Постанова № 68695444, 06.09.2017, Бахмутський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Артемівський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
06.09.2017
Номер справи
219/9293/17
Номер документу
68695444
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 219/9293/17

Провадження № 3/219/2207/2017

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

6 вересня 2017 року суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Павленко О.М., при секретарі Брагіній М.В., за участю прокурора Бушуєва Є.О., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ВС 423591, виданий 19.10.2000 року Артемівським РВ УМВС України в Донецькій області, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, заміжньої, пенсіонерки, депутата Іванівської сільської ради, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченного ст. 172-6 ч.1 КпАП України,-

встановив:

ОСОБА_1 відповідно до ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», згідно Рішення Красненської сільської ради № 6/1-01 «Про результати виборів депутатів Красненської сільської ради шостого скликання» від 18.11.2010 було обрано депутатом Красненської сільської ради, і згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», вона є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією.

Згідно Рішення Красненської сільської ради Артемівського району № 6/71 - ПОЗ від 15.06.2016, Красненська сільська рада Артемівського району була перейменована в Іванівську сільську раду Бахмутського району.

Відповідно до п. 1. ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія Закону), зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п. 2 Розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, субєкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Так, згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Зокрема, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 1.09.2016 для декларацій (повідомлень) та субєктів декларування, які передбачені абзацом першим частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», віднесено щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 1 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.

До другого етапу - з 00 годин 00 хвилин 1 січня 2017 року для всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом. Крім цього, зазначена у пункті 1, 2 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутат Іванівської сільської ради - ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2016 рік лише 15.05.2017 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Крім того, відповідно до листа НАЗК № 93-05/48886/17 від 2.03.2017 дата публікації документів вказана у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання субєктами декларування документів до реєстру.

Таким чином, депутат Іванівської сільської ради ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні винуватість у скоєнні правопорушення визнала у повному обсязі. При цьому вказала, що електронну декларацію подала невчасно, а саме 15.05.2017 року, тим самим порушивши Закон України «Про запобігання корупції», через те, що вона тривалий час не могла взяти довідку з УПСЗН м. Бахмут, довідку про отримання субсидії на своє імя, щоб вказати розмір доходу у декларації, внаслідок чого вона не подала декларацію вчасно.

Факт правопорушення підтверджується протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією № 308 від 17.08.2017 року (а.с.1-5), поясненнями ОСОБА_2 від 3.08.2017 року (а.с.11-12), поясненнями ОСОБА_1 від 28.07.2017 року (а.с.13-14), витягом з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно якого декларація ОСОБА_1 опублікована 15.05.2017 (а.с.15), лист Іванівської міської ради від 27.07.2017 № 705/02-34 (а.с.17), рішенням Красненської сільської ради від 15.06.2016 № 6/71-1103 про перейменування Красненської сільської ради та її виконавчого комітету (а.с.18), рішення Красненської сільської ради від 18.11.2010 № 6/1-01 та список депутатів 6 скликання Красненської сільської ради (а.с.19-21), розпорядження сільського голови № 15 від 19.01.2017 (а.с.22), список персонального складу Красненської сільської ради Артемівського району (а.с.23-25), рішення Красненської сільської ради від 14.12.2010 № 6/2-06 про затвердження регламенту роботи Красненської сільської ради 6 скликання (а.с.26), регламент Красненської сільської ради (а.с.27-47), протоколи позачергової 78 та 79 сесії Іванівської сільської ради 6 скликання від 23.02.2017 року, 31.03.2017 року зі списками депутатів (а.с.48-51) .

Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КпАП України, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення, справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, що складає 320 грн., а тому суд стягує на користь держави вказаний судовий збір в розмірі 320 грн.

Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284 КпАП України, суд, -

постановив:

визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КпАП України.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот пятдесят) гривень (платіжні реквізити для перерахування суми штрафу - отримувач коштів: Державний бюджет м. Артемівська, ОКПО: 37868870, банк отримувача: Банк УГК м. Донецька, МФО: 834016, р/р: 31110106700015, код платежу: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 320 грн. (платіжні реквізити для перерахування судового збору -отримувач коштів: ГУК у м. Київ/22030106, ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: ГУДКУ у м. Київ, МФО: 820019, р/р: 31215256700001, кодкласифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області протягом 10 днів з моменту її винесення.

Суддя -

ОСОБА_3