ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про передачу справи за підсудністю
05 вересня 2017 року справа № 813/2908/17
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.,
при секретарі судового засідання Новак Л.М.
за участю:
позивача - ОСОБА_2
представника позивача - ОСОБА_3
представника відповідача - Козяр Г.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові клопотання представника ОСОБА_2 про направлення справи за підсудністю у справі за позовом ОСОБА_2 до Новосрілищанської селищної ради Жидачівського району Львівської області про визнання протиправним і скасування рішення , -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Новосрілищанської селищної ради Жидачівського району Львівської області, в якому з врахуванням уточнень до позовних вимог просить визнати протиправним та скасувати рішення № 539 від 29.06.2017 «Про реорганізацію шляхом приєднання Баківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Новострілищанської селищної ради Львівської області та Квітневого навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-1І ступенів - дошкільний навчальний заклад» Новострілищанської селищної ради Львівської області у Баківсько-Квітневий навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Новострілищанської селищної ради Львівської області.
05 вересня 2017 року в судовому засіданні представник позивача подав клопотання про направлення справи за підсудністю до Жидачівського районного суду Львівської області. Клопотання мотивоване тим, що в зв'язку із уточненням позовних вимог, згідно з яких виключені позовні вимоги до Департамент освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації, позивач просить передати дану справу на розгляд до Жидачівського районного суду Львівської області на підставі статті 22 КАС України.
Суд при розгляді клопотання про передачу адміністративної справи за підсудністю виходив з наступного.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів згідно з ч. 2 цієї ж статті можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною 2 ст. 18 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно з ст. 140 Конституції України та ст. 5 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні - до органів місцевого самоврядування віднесено: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.
Відповідно до ст. 10 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади і здійснюють від їх імені та у їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, іншими законами.
В судовому засіданні 05 вересня 2017 року судом прийнято до провадження уточненні позовні вимоги, згідно з яких ОСОБА_2 просить скасувати рішення Новосрілищанської селищної ради Жидачівського району Львівської області № 539 від 29.06.2017.
Як вбачається з уточненого адміністративного позову позивач звернулася з позовом до Новосрілищанської селищної ради Жидачівського району Львівської області про скасування рішення № 539 від 29.06.2017.
Отже, оскільки відповідачем у даній адміністративній справі є органом місцевого самоврядування, предметом оскарження за вказаним адміністративним позовом є рішення № 539 від 29.06.2017 прийняте Новосрілищанською селищною радою Жидачівського району Львівської області, то дана справа не підсудна Львівському окружному адміністративному суду та має розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Враховуючи викладене, дана справа належить до предметної підсудності не Львівського окружного адміністративного суду, а місцевого загального суду як адміністративного з урахуванням правил територіальної підсудності визначеної ст. 19 КАС України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про необхідність передачі вказаної справи на розгляд Жидачівського районного суду Львівської області, оскільки порушення правил предметної підсудності є безумовною підставою для скасування судового рішення.
Керуючись ст.ст. 18, 22, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Задовольнити клопотання представника ОСОБА_2 про направлення справи № 813/2908/17 за підсудністю.
Адміністративну справу № 813/2908/17 за позовом ОСОБА_2 до Новосрілищанської селищної ради Жидачівського району Львівської області про визнання протиправним і скасування рішення, передати на розгляд до Жидачівського районного суду Львівської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст ухвали складено та підписано 06.09.2017.
Суддя Р.М. Брильовський