська,13. Своїми діями ОСОБА_1 порушила п.11.10.13 Правил благоустрою м.Івано-Франківськ, тобто вчинила адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ст. 152 КУпАП.
В судове засідання зявилася ОСОБА_1, вину у вчинених правопорушеннях визнала. Щиро кається, просила застосувати мінімальний розмір адміністративного стягнення.
Розяснивши ОСОБА_1 вимоги ст. 268 КУпАП, заслухавши її пояснення, дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 дійсно вчинила адміністративне правопорушення, передбачені ст 152 КУпАП.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.11.10.13 Правил благоустрою м. Івано-Франківська від 25.12.2015р., громадянам, підприємствам, організаціям, установам, незалежно від форм власності та відомчої належності, забороняється: здійснювати торгівлю з рук, із машин або іншим чином у невстановлених місцях.
Згідно ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вину ОСОБА_1 доведено зібраними по справі доказами, зокрема даними з протоколами про адміністративне правопорушення № 663 від 13.07.2017, протоколом №676 від 04.07.2017, копіями актів обстеження (огляд) території м.Івано-Франківськ № 2778 від 04.07.2017, № 2825 від 13.07.2017, фотокопіями, усними поясненнями ОСОБА_1, наданими в судовому засіданні.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст.152 КУпАП як порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ст.152 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, ставлення до скоєного правопорушень, щире каяття як обставину, що помякшує відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 7, 33, 152, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительку Івано-Франківської області, Тисменицького району, с.Черніїв, вул. Довбуша,46, ІПН НОМЕР_1, непрацюючу, визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.152 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення:
за ст.152 КУпАП - 340 гривень штрафу;
за ст.152 КУпАП - 340 гривень штрафу.
На підставі ст.36 КУпАП визначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки Івано-Франківської області, Тисменицького району, с. Черніїв, вул. Довбуша,46, ІПН НОМЕР_1, непрацюючої, на користь стягувача Державної судової адміністрації України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795, з зарахуванням на рахунок 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача ГУДКС України в м.Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 320 грн. 00 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко