
Справа№ 161/11952/17
Номер провадження: 2-а/161/905/17
У Х В А Л А
25 серпня 2017 року Луцький міськрайонний суду Волинської області
в складі: головуючої - судді Пушкарчук В.П.
при секретарі Якушеву Р.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом Обслуговуючого кооперативу «ЖБК ЕТАЛОН» до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради про визнання протиправним та скасування наказу, -
в с т а н о в и в :
Обслуговуючий кооператив «ЖБК ЕТАЛОН» звернувся до суду з адміністративним позовом до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради про визнання протиправним та скасування наказу.
22.08.2017 року представник позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про забезпечення позову, в якій просить вжити заходи забезпечення позову шляхом зупинення на час розгляду даної справи дію Наказу відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради №25 про скасування реєстрації декларації про початок будівельних робіт від 12.04.2017 року №ВЛ083171020217 на «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями комерційного призначення у м. Луцьку по вул. Новочерчицька, 5».
Аналізуючи матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява позивача підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо є очевидними ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень.
Відповідно до ч. 3 ст. 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення субєкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обовязковою для виконання.
Відповідно до ч. 4 ст. 117 КАС України адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.
Враховуючи ту обставину, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, суд вважає, що заяву слід задовольнити.
Керуючись ст.117 Кодексу адміністративного судочинства України,суд, -
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити.
Зупинити дію Наказу відділу державного архітектурно - будівельного контролю Луцької міської ради № 25 про скасування реєстрації декларації про початок будівельних робіт від 12.04.2017 року № ВЛ083171020217 на «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями комерційного призначення у м. Луцьку по вул. Новочерчицька, 5», до вирішення справи по суті.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Копію ухвали направити відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради, для відому та негайного виконання.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертоюстатті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то пятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області ОСОБА_2