
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про зупинення провадження в адміністративній справі
06 вересня 2017 року №810/2790/17
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Бобрицької сільської ради до Головного управління ДФС у м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії,
за участю:
представника позивача: Радченко О.В., довіреність від 15.02.2017 №1-19/58
від відповідача: не з'явився,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Бобрицька сільська рада з позовом до Головного управління ДФС у м. Києві, в якому просить суд:
- зобов'язати Головне управління ДФС у м. Києві у межах своїх територіальних повноважень перерахувати всім платникам податку на нерухому майно, відмінне від земельної ділянки, який підлягає зарахуванню до місцевого бюджету с. Бобриця у 2017 році, суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за ставками, які встановлені рішенням №90-10-VІІ 10-ї сесії Бобрицької сільської ради 7-го скликання від 30.06.2016 "Про встановлення на 2017 рік податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки", з надісланням у поточному звітному податковому періоді відповідних податкових повідомлень-рішень платникам податку - фізичним особам (із зазначеннм реквізитів місцевого бюджету села Бобриця).
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 17.08.2017 відкрито провадження у справі № 810/2790/17, закінчено підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
У судове засідання, призначене на 06.09.2017, з'явився представник позивача.
Представником позивача у судовому засіданні 06.09.2017 подано клопотання про збільшення позовних вимог із залученням додаткових відповідачів (ГУ ДФС у Київській області та Києво-Святошинська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області), в якій позивач позовні вимоги просить викласти в наступній редакції:
- зобов'язати Києво-Святошинську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області внести в інформаційну систему «Податковий блок» (що використовується всіма контролюючими органами для адміністрування податків) ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які встановлені рішенням №90-10-VІІ 10-ї сесії Бобрицької сільської ради 7-го скликання від 30.06.2016 "Про встановлення на 2017 рік податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки", для розташованих в селі Бобриця об'єктів нерухомості, що оподатковуються у бюджетному періоді 2017 року;
- зобов'язати Головне управління ДФС у Київській області, в межах своїх територіальних повноважень, перерахувати всім платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який підлягає зарахуванню до місцевого бюджету с. Бобриця у 2017 році, суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за ставками, які встановлені рішенням №90-10-VІІ 10-ї сесії Бобрицької сільської ради 7-го скликання від 30.06.2016 "Про встановлення на 2017 рік податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки", з надісланням у поточному звітному податковому періоді відповідних податкових повідомлень-рішень платникам податку - фізичним особам;
- зобов'язати Головне управління ДФС у м. Києві, в межах своїх територіальних повноважень, перерахувати всім платникам податку на нерухому майно, відмінне від земельної ділянки, який підлягає зарахуванню до місцевого бюджету с. Бобриця у 2017 році, суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за ставками, які встановлені рішенням №90-10-VІІ 10-ї сесії Бобрицької сільської ради 7-го скликання від 30.06.2016 "Про встановлення на 2017 рік податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки", з надісланням у поточному звітному податковому періоді відповідних податкових повідомлень-рішень платникам податку - фізичним особам (із зазначенням реквізитів місцевого бюджету села Бобриця).
Протокольною ухвалою суду від 06.09.2017 вказане клопотання про збільшення позовних вимог прийнято до розгляду судом.
У зв'язку зі збільшенням позовних вимог, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості відповідачів - Києво-Святошинську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області та Головне управління ДФС у Київській області.
Окрім того суд зазначає, що у судовому засіданні 06.09.2017 у суду виникла необхідність витребування додаткових доказів по справі від відповідачів.
Згідно з частиною 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини 5 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Частиною 4 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язкову суд витребує названі документи та матеріали.
При цьому, витребування доказів є не правом, а обов'язком суду, що направлений на повний та всебічний розгляд справи.
За таких обставин та приймаючи до уваги те, що вирішення спору по суті потребує дослідження доказів, необхідних для всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи, суд дійшов висновку щодо необхідності витребування доказів по справі від відповідачів.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд може зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
В судовому засіданні 06.09.2017 представником позивача було заявлено клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку з залученням відповідачів та витребуванням додаткових доказів.
Враховуючи обмежені строки розгляду справи, та необхідність отримання витребуваних доказів, суд вважає за доцільне зупинити провадження по справі, призначивши при цьому дату наступного судового засідання, витребувати докази по справі від відповідачів.
Керуючись статтями 11, 71, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Залучити в якості відповідачів Києво-Святошинську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області (Київська область, м. Вишневе, вул. Ломоносова, буд. 34, ідентифікаційний код 39471029) та Головне управління ДФС у Київській області (м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5-а, ідентифікаційний код 39393260).
2. Витребувати докази по справі:
від Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області:
- копію Положення на Києво-Святошинську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області;
- письмові заперечення проти позову у разі його невизнання із нормативним та документальним обгрунтуванням;
- скріншот сторінки з АІС «Податковий блок» із інформацією про занесені до інформаційної системи ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки згідно рішення Бобрицької сільської ради від 04.02.2015 №784-31-V, яким податковий орган керується при визначенні податкових зобов'язань з податку на нерухоме майно за податковий період 2016 рік (для фізичних осіб);
- копію листа ГУ ДФС у Київській області від 09.02.2017 №931/7/10-36-13-04-10;
від Головного управління ДФС у Київській області:
- письмові заперечення проти позову у разі його невизнання із нормативним та документальним обгрунтуванням;
- копію Положення на ГУ ДФС у Київській області;
- скріншот сторінки з АІС «Податковий блок» із інформацією про занесеі до інформаційної системи ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки згідно рішення Бобрицької сільської ради від 04.02.2015 №784-31-V, яким податковий орган керується при визначенні податкових зобов'язань з податку на нерухоме майно за податковий період 2016 рік (для фізичних осіб);
- копію листа ГУ ДФС у Київській області від 09.02.2017 №931/7/10-36-13-04-10;
- інформацію про всі прийняті в 2017 році (за звітний податковий період 2016 рік) податкові повідомлення-рішення щодо фізичних осіб - власників об'єктів житлової нерухомості, яка знаходиться в селі Бобриця Києво-Святошинського району Київської області із зазначенням такого: 1) перелік об'єктів нерухомого майна із посиланням на адресу кожного об'єкта нерухомого майна та його площу; 2) найменування суб'єкта оподаткування; 3) сума нарахованого за звітний податковий період 2016 рік податку та банківські реквізити бюджету, до якого має бути сплачений податок;
від Головного управління ДФС у м. Києві:
- письмові заперечення проти позову у разі його невизнання із нормативним та документальним обгрунтуванням;
- Положення про Головне управління ДФС у м. Києві;
- копію Положення структурного підрозділу, який адмініструє та контролює сплату місцевих податків;
- інформацію про всі прийняті в 2017 році (за звітний податковий період 2016 рік) податкові повідомлення-рішення щодо фізичних осіб - власників об'єктів житлової нерухомості, яка знаходиться в селі Бобриця Києво-Святошинського району Київської області із зазначенням такого: 1) перелік об'єктів нерухомого майна із посиланням на адресу кожного об'єкта нерухомого майна та його площу; 2) найменування суб'єкта оподаткування; 3) сума нарахованого за звітний податковий період 2016 рік податку та банківські реквізити бюджету, до якого має бути сплачений податок.
3. Витребувані докази по справі надати до суду у строк до 20 вересня 2017 року.
4. Провадження у справі зупинити до 20 вересня 2017 року, призначити дату наступного судового засідання у справі на 20 вересня 2017 року о 14:00 год.
5. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі
Ухвала суду в частині зобов'язання виконати вимоги ухвали суду набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена окремо. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кушнова А.О.