
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
08 вересня 2017 рокуЛьвів№ 876/9427/17Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Сапіга В. П., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 17 серпня 2017 року у справі № 159/1616/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ковельського об'єднаного управління Пенсійоного фонду України про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 17 серпня 2017 року відмовлено в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Ковельського об'єднаного управління Пенсійоного фонду України про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії.
Не погодившись із прийнятим рішенням, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.
Однак вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.
Одночасно з апеляційною скаргою ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, у якій просить звільнити її від сплати судового збору, тому що являється пенсіонером, на даний час не працює та коштів, які отримує не вистачає для забезпечення мінімального харчування та проживання. В підтвердження таких обставин додала довідку Ковельського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про пенсію.
Вирішуючи питання про звільнення апелянта від сплати судового збору при поданні апеляційної скарги, суд враховує наступне.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Ця норма кореспондується з нормою частини першої статті 88 КАС України.
Аналіз наведених норм показує, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу. Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.
Згідно статей 49, 70 КАС України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
На підтвердження обставин з підстав звільнення від сплати судового збору апелянтом (заявником) у заяві не подано достатньо переконливих письмових доказів, які б засвідчували важке матеріальне становище.
Також необхідно вказати, що статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначено коло осіб, на яких поширюється пільга щодо звільнення від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, серед яких відсутні позивачі - пенсіонери.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про необґрунтованість заявленого клопотання, в задоволенні якого необхідно відмовити.
Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2017 року становить 1600 грн.
Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Адміністративний позов в даній справі містить вимоги немайнового характеру.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становить 640 грн 00 коп.
Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 704 грн 00 коп.
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 704 грн 00 коп. за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ – 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО – 825014; рахунок отримувача – 31219206781004; код класифікації доходів бюджету – 22030101; призначення платежу – 101; судовий збір, код суду 34668371».
Водночас необхідно вказати, що апелянт може надати додаткові докази, які б об'єктивно підтверджували важкий матеріальний стан.
За таких обставин, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.
Також, слід роз’яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.
Керуючись статтями 108, 187, 189, 192 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 17 серпня 2017 року у справі № 159/1616/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ковельського об'єднаного управління Пенсійоного фонду України про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії – залишити без руху.
Встановити особі, яка подала апеляційну скаргу, строк тривалістю 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя ОСОБА_2Судове рішення № 68740500, Львівський апеляційний адміністративний суд було прийнято 08.09.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти корисні дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити корисні дані.
Це рішення відноситься до справи № 159/1616/17. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: