Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.11.09Справа №2а-12000/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Слабун О.М. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АРК
до Підсобного господарства «Ялтинське» управління справами апарату Верховної Ради України
про стягнення 171336,26 грн. заборгованості
за участю представників:
від позивача – Артюшкова О.О. – представник, довіреність від 16.07.2009 року
від відповідача – не з’явився
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Підсобного господарства «Ялтинське» управління справами апарату Верховної Ради України (далі – відповідач) 171336,26 грн. заборгованості по страховим внескам, фінансовим санкціям та пені, нарахованим за несвоєчасну сплату відповідачем суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 16.11.2009 року, наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач заперечення на позов до суду не надіслав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними у ній матеріалами.
Суд, приймаючи до уваги пояснення позивача, ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АРК за № 24100018.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон).
Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Ст. 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до п.2 ст. 5 Закону виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Страхувальник зобов’язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення цього періоду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі оплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом (п. 6 ст. 20 Закону).
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій (п. 2 ст. 106 Закону).
Згідно пункту 6 статті 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати у встановлений термін й у повному обсязі страхові внески.
Відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, поданих відповідачем позивачу в порядку звітності, за відповідачем утворилась заборгованість зі сплати страхових внесків за червень-грудень 2008 року та січень-липень 2009 року, у розмірі 135344,34 грн., з яких відповідачем частково сплачено 2508,68 грн. Таким чином залишок заборгованості зі сплати страхових внесків за вказаний період складає 132835,66 грн.
Крім того, відповідно до акту № 11«70» від 31.03.2009 року планової перевірки відповідача з питань своєчасності, достовірності та повноти нарахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з 01.07.2001 року по 01.03.2009 року, відповідачу донараховані страхові внески на суму 1568,76 грн.
За таких обставин, загальна сума заборгованості відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування складає 134404,42 грн.
Статтею 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.03 р. (далі Закон) страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Частиною 1 статті 21 Закону встановлено, що органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках. Для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку використовуються відомості, що надходять зокрема від роботодавців.
Підпунктом 1 пункту 1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування затверженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року № 7-6 передбачено, що страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
В пункті 5 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення— у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що за надання недостовірних відомостей, які використовуються в системі персоніфікованого обліку, 18.05.2009 року позивачем прийняте рішення № 340 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 170,00 грн., яке отримане 18.05.2009 року головним бухгалтером відповідача, про що свідчить його підпис на цьому рішенні.
Крім того, 18.05.2009 року позивач прийняв рішення № 341 про застосування до відповідача суми штрафу в розмірі 50% сум несплачених або несвоєчасно сплачених авансових платежів – 3922,81 грн. та рішення № 342 про застосування фінансових санкцій в сумі 5281,79 грн. за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не нарахованих та несплачених страхових внесків, які також отримані відповідачем 18.05.2009 року.
За несплату (неперерахування) чи несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду позивач 08.12.2008 року прийняв рішення № 1114 про застосування штрафу в сумі 6212,24 грн. та нарахування пені у розмірі 839,49 грн.; рішення № 1115 про застосування штрафу в сумі 386,77 грн. та нарахування пені у розмірі 113,77 грн. та рішення № 1116 про застосування штрафу в сумі 13095,84 грн. та нарахування пені у розмірі 6910,13 грн. Зазначені рішення отримані відповідачем 10.12.2008 року, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень № 6053033, 6053088, 6053077 відповідно.
Частиною 14 ст. 106 Закону, встановлено, що рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, зазначені рішення позивача у встановленому законом порядку не оскаржені.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені прийняті з порушенням діючого законодавства.
Стаття 106 Закону передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
В порядку ст. 106 Закону позивачем на адресу відповідача були направлені вимоги про сплату боргу від 03.11.2008р. № Ю-1696С, від 01.12.2008р., № Ю-1761С, від 02.01.2009р. № Ю-21С, від 02.02.2009р. № Ю-98С, від 02.03.2009р. № Ю-209С, від 01.04.2009р. № Ю-327С, від 05.05.2009р. № Ю-446С, від 01.06.2009р. № Ю-653С, від 01.07.2009р. № Ю-697С, від 01.08.2009р. № Ю-833С, від 01.09.2009р. № Ю-958С, від 31.03.2009р. № Ю-297С.
Частиною 3 статті 106 Закону України встановлено, що страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунками суми заборгованості, вказані вимоги є узгодженими.
За таких обставин, станом на день розгляду справи за відповідачем числиться заборгованість в сумі 171336,26 грн., у тому числі 134404,42 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, 29069,45 грн.- штрафних санкцій та 7862,39 грн. пені.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним зазначеної заборгованості.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Під час судового засідання, яке відбулось 16.11.2009 року було оголошено вступну та резолютивну частини.
Постанова оформлена та підписана 23.11.2009 року.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2.Стягнути з Підсобного господарства «Ялтинське» управління справами апарату Верховної Ради України (97536, АР Крим, Сімферопольський район, с. Укромне, вул. Путилинська,18; п/р 260006839 в КРД АППД «Аваль» м. Сімферополь, МФО 324021, ЄДРПОУ 13793462) на користь Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим (95013, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Д. Ульянова, 6; ЄДРПОУ 22259661) 156886,38 грн. заборгованості на п/р 2560870447612 в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805 та 14449,88 грн. заборгованості на п/р 2560870547613 в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.