КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 810/1486/16
У Х В А Л А
08 вересня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Парінов А.Б., перевіривши апеляційну скаргу Вишгородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області (Ірпінське відділення) на постанову Київського окружного адміністративного суду від 14 липня 2016 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА» до Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28 липня 2017 року визнано неповажними причини пропуску строку на подання апеляційної скарги, відмовлено у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору та залишено апеляційну скаргу без руху. Відповідачу надано строк на усунення недоліків протягом тридцяти днів з моменту отримання копії ухвали.
Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення копія ухвали суду від 28 липня 2017 року була отримана апелянтом 02 серпня 2017 року.
Враховуючи вимоги ст. 103 КАС України, останній день на усунення недоліків апеляційної скарги – 01 вересня 2017 року.
На виконання вимог ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 28 липня 2017 року апелянтом подано до суду та клопотання про усунення недоліків апеляційної скарги, в якому скаржник просив продовжити процесуальний строк на усунення недоліків у зв’язку з неможливістю сплатити судовий збір.
Згідно з ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
В даному випадку не вбачається обставин, які об’єктивно перешкоджали скаржнику реалізувати своє право на подання належним чином оформленої апеляційної скарги протягом встановленого законодавством терміну чи подати клопотання про поновлення такого строку із зазначенням поважних причин, підтверджених доказами, для поновлення строку.
Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків.
Європейський суд у своїх рішеннях зазначає, що процесуальні строки (строки позовної давності) є обов’язковими для дотримання. Правила регулювання строків для подання скарги мають на меті забезпечення належного відправлення правосуддя і дотримання принципу правової визначеності. Зацікавлені особи повинні розраховувати на те, що ці правила будуть застосовані (рішення ЄСПЛ у справі «Перез де Рада Каванілес проти Іспанії» від 28 жовтня 1998 року). Реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі процесуальні заборони і обмеження, зміст яких – не допустити судовий процес у безладний рух.
У рішенні «Мірагаль Есколано та інші проти Іспанії» від 25 січня 2000 року Європейський суд встановив, що строки позовної давності, яких заявники мають дотримуватися при поданні скарг, спрямовані на те, щоб забезпечити належне здійснення правосуддя і дотримання принципів правової певності. Сторонам у провадженні слід очікувати, що ці норми будуть застосовними.
Враховуючи, що скаржником у встановлений ухвалою суду строк не подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції із зазначенням поважних причин пропуску строку на подання апеляційної скарги, крім тих, що визнані неповажними, слід відмовити у відкритті апеляційного провадження.
Клопотання про продовження строку на усунення недоліків також не підлягає задоволенню, оскільки 30-денний строк, що був наданий апелянту, є достатнім.
Станом на 08 вересня 2017 року зазначені в ухвалі судді недоліки апелянтом не усунуто.
Керуючись ст. ст. 108, 189 КАС України, –
У Х В А Л И В :
Відмовити у задоволенні клопотання Вишгородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області (Ірпінське відділення) про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги.
Відмовити у відкритті апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою Вишгородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області (Ірпінське відділення) на постанову Київського окружного адміністративного суду від 14 липня 2016 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя А.Б. Парінов