Ухвала суду № 68739989, 31.07.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.07.2017
Номер справи
810/2841/16
Номер документу
68739989
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 810/2841/16

Суддя-доповідач Мацедонська В.Е.

У Х В А Л А

31 липня 2017 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Мацедонська В.Е., перевіривши матеріали апеляційної скарги Києво-Святошинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 25 січня 2017 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Трипільський пакувальний комбінат" до Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

В С Т А Н О В И В:

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 25 січня 2017 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Трипільський пакувальний комбінат" до Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задоволено. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення від 18.04.2016 року № 0000292202/763 та від 18.04.2016 року № 0000302202/764.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням, Києво-Святошинською об"єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції від 25 січня 2017 року та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.

Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2017 року апеляційну скаргу Києво-Святошинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області залишено без руху з наданням строку до 04 липня 2017 року для усунення недоліків, зазначених в даній ухвалі. Зазначена ухвала отримана апелянтом 21 червня 2017 року, що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення.

05 липня 2017 року від апелянта надійшло клопотання, в якому він просив продовжити строк для усунення недоліків, у зв'язку з організаційними заходами по сплаті судового збору.

Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 10 липня 2017 року продовжено Києво-Святошинській об"єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Київській області до 24 липня 2017 року строк для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених в ухвалі судді Київського апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2017 року. Зазначена ухвала отримана апелянтом 18 липня 2017 року

Однак , 28 липня 2017 року від апелянта вдруге надійшло клопотання про продовження строків на усунення недоліків, оскільки на даний час відсутні можливості для сплати судового збору, при цьому, доказів на підтвердження зазначеного клопотання не надано.

В силу ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Разом з тим, клопотання про відстрочення сплати судового збору не містить жодних обґрунтувань щодо неможливості сплати апелянтом судового збору та не підтверджено жодними доказами щодо майнового стану апелянта, які б надавали суду можливість застосувати ст.88 КАС України, а тому ухвалою від 19 червня 2017 року відмовлено в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

У відповідності до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» Кабінет Міністрів України має забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Таким чином, законодавцем передбачено можливість сплати судового збору суб»єктами владних повноважень після прийняття відповідного розпорядження Кабінетом Міністрів України. Натомість обмеження фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати.

При цьому, звільнення окремих суб»єктів владних повноважень від сплати судового збору у зв»язку з внесенням змін до Закону України «Про судовий збір» згідно з Законом України № 484-VIII від 22 травня 2015 року, що набрав чинності з 01 вересня 2015 року, не відповідає п.1 ч.2 ст.129 Конституції України та п.3 ч.1 ст.7 КАС України, згідно яких основними засадами судочинства є рівність всіх учасників процесу перед законом і судом, оскільки таке звільнення від сплати судового збору може розцінюватись, як надання окремим учасникам судового процесу процесуальних переваг перед іншими, тому на законодавчому рівні суб»єкти владних повноважень виключені з переліку осіб, які звільнені від сплати судового збору.

Враховуючи, що апелянтом не наведені обгрунтовані підстави для продовження строку усунення недоліків, не надано жодних доказів щодо неможливості своєчасно виконати вимоги ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, згідно ст. 102 КАС України відсутні правові підстави для продовження процессуального строку.

Згідно ч.3 ст.189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог встановлених ст.187 цього кодексу, застосовуються правила ст.108 КАС України, а тому апеляційна скарга повертається апелянту, оскільки апелянт не усунув недоліки апеляційної скарги, яка залишена без руху.

Враховуючи, що апелянтом не усунуто недоліки апеляційної скарги, зазначені в ухвалі від 19 червня 2017 року, до суду апеляційної інстанції не надано документу про сплату судового збору у розмірі 4352,67 грн., докази реорганізації та правонаступництва, відсутні обґрунтовані підстави для продовження строку на усунення недоліків, а тому апеляційна скарга, у відповідності до ч.3.ст.189 КАС України - повертається апелянту. При цьому, повернення апеляційної скарги не позбавляє повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись ст. ст. 189, 206, 254 КАС України,

У Х В А Л И В:

Відмовити Києво-Святошинській об"єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Київській області у задоволенні клопотання про продовження строку на усунення недоліків.

Апеляційну скаргу Києво-Святошинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 25 січня 2017 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Трипільський пакувальний комбінат" до Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - повернути апелянту.

Касаційну скаргу на ухвалу може бути подано безпосередньо до Вищого адміністративного суду України за правилами адміністративного судочинства відповідно до ст.212 КАС України.

Суддя Мацедонська В.Е.