
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
11 вересня 2017 рокуЛьвів№ 876/9373/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Попко Я.С., перевіривши апеляційну скаргу Управління Держпраці у Закарпатській області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 7 серпня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Закарпатській області - перший заступник начальника управління Управління Держпраці у Закарпатській області Грицак Василь Іванович про визнання протиправною та скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В:
Управлінням Держпраці у Закарпатській області подано апеляційну скаргу на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 7 серпня 2017 року у справі №307/2189/16-а за позовом ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Закарпатській області - перший заступник начальника управління Управління Держпраці у Закарпатській області Грицак Василь Іванович про визнання протиправною та скасування постанови.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, а саме:
- до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору, однак згідно Закону України «Про судовий збір» (в редакцій, чинній на момент подання апеляційної скарги), апелянт повинен сплатити 606,21 грн., оскільки не звільнений законодавством від сплати такого.
При цьому, в апеляційній скарзі Управління Держпраці у Закарпатській області вказує, що звільнене від сплати судового збору відповідно до п.20 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Однак такі доводи апелянта є безпідставними за наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI.
Так, відповідно до п. 20 ст. 5 цього Закону від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, структурні підрозділи виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад, на які покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
Однак Управління Держпраці у Закарпатській області не є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, яким є Державна служба України з питань праці, а є територіальним органом Держпраці. Також відповідач не є структурним підрозділом виконавчого органу міської ради міста обласного значення та об'єднаної територіальної громади, на який покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю. Таким чином, пільги щодо сплати судового збору, встановлені п.20 ст.5 Закону України «Про судовий збір», на Управління Держпраці у Закарпатській області не поширюються.
Зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу квитанції про сплату судового збору в сумі 606,21 грн. на реквізити: Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ: 38007573, Рахунок: 31219206781004, Банк одержувача: ГУДКСУ у Львівській області, МФО банку: 825014, Призначення платежу: Судовий збір, код 34668371.
На підставі ст. 189 ч.3 КАС України, подану апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши скаржнику термін для усунення недоліків, вказаних в мотивувальній частині ухвали.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В АЛ И В :
Апеляційну скаргу Управління Держпраці у Закарпатській області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 7 серпня 2017 року у справі №307/2189/16-а за позовом ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Закарпатській області - перший заступник начальника управління Управління Держпраці у Закарпатській області Грицак Василь Іванович про визнання протиправною та скасування постанови - залишити без руху.
Встановити особі, яка подала апеляційну скаргу, строк тривалістю 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
СуддяЯ. С. Попко