
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 вересня 2017 року справа № 813/1530/17
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Кухар Н.А.
при секретарі судового засідання Шавель М.М.
за участю:
представника позивача - Білобрама Т.Б.
представника відповідача - Звір Р.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Львівобленерго" до Офісу великих платників податків ДФС, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача - Державна фіскальна служба України про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень, -
в с т а н о в и в :
Приватне акціонерне товариство "Львівобленерго" звернулося до суду з адміністративним позовом до Офісу великих платників податків ДФС, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача - Державна фіскальна служба України про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень.
Суд в судовому засіданні допустив заміну первинного позивача та первинного відповідача, а саме Публічне акціонерне товариства «Львівобленерго» на належного Приватне акціонерне товариство "Львівобленерго", Спеціалізовану Державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Львові Міжрегіонального Головного управління ДФС на належного Офіс великих платників податків ДФС та залучено третю особу - Державну фіскальну службу України.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення за результатами проведених камеральних перевірок позивача на підставі Актів від 31.10.2016р. №62/28-06-41/00131587, №63/28-06-41/00131587, №64/28-06-41/00131587, а вказаними податковими повідомленнями-рішеннями за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період жовтня 2015р. до ПАТ «Львівобленерго» застосовано штрафи на суму 20292,26 грн., 22454,16грн. та 28263,93 грн. Позивач вказує на те, що згідно платіжних доручень і звірки з СДПІ з ОВП у м. Львові, на електронний рахунок Товариства з ПДВ з серпня 2015 р. по жовтень 2016 р. надійшло коштів у сумі 174149607,00 грн. Згідно з Витягом з електронного рахунку від 04.11.2016р. у реквізиті «Загальна сума поповнення електронного рахунка з поточного рахунка платника податку» зазначено суму лише 158483856,00грн. Заборгованість ПАТ «Львівобленерго» перед бюджетом протягом цього періоду була відсутня, у системі електронного адміністрування ПДВ по ПАТ «Львівобленерго» не відображено суму коштів у розмірі 15665751,00грн. Зазначає, що повноваження щодо коригування даних системи електронного адміністрування ПДВ надано СДПІ з ОВП у м. Львові, ДФС України та ДКС України. Позивач, з серпня 2015р. листами №111-7365 від 27.11.2015р., №111-6540 від 04.11.2016р. зверталось до органів Державної фіскальної служби щодо виправлення даної розбіжності, оскільки така розбіжність і відсутність такої суми коштів на електронному рахунку не давала можливості ПАТ «Львівобленерго» реєструвати податкові накладні в ЄРПН своєчасно. Однак, порушені у зверненнях позивача питання вирішені не були, як і не було надано позивачу обґрунтованої відповіді та пояснень щодо не відображення у системі електронного адміністрування ПДВ суми 15665751,00грн. Зазначають, що у діях позивача при несвоєчасній реєстрації податкових накладних, а відповідно на позивача не може бути покладена відповідальність у вигляді штрафних санкцій, так як позивач не вчиняв податкового правопорушення, а несвоєчасна реєстрація податкових накладних зумовлена лише протиправними діями підрозділів Державної фіскальної служби.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяв просив позов задоволити.
Позиція відповідача викладена у письмовому запереченні на позов та обґрунтовується тим, що СДПІ з ОВП у м. Львові МГУ ДФС проведено перевірки ПАТ «Львівобленерго» з питань своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних за період жовтень 2015, на підставі яких складено акти камеральної перевірки від 31.10.2016 № 62/28-06-41/00131587, № 63/28-06-41/00131587, № 64/28-06-41/00131587 «Про результати перевірки дотримання ПАТ «Львівобленерго» термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період 1 жовтня 2015 по 19 жовтня 2015 р. Перевіркою було встановлено порушення вимог ч.11 п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755- VI, а саме: несвоєчасна реєстрація податкових накладних ПАТ «Львівобленерго» на суму ПДВ 564 433, 49 грн. Вказують, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII, «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (набрав чинності з 01.01.2016) були внесені зміни до статті 120-1 Податкового кодексу України, якими виключено пункт 120-1.3. Зазначають, що відповідач з 01.01.2016 році мав право притягувати платників податків до відповідальності на підставі ст.120-1 Податкового кодексу України за порушення термінів реєстрації податкових накладних, складених без врахування застережень, які були передбачені пунктом 120-1.3 статті 120-1 Податкового кодексу України.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, з підстав наведених у запереченні на адміністративний позов.
Третя особа в судове засідання не з'явилася, хоча належним чином повідомлялася про час, дату та місце розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
31.10.2016 року Спеціалізованою Державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Львові Міжрегіонального Головного управління ДФС (далі - відповідач) проведено перевірку ПАТ «Львівобленерго» (код ЄДРПОУ 00131587) термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період 01 жовтня 2015 року - 19 жовтня 2015 року. За результатами перевірки складено акт за № 62/28-06-41/00131587.
Як вбачається з акта перевірки, податковим органом в ході перевірки встановлено порушення: термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних за період з 01 жовтня по 19 жовтня 2016 року. Порушення термінів реєстрації податкових накладних до 15 календарних днів на суму податку на додану вартість 258167, 14 грн., порушення термінів реєстрації податкових накладних від 61 календарних днів на суму податку на додану вартість 6037, 9 грн.
31.10.2016 року Спеціалізованою Державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Львові Міжрегіонального Головного управління ДФС (далі - відповідач) проведено перевірку ПАТ «Львівобленерго» (код ЄДРПОУ 00131587) термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період 20 жовтня 2015 року - 26 жовтня 2015 року. За результатами перевірки складено акт за № 63/28-06-41/00131587.
Як вбачається з акта перевірки, податковим органом в ході перевірки встановлено порушення: термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних за період з 20 жовтня по 26 жовтня 2016 року. Порушення термінів реєстрації податкових накладних до 15 календарних днів на суму податку на додану вартість 224541, 35 грн.
31.10.2016 року Спеціалізованою Державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Львові Міжрегіонального Головного управління ДФС (далі - відповідач) проведено перевірку ПАТ «Львівобленерго» (код ЄДРПОУ 00131587) термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період 27 жовтня 2015 року - 31 жовтня 2015 року. За результатами перевірки складено акт за № 64/28-06-41/00131587.
Як вбачається з акта перевірки, податковим органом в ході перевірки встановлено порушення: термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних за період з 27 жовтня 2015 року по 31 жовтня 2015 року. Порушення термінів реєстрації податкових накладних до 15 календарних днів на суму податку на додану вартість 33275, 26 грн. Порушення термінів реєстрації податкових накладних від 61 календарних днів на суму податку на додану вартість 42411, 84 грн.
На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкові повідомлення - рішення форми:
№0001014100/28-06-41/470 від 16.11.2016 р., яким застосовано штраф у розмірі 10% - 22454,16грн.;
№0001024100/28-06-41/470 від 16.11.2016 р., яким застосовано штраф у розмірі 10%, 30% та 40% на загальну суму 20292,26 грн.;
№0001034100/28-06-41/470 від 16.11.2016р., яким застосовано штраф у розмірі 10%, 30% та 40% на загальну суму 28263,93грн.
Позивач не погоджуючись із вищевказаними рішеннями, звернувся з адміністративним позовом до суду.
Вирішуючи спір по суті, суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до положень п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
Згідно з п. 120-1.2 ст. 120-1 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної, що підлягає наданню покупцю - платнику податку на додану вартість, та розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення на платників податку, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 50 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податковій накладній/розрахунку коригування.
Таким чином, положення вказаної статті передбачає обов'язковою умовою для застосування штрафу в розмірі 50 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податковій накладній/розрахунку коригування наявність вини платника щодо умисної не реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН.
З 01.01.2015 р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи від 28.12.2014 р. № 71-VIII, яким запроваджено нові правила функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість.
Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість визначено ст.200-1 ПК України.
Так, згідно п.200-1.1, п.200-1.2 ст.200-1 ПК України система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку: суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних; суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України; суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість; суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних; інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 цього Кодексу.
Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
На виконання приписів вказаної норми Податкового кодексу України постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р. № 569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість" (далі - Порядок № 569) затверджено Порядок електронного адміністрування ПДВ, яким визначено механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - податок), особливості складення податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (далі - розрахунки коригування) у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.
Згідно п.1 Порядку № 569 система електронного адміністрування податку запроваджується поетапно: на перехідний період (до 1 липня 2015 р. або іншої дати, визначеної окремим рішенням Верховної Ради України про скорочення такого періоду) - у тестовому режимі; із зазначеної дати - на постійній основі.
При цьому пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України встановлено, що період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.
Відповідно до п.2 Порядку № 569 рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.
За змістом приписів п.200-1.3 ст.200-1 ПК України (в редакції до 29.07.2015 р.) платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (SНакл), обчислену за такою формулою: SНакл = SНаклОтр + SМитн + SПопРах - SНаклВид - SВідшкод - SПеревищ, де: SНаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 цього Кодексу та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних; SМитн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України; SПопРах - загальна сума поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку з поточного рахунку платника; SНаклВид - загальна сума податку за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних; SВідшкод - загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань, проведених за результатами перевірок; SПеревищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з тим, 29.07.2015 р. набрав чинності Закон України від 16.07.2015 р. № 643-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість", відповідно до якого всі складові формули, визначені приписами п.200-1.3 ст.200-1 Податкового кодексу України, на третій робочий день після набрання чинності цим Законом дорівнюють нулю, крім значень її складових НаклОтр, SНаклВид та SМитн, що були сформовані починаючи з 01 липня 2015 року (п.34 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України). Під час обрахунку показників SНаклОтр та SНаклВид також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям - платникам податку. Для обрахунку показників SНаклОтр, SНаклВид та SМитн використовуються документи (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені починаючи з 1 липня 2015 року. Під час обрахунку суми SНакл також використовуються показники, визначені пунктом 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу (абз.9, 10 п.200-1.3 ПК України).
Пунктом 34 підрозділу 2 Розділу ХХ Податкового кодексу України встановлено, що станом на третій робочий день після дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" зареєстрованим платникам податку значення суми податку (позитивне або від'ємне), на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначене пунктом 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу, та значення усіх її складових, визначених цим Кодексом, дорівнюють нулю, крім значень її складових SНаклОтр, SНаклВид та SМитн, що були сформовані починаючи з 1 липня 2015 року. Зареєстрованим платникам податку таке значення автоматично збільшується контролюючим органом до 31 липня 2015 року для платників податків, що застосовують звітний (податковий) період місяць, без проведення перевірок, передбачених статтею 200 цього Кодексу, на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року).
Суми такого від'ємного значення можуть бути перевірені контролюючим органом у загальновстановленому порядку.
Згідно п.9-2 Порядку № 569 (в редакції до 30.12.2015 р.) після закінчення перехідного періоду, зазначеного у пункті 1 цього Порядку:
1) ДФС автоматично збільшує розмір суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, визначеної відповідно до пункту 9 цього Порядку, на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/ чотири квартали, та на запит платника податку інформує його про суму збільшення шляхом надсилання електронного повідомлення. Сума такого збільшення щокварталу підлягає автоматичному перерахунку ДФС шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком з урахуванням середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/чотири квартали, станом на дату перерахунку. На запит платника податку ДФС інформує його про результати такого перерахунку шляхом надсилання електронного повідомлення;
2) сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, визначена відповідно до пункту 9 цього Порядку, автоматично збільшується на суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку. На суму такого збільшення: зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету в звітному (податковому) періоді, або збільшується сума від'ємного значення, задекларована в звітному (податковому) періоді; помилково та/або надміру сплачені грошові зобов'язання з податку вважаються погашеними.
Як вбачається із викладеного, у зв'язку з набранням 29.07.2015 р. чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" всім зареєстрованим в системі електронного адміністрування податку на додану вартість платникам податків було "обнулено" значення суми податку (позитивне або від'ємне), на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
При цьому встановлено, що для обрахунку суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних можуть використовуватись документи, перелік яких є чітко визначеним (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені починаючи з 1 липня 2015 року.
Тобто, відповідно до приписів підпункту 4 пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України, визначальним фактором для автоматичного збільшення реєстраційної суми у системі електронного адміністрування податку на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, є зазначення такої суми саме в податковій звітності з ПДВ платника податку.
Судом встановлено, що ПАТ «Львівобленерго» звертався до органів Державної фіскальної служби з листами копії яких знаходяться в матеріалах справи, від 31.08.2015 року за № 111-5578, №111-7365 від 27.11.2015р., №111-6540 від 04.11.2016р., в яких просило вплинути на вирішення питання щодо зменшення відємного значення суми податку(ряд.2 Витяг) на електронному рахунку ПАТ «Львівобленерго» в Казначействі України (ел.адм.под) на суму 15665751,00грн., а саме на кошти сплачені товариством і зараховані СДПІ як погашення зобов'язань по декларації з ПДВ за червень 2015 року (ряд.25.1) тобто провести пере зарахування коштів у системі електронного адміністрування ПДВ.
Однак, порушені у зверненнях ПАТ «Львівобленерго» питання вирішені не були, як і не було надано Товариству обґрунтованої відповіді та пояснень щодо невідображення у системі електронного адміністрування ПДВ суми.
Судом встановлено, що позивачем в строки визначені Податковим кодексом України, платіжним дорученням №12826 від 30.07.2015р., було сплачено податкові зобов'язання з ПДВ за червень 2015р. у сумі 15665751,00грн., згідно з актом №1346-20 від 26.08.2015р. та довідкою №1769/28-06-2020/225 від 27.08.2015р. заборгованість ПАТ «Львівобленерго» перед бюджетом була відсутня.
Отже, позивач не мав змоги зареєструвати податкові накладні вчасно з причин бездіяльності ДФС України.
Вина позивача щодо умисної не реєстрації податкових накладних відсутня, а тому суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Частиною 3 ст. 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України: з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Цей процесуальний обов'язок відповідачем не дотриманий.
Відповідно до встановлених обставин, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати у вигляді судового збору слід стягнути з відповідача.
Керуючись ст. ст. 7-14, 69 - 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Львові Міжрегіонального Головного управління ДФС від 16.11.2016 року №0001014100/28-06-41/470, №0001024100/28-06-41/470, №0001034100/28-06-41/470.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків ДФС на користь ПАТ «Львівобленерго» судові витрати в сумі 4800 (чотири тисячі вісімсот) гривень.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст постанови складено та підписано 11 вересня 2017 року.
Суддя Кухар Н.А.