Ухвала суду № 68752220, 05.09.2017, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.09.2017
Номер справи
489/3709/17
Номер документу
68752220
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

05 вересня 2017 р.м.ОдесаСправа № 489/3709/17

Категорія: 5.2 Головуючий в 1 інстанції: Кирильчук О.І.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді - доповідача Кравця О.О.судді -Домусчі С. Д.судді - Коваля М.П. розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_4 на ухвалу Ленінського районного суду міста Миколаєва від 04.08.2017 р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Одеської митниці Державної фіскальної служби України про порушення митних правил №0466/5004100000/17,-

ВСТАНОВИВ:

03.08.2017 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Одеської митниці Державної фіскальної служби України та просив визнати незаконною та скасувати постанову Одеської митниці ДФС в справі про порушення митних правил №0466/5004100000/17 від 12 липня 2017 року, якою його було визнано винним у вчиненні порушень митних правил, передбачених ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на суму 8500 грн.

Ухвалою Ленінського районного суду міста Миколаєва від 04.08.2017 року позовну заяву повернуто позивачу, у зв'язку з непідсудністю Ленінському районному суду міста Миколаєва .

Не погоджуючись зі вказаною ухвалою ОСОБА_4 подав апеляційну скаргу, в якій вважає вказану ухвалу прийнятою з порушенням норм процесуального та матеріального права, та просив її скасувати, а справу направити до Ленінського районного суду для продовження розгляду.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 серпня 2017 року справа призначена до розгляду у порядку письмового провадження.

Апеляційний суд, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Апеляційним судом було встановлено, що повертаючи позовну заяву , суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не надані докази реєстрації місця проживання позивача в Інгульському районі м.Миколаєва , а відповідач знаходиться у місті Одесі, тому справа не підсудна Ленінському районному суду м.Миколаєва.

Апеляційний суд не погоджується з висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного:

Відповідно до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статгі 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; поо призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів га інших матеріалів, що додаються.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

У частинах 1, 2 статті 107 КАС України визначено, що судця після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно зч. 1, 2 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Отже, законодавством регламентовано порядок звернення до суду та вимоги до адміністративного позову, дотримання яких є необхідним для прийняття позовної заяви до судового розгляду та відкриття провадження у справі.

У позовній заяві позивача дотриманні всі умови, як того вимагає п.п.1-3 ч.І ст. 106 КАС України.

Серед вимог позовної заяви, які регламентовані статтею 106 КАС України, не зазначено такої вимоги як подання позивачем разом з позовною заявою копії паспорта з відміткою про місце реєстрації або іншого документу, що підтвержує місце реєстрації.

Також з матеріалів справи вбачається, що копію ухвали про повернення позовної заяви судом першої інстанції надіслано позивачу, за адресою вказаною в позовної заяві, а також до апеляційної скарги апелянтом надано копію паспорта з місцем реєстрації.

За таких обставин ,апеляційний суд доходить до висновку ,що у зв'язку з порушенням норм процесуального права ,що призвело до неправильного вирішення питання про повернення позовної заяви , апеляційну скаргу необхідно задовольнити , ухвалу суду 1-ої інстанції - скасувати з направленням справи до суду 1-ї інстанції для продовження розгляду справи (вирішення питання про відкриття провадження) .

Керуючись ч.1 ст. 195, 197 п.3 ч.1. ст. 199, ст. 202, п.3 ч.1 ст. 205, ст. 206, ст. 210, ст.211, ст. 212 , ч. 5 ст. 254 КАС України, суд апеляційної інстанції,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 - задовольнити, а ухвалу Ленінського районного суду міста Миколаєва від 04.08.2017 р. - скасувати із направленням справи до суду 1-ї інстанції для продовження розгляду справи(вирішення питання про відкриття провадження) .

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та оскарженню у касаційному порядку не підлягає.

Головуючий суддя - доповідач О.О.Кравець

Судді: С.Д.Домусчі

М.П.Коваль