ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 липня 2017 року № 826/1253/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Дарницькому районі Головного управління
ДФС України у м. Києві
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у розмірі 185371,07 грн.
На підставі ст. 183-2 КАС України, суд розглядає справу у скороченому провадженні.
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління ДФС України у м. Києві (далі - Позивач) до ОСОБА_1 (далі - Відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 185371,07 грн
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Відповідач має заборгованість з податку з доходів фізичних осіб та військового збору, яка не сплачена Відповідачем в добровільному порядку у розмірі 185371,07 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.02.2017 відкрито скорочене провадження та запропоновано відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.
Відповідачу надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження засобами поштового зв'язку, яка повернулась на адресу суду з незалежних від суду причин.
Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав.
Таким чином, протягом встановленого п. 3 ст. 183-2 КАС України 10 (десяти) денного строку з дня одержання ухвали (відповідно до п.11 ст.35 КАС вважається належно одержаною) Відповідачем не надано письмових заперечень проти позову чи заяви про визнання позову.
Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи за Відповідачем рахується податкова заборгованість у розмірі 185371,07 грн., а саме:
-з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 185275,82 грн.;
-військовий збір у розмірі 95,25 грн.
Позивачем було проведено документальна позапланова невиїзна перевірка правильності дотримання податкового законодавства. За результатами перевірки складено акт № 3753/26-51-17-03/НОМЕР_1 від 29.04.2014. На підставі акту Позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення від 21.05.2014 № 0012051703, яким Позивачу було збільшено суму грошового зобов'язання у сумі 183843,04 грн. ( за основним платежем - 147074,43 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 36768,61 грн.).
В подальшому Відповідачем було подано податкові декларації :
- податкова декларація про майновий стан і доходи № 1400002930 від 14.01.2014;
- податкова декларація про майновий стан і доходи № 1500031129 від 06.04.2015;
- податкова декларація про майновий стан і доходи № 1600029947 від 06.04.2016.
Крім того, контролюючим органом було нараховано пеню на податкове повідомлення-рішення № 1400002930 від 14.01.2014, та збільшено недоїмку по податковій декларації №1600029947 від 06.04.2016.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України, пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Разом з тим, відповідно до пункту 59.5 цієї ж статті Кодексу України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Податковим органом 21.01.2015 Відповідачу була виставлена податкова вимога № 35-25 яка направлена та вручена Відповідачу 31.03.2015 відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштової кореспонденції копія якого наявна в матеріалах справи.
Судом також встановлено, що до цього часу Відповідачем не здійснено будь-яких дій з погашення наявної заборгованості.
Статтею 95 ПК України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
За таких обставин суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх задоволення у повному обсязі.
Згідно ч. 1 ст. 256 КАС України, негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.
Керуючись положеннями статей 94, 160-163, 183-2, 254, 256 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути податковий борг в розмірі 185371,07 грн. з ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1).
Відповідно до п.п. 9, 10 ст. 183-2 КАС України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, визначені ст.ст.185-187 КАС України.
Суддя А.Б. Федорчук