
УХВАЛА
07 вересня 2017 р.Справа № 820/5824/16
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Лях О.П., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Комунального підприємства "Чугуївський комунальний комплекс" на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 22.06.2017р. по справі № 820/5824/16
за позовом Комунального підприємства "Чугуївський комунальний комплекс"
до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області
про скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 22.06.2017р. відмовлено у задоволенні адміністративного позову Комунального підприємства "Чугуївський комунальний комплекс" до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення.
На зазначену постанову суду Комунальним підприємством "Чугуївський комунальний комплекс" подано апеляційну скаргу.
Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору , а тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України має бути залишена без руху.
Положеннями ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до апеляційної скарги, серед іншого, додається документ про сплату судового збору.
Згідно з п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на час подання апеляційної скарги) за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору встановлюється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Як вбачається із матеріалів справи, адміністративний позов подано до суду 25.10.2016 року.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на час подання адміністративного позову) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлено судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Суд зазначає, що при визначенні характеру адміністративного позову як майнового необхідно враховувати, що вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено у 2016 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня 2016 року - 1378 гривень.
Враховуючи, що позивач просив скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача на загальну суму 350069,86 грн., то апелянт повинен був сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги в сумі 5776,16 грн. (110% від розміру ставки судового збору за подання адміністративного позову).
При цьому, відповідно до чинної на час подання апеляційної скарги редакції Закону України "Про судовий збір" апелянт не наділений пільгами щодо сплати судового збору, а тому судовий збір повинен бути сплачений на загальних умовах.
Як вбачається з матеріалів справи, до апеляційної скарги заявником додано клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги до ухвалення судом рішення про суті. В обґрунтування клопотання заявник посилається на неможливість сплатити судовий збір у зв'язку із скрутним фінансовим становищем внаслідок виконання статутних завдань по благоустрою території міста Чугуїв, озелененню міста та вивозу побутових відходів при незадовільному стані сплати за виконані роботи.
Відповідно до ч.1 ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведена норма кореспондується зі статтею 8 Закону України "Про судовий збір", згідно якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
З наведених положень Закону вбачається, що їх застосування підлягає виключно до осіб, рівень статків яких обмежений, з метою усунення для таких осіб перешкод фінансового характеру для доступу до правосуддя. Інших, ніж незадовільний майновий стан особи, підстав законодавством не визначено.
Таким чином, фактично єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є незадовільний майновий стан скаржника. Доказів незадовільного майнового стану, що спричиняє неможливість сплати судового збору матеріали справи не містять.
Виходячи з наведеного, вказані заявником апеляційної скарги обставини не є підставою для відстрочення сплати судового збору до ухвалення судом рішення по суті.
Інших доказів щодо наявності підстав для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати, чи інших поважних причин, які б позбавляли можливості сплатити судовий збір заявником апеляційної скарги надано не було.
Виходячи з наведеного, заявлене клопотання є необґрунтованим, а тому не підлягає задоволенню.
Зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Харківського апеляційного адміністративного суду оригіналу квитанції про сплату судового збору на реквізити: отримувач - УДКСУ у Основ'янському районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999628, банк: ГУ ДКСУ в Харківській області, рахунок - 31210206781011, код класифікації доходів бюджету - 22030101, код ЄДРПОУ Харківського апеляційного адміністративного суду 34331173 .
Крім того, слід відмітити, що заявлене скаржником клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції буде вирішено в подальшому, після усунення вищевказаних недоліків апеляційної скарги.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ч. 6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання Комунального підприємства "Чугуївський комунальний комплекс" про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судом рішення по суті - відмовити.
Апеляційну скаргу Комунального підприємства "Чугуївський комунальний комплекс" на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 22.06.2017р. по справі № 820/5824/16 за позовом Комунального підприємства "Чугуївський комунальний комплекс" до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Надати Комунальному підприємству "Чугуївський комунальний комплекс" строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги - 10 календарних днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити Комунальному підприємству "Чугуївський комунальний комплекс", що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня отримання її копії, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: (підпис) Лях О.П.