Постанова № 68693144, 07.09.2017, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2017
Номер справи
819/1166/17
Номер документу
68693144
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/1166/17

07 вересня 2017 р.м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючого судді Мартиць О.І.

секретарі судового засідання Твердохліб Н.В.

за участю: представників позивача - управління Держпраці у Тернопільській області Маслюх О.З., довіреність № 44 від 31.07.2017 року, Андрійчука В.П., довіреність № 52 від 07.09.2017 року

представника відповідача - приватного агропромислового підприємства "Агропродсервіс" Чопея М.І., довіреність № 03-1/01/2017 від 03.01.2017 року.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом управління Держпраці у Тернопільській області до приватного агропромислового підприємства "Агропродсервіс" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулося управління Держпраці у Тернопільській області з адміністративним позовом до приватного агропромислового підприємства "Агропродсервіс" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду згідно з частиною п'ятою статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками управління Держпраці у Тернопільській області відповідно до наказу від 15.06.2017 року № 36-Н, направлення на проведення перевірки від 15.06.2017 року № 193 проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки у діяльності приватного агропромислового підприємства "Агропродсервіс". За результатами вказаної позапланової перевірки підприємства відповідача управлінням Держпраці у Тернопільській області складено акт перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 27.06.2017 року № 32. Згідно даного акта виявлено факти порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю працюючих, зокрема ПАП "Агропродсервіс" не отримало дозвіл в управлінні Держпраці у Тернопільській області на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки: парових котлів Е 1,0-0-0,9Р-3(Є) завод. № 3652, 3643, 3682, посудин, що працюють під тиском (автоклави) завод. № 203, 302, 330, 341,342, які експлуатуються у відділенні "М'ясокомбінат", що є порушенням ст.21 Закону України "Про охорону праці", постанови КМУ №1107 від 26.10.2011 року та стало причиною звернення до суду із даним позовом.

Ухвалою судді Тернопільського окружного адміністративного суду від 11.07.2017 року відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі.

21.07.2017 року відповідач подав через канцелярію суду заперечення проти позову і того ж дня ухвалою судді Тернопільського окружного адміністративного суду призначено судове засідання на 31.07.2017 року відповідно до частини четвертої статті 183-2 КАС України, в подальшому відкладено на 01.09.2017 року та оголошено перерву до 07.09.2017 року.

В судовому засіданні представники позивача управління Держпраці у Тернопільській області позовні вимоги підтримали повністю, з мотивів, викладених у адміністративному позові та просили задовольнити.

Представник відповідача приватного агропромислового підприємства "Агропродсервіс" в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, викладених у письмових запереченнях на адміністративний позов (а.с.19-20), додаткових запереченнях (а.с.73) та просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позов та заперечення, повно, всебічно та об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 5 наказу управління Держпраці у Тернопільській області від 15.06.2017 року № 36-Н "Про призначення комісії із спеціального розслідування нещасного випадку в ПАП "Агропродсервіс" (а.с.8) та на підставі направлення на проведення перевірки суб'єкта господарювання від 15.06.2017 року № 193 (а.с.9) головним державним інспектором Коропатницьким Б.І. у період з 26.06.2017 року по 30.06.2017 року було проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно - правових актів з охорони праці та промислової безпеки відповідачем ПАП "Агропродсервіс", відділення "М'ясокомбінат" юридична адреса: Тернопільська область, Тернопільський район, с. Настасів, місцезнаходження виробничого підрозділу: Тернопільська область, Тернопільський район, с. Острів.

Результати перевірки оформлені актом перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 27.06.2017 року № 32 (а.с.5-7), відповідно до якого встановлені наступні порушення вимог законодавства, зафіксовані у розділі V вказаного акту:

1. ПАП "Агропродсервіс" не отримало дозвіл в управлінні Держпраці у Тернопільській області на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки: парових котлів Е 1,0-0-0,9Р-3(Є) завод. №3652, 3643, 3682, посудин, що працюють під тиском (автоклави) завод. № 203, 302, 330, 341,342, які експлуатуються у відділенні "М'ясокомбінат", що є порушенням ст.21 Закону України "Про охорону праці", постанови КМУ №1107 від 26.10.2011 року;

2. Парові котли Е 1,0-0-0,9Р-3(Є) завод.№3652, 3643, 3682 - не проведено технічне опосвідчення уповноваженою організацією, що є порушенням ст.13 Закону України "Про охорону праці", п.10.2.1. НПАОП 0.00-1.60-66 Правил будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів;

3. Не всі елементи котлів, трубопроводів, в яких температура стінки більша 45 С, покриті тепловою ізоляцією, що є порушенням ст.13 Закону України "Про охорону праці", п. 8.1.10. НПАОП 0.00-1.60-66. Правил будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів;

4. Парові котли не взяті на облік в управлінні Держпраці у Тернопільській області, що є порушенням ст.13 Закону України "Про охорону праці", п. 10.1.1. НПАОП 0.00-1.60-66. Правил будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів;

5. В котельні не заведений журнал по водопідготовці для записів результатів аналізів води, що є порушенням ст.13 Закону України "Про охорону праці", п. 6.1.4. НПАОП 0.00-1.60-66. Правил будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів;

6. На шкалу манометрів не нанесено червону риску на рівні поділки, що відповідає робочому тиску в котлі, що є порушенням ст.13 Закону України "Про охорону праці", п. 5.4.8. НПАОП 0.00-1.60-66. Правил будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів;

7. На вхідних дверях котельні не встановлена табличка "Стороннім вхід заборонено", що є порушенням ст.13 Закону України "Про охорону праці", п. 8.3.2. НПАОП 0.00-1.60-66. Правил будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів;

8. Наказом по підприємстві не призначений обслуговуючий персонал навчений і маючий посвідчення на право обслуговування посудин, що є порушенням ст.13 Закону України "Про охорону праці", п. 7.1.1.(2). НПАОП 0.00-1.59-87. Правил будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.

З актом перевірки ознайомився директор ПАП "Агропродсервіс" Баран А.С. та отримав його примірник 27.06.2017 року, що підтверджується його особистим підписом. Заперечення до акту перевірки не подавались.

Оскільки, відповідач не усунув порушення зафіксовані у акті перевірки, характер порушень створює небезпеку для життя та здоров'я працівників ПАП "Агропродсервіс", управління Держпраці у Тернопільській області звернулося з адміністративним позовом до суду про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до відповідача шляхом зупинення експлуатації парових котлів Е 1,0-0-0,9Р-3(Є) завод. №3652, 3643, 3682, посудин, що працюють під тиском (автоклави) завод. № 203, 302, 330, 341,342.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з частиною третьою статті 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 96 Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Згідно з підпунктом 16 пункту 4 цього Положення Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи, що їй підпорядковуються (пункт 7 Положення).

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 100 утворено територіальні органи Держпраці.

Управління Держпраці у Тернопільській області є територіальним органом, який діє у складі Державної служби України з питань праці та їй підпорядковується.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначаються Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 року №877-V (далі - Закон №877-V).

Згідно статті 1 Закону №877-V, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно з частиною п'ятою статті 4 Закону №877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

Частиною сьомою статті 7 Закону №877-V встановлено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні визначаються Законом України "Про охорону праці" № 2694-ХІІ від 14.10.1992 року (далі - Закон № 2694-ХІІ).

Дія цього Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих (ст.2 Закону № 2694-ХІІ).

Відповідно до статті 13 цього ж Закону роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме: створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання; розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці; забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються; впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо; забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом; забезпечує усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин; організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я виробничих факторів; розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства (далі - акти підприємства), та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці; здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці; організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці; вживає термінових заходів для допомоги потерпілим, залучає за необхідності професійні аварійно-рятувальні формування у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків.

Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

В той же час, згідно з положеннями статті 14 Закону України № 2694-ХІІ працівник зобов'язаний: дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства; знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

За приписами частини третьої статті 21 Закону № 2694-ХІІ роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов'язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Згідно з пунктами 16,17 Переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (додаток 3 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1107 від 26.10.2011 року) до машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, зокрема, належать парові і водогрійні котли теплопродуктивністю понад 0,1 МВт.; посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа.

Відповідно до пункту 7 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки дозвіл видається: територіальним органом Держпраці - на виконання робіт підвищеної небезпеки, крім тих, що зазначені в абзаці другому цього пункту, та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3. При цьому дозвіл територіальним органом видається за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

Згідно пункту 10.2.1. Правил будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів, затверджених Держгіртехнаглядом СССР 30.08.1966 року (далі - Правила) "каждый котел, пароперегреватель, экономайзер должны подвергаться техническому освидетельствованию до пуска в работу, периодически в процессе эксплуатации и в необходимых случаях досрочно. Освидетельствование пароперегревателей и экономайзеров, составляющих с котлом один агрегат, производится одновременно с котлом." За приписами пункту 5.4.8. даних Правил "на шкале манометра должна быть нанесена красная черта по делению, соответствующему высшему допускаемому рабочему давлению в котле, а для сниженных манометров - с учетом добавочного давления от веса столба жидкости. Взамен красной черты разрешается прикреплять к корпусу манометра металлическую пластинку, окрашенную в красный цвет и плотно прилегающую к стеклу манометра." Відповідно до пункту 6.1.4. Правил "в котельной должен быть заведен журнал (ведомость) по водоподготовке для записей результатов анализов воды, выполнения режима продувки котлов и операций по обслуживанию оборудования водоподготовки. При каждой остановке котла для очистки внутренних поверхностей его элементов в журнале по водоподготовке должны быть записаны вид и толщина накипи и шлама, наличие коррозии, а также признаки неплотностей (парение, наружные наросты солей) в заклепочных и вальцовочных соединениях." Згідно пункту 8.1.10. Правил "все элементы котлов, трубопроводов, пароперегревателей, экономайзеров и вспомогательного оборудования с температурой стенки наружной поверхности выше 45° С, расположенные в местах, доступных для обслуживающего персонала, должны быть покрыты тепловой изоляцией, температура наружной поверхности которой не должна превышать 45° С".

За нормами пункту 7.1.1. Правил будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, затверджених Держгіртехнаглядом СРСР 27.11.1987 року "Руководство предприятия (организации) обязано обеспечить содержание сосудов в исправном состоянии и безопасные условия их работы. В этих целях должны быть: 1) назначены приказами из числа инженерно-технических работников, прошедших в установленном порядке проверку знаний настоящих Правил, ответственный за исправное состояние и безопасное действие сосудов, а также ответственный по надзору за техническим состоянием и эксплуатацией сосудов. Количество ответственных лиц для осуществления надзора должно определяться исходя из расчета времени, необходимогог для своевременного и качественного выполнения обязанностей, возложенных на указанных лиц должностным положением; 2) назначен в необходимом количестве обслуживающий персонал, обученный и имеющий удостоверения на право обслуживания сосудов, а также установлен такой порядок, чтобы персонал, на который возложены обязанности по обслуживанию сосудов, вел тщательное наблюдение за порученным ему оборудованием путем его осмотра, проверки действия арматуры, КИП, предохранительных и блокировочных устройств и поддержания сосудов в исправном состоянии. Результаты осмотра и проверки должны записываться в сменный журнал".

В судовому засіданні підтверджено факт необхідності отримання дозволу Держпраці на експлуатацію парових котлів Е 1,0-0-0,9Р-3(Є) завод. № 3652, 3643, 3682, а також посудин, що працюють під тиском (автоклавів) завод. № 302, 330, 341,342, що працюють під тиском 3.5 МПа.

Не зважаючи на вжитті відповідачем заходи щодо усунення виявлених порушень, зафіксованих в акті перевірки, підприємством не отримано дозволу Держпраці на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки та не в повному обсязі усунуто ряд інших порушень, що в свою чергу є підставою для застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом зупинення експлуатації парових котлів Е 1,0-0-0,9Р-3(Є) завод. № 3652, 3643, 3682, посудин, що працюють під тиском (автоклави) завод. № 203, 302, 330, 341,342, оскільки подальша їх експлуатація створює небезпеку для життя та здоров'я працівників приватного агропромислового підприємства "Агропродсервіс".

Відповідно до частини першої статті 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно статті 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, враховуючи те, що встановлені під час перевірки порушення створюють безпосередню загрозу життю та здоров'ю працівників приватного агропромислового підприємства "Агропродсервіс", суд дійшов висновку, що позовні вимоги про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Роз'яснити, що згідно з частиною дванадцять статті 183-2 КАС України, особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Відповідно до пункту 10 частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду про повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.

Керуючись ст.ст. 2,6,11,86,122,158-167,186,254,256 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до приватного агропромислового підприємства "Агропродсервіс", що знаходиться за адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, село Настасів, а саме: зупинити експлуатацію парових котлів Е 1,0-0-0,9Р-3(Є) завод. № 3652, 3643, 3682, посудин, що працюють під тиском (автоклави) завод. № 203, 302, 330, 341,342.

Постанову допустити до негайного виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Головуючий суддя Мартиць О.І.

копія вірна:

Суддя Мартиць О.І.