
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 вересня 2017 року Справа № 803/1163/17
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Ковальчук В.Д., вивчивши позовну заяву Луцької міської ради до головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Маркевича Степана Богдановича, Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування наказу та припису,
ВСТАНОВИВ:
Луцька міська рада звернулася в суд з адміністративним позовом до головного інспектора будівельного нагляду Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Маркевича Степана Богдановича, Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 04 серпня 2017 року №1239 про проведення позапланової перевірки, припису головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Маркевича Степана Богдановича від 18 серпня 2017 року №78 про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21.12.2016 року №1801-VIII з 01.01.2017 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі 1600,00 грн.
Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як слідує з позовної заяви, позивачем в позовній заяві об'єднано дві вимоги немайнового характеру, оскільки позивач просить визнати протиправними та скасувати наказ Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 04 серпня 2017 року №1239 про проведення позапланової перевірки, припис головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Маркевича Степана Богдановича від 18 серпня 2017 року №78 про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності. У такому разі позивачу слід сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру, тобто 3200,00 грн. (1600,00 грн. х 2 = 3200,00 грн.).
Крім того, позивачем разом з позовною заявою подано клопотання від 08.09.2017 року №28-10/692 про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення на час розгляду справи дії припису №78 від 18 серпня 2017 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.
Підпунктом 6 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону України "Про судовий збір" встановлено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Відтак, позивачу за подання заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову слід сплатити судовий збір у розмірі 480,00 грн. (1600,00 грн. х 0,3 = 480,00 грн.).
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору в загальному розмірі 3680,00 грн. (3200,00 грн. + 480,00 грн. = 3680,00 грн.), а тому позивачу слід доплатити судовий збір в розмірі 3680,00 грн.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 20.09.2017 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в розмірі3680,00 грн. та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного документа).
Керуючись статтями 106, 108 КАС України, Законом України "Про судовий збір", суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Луцької міської ради до головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Маркевича Степана Богдановича, Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування наказу та припису залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 20 вересня 2017 року.
Роз'яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.Д. Ковальчук