Постанова № 6874498, 09.11.2009, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.11.2009
Номер справи
2-а-3837/09/0270
Номер документу
6874498
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2009 р. Справа № 2-а-3837/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Загороднюка Андрія Григоровича ,

При секретарі судового засідання: Решетнік Зінаїді Володимирівні

За участю представників сторін:

прокурора: не з'явився

позивача : Тушевської Л.Г.

відповідача : не з'явився

розглянувши матеріали справи

за позовом : прокурора Замостянського району м. Вінниці в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області

до : фізичної особи - підприємця ОСОБА_2

про : стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1700 грн.

ВСТАНОВИВ :

02.09.2009р. прокурор Замостянського району м. Вінниці в інтересахдержави - Міністерства транспорту та зв'язку України, яке представляє Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області звернувся до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700,0 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що до прокуратури Замостянського району м. Вінниці звернулось територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області з проханням про примусове стягнення санкцій, накладених постановою № 056802 від 17.06.2009р. на ОСОБА_2 за порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 1700,0 гривень.

25.05.2009 р., керуючись Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області здійснено перевірку транспортного засобу марки МЕРСЕДЕС, номерний знак НОМЕР_1, яким керував водій ОСОБА_3, що належить перевізнику ОСОБА_2. Під час перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: здійснення нерегулярних перевезень пасажирів з м. Одеси до м. Вінниці без оформлення документів, передбачених ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт": ліцензійної картки, дорожнього листа, документу про оплату послуг, договору із замовником транспортних послуг.

17.06.2009р. начальником територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області винесена постанова № 056802, якою за порушення законодавства про автомобільний транспорт до перевізника застосовано штрафні санкції в розмірі 1700,0 гривень. Борг, станом на день подання заяви до суду, не сплачено.

Прокурор у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчать повістки у справі. Причини неявки до суду невідомі.

Представник позивача підтримала позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві. Просила суд позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не зявився, причини неявки суду не відомі. Про день, час і місце розгляду справи повідомлений завчасно і належним чином. Представник позивача висловила думку про можливість розгляду справи без участі відповідача. Суд, прийнявши до уваги думку представника позивача та прокурора, вважає, що вжив достатні заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю або повноважного представника відповідача, для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом, тому неявка відповідача у судове засідання без повідомлення причин свідчить про умисне затягування розгляду справи, що може потягнути за собою порушення строків провадження у справі. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача або його повноважного представника.

Розглянувши матеріали справи, повно, всебічно і обєктивно дослідивши надані в справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд встановив наступне.

Згідно акту про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 000799 від 25.05.2009р., складеного державними інспекторами під час перевірки автомобіля марки МЕРСЕДЕС, номерний знак НОМЕР_1, яким керував водій ОСОБА_3, що належить перевізнику ОСОБА_2. Під час перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: здійснення нерегулярних перевезень пасажирів з м. Одеси до м. Вінниці без оформлення документів, передбачених ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт": ліцензійної картки, дорожнього листа, документу про оплату послуг, договору із замовником транспортних послуг.

Постановою № 056802 від 17.06.2009р., винесеною начальником територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області, за порушення законодавства - надання послуг по перевезенню пасажирів без оформлення документів, визначених ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт", до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700,0 грн.

Під час розгляду справи, судом встановлено, що відповідач здійснював нерегулярні перевезення пасажирів з м. Одеса до м. Вінниці без оформлених відповідно до закону документів.

Статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються нерегулярні пасажирські перевезення, зокрема, для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водій від дачі пояснень щодо причин порушення відмовився.

Судом з'ясовано, що територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області діяло на підставі та у межах наданих йому повноважень, а також у спосіб, передбачений діючим законодавством України щодо проведення перевірки та накладення фінансових санкцій.

Під час розгляду справи судом встановлено, що позивачем вжиті заходи щодо повідомлення відповідача про час, місце розгляду справи щодо виявленого порушення, а також про прийняте за результатами розгляду рішення.

У судовому засіданні з'ясовано, що відповідач постанову від № 056802 від 17.06.2009р. не оскаржував та штрафні санкції не сплатив.

Згідно ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва у суді інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Відповідно до ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Враховуючи те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, суд приходить до висновку про доцільність задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

позов прокурора Замостянського району м. Вінниці в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1700 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету України (р/р 31111106700002, код ЄДРПОУ 34701167, держбюджет м. Вінниця, 21081100, ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниці, МФО 02015) 1700, 00 грн.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 10.11.09

Суддя Загороднюк Андрій Григорович