
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2017 року 11 год. 54 хв.Справа № 808/2438/17 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі адміністративну справу
за позовом Головного управління ДФС у Запорізькій області
до ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Запорізькій області (надалі - позивач або ГУ ДФС у Запорізькій області) звернулось з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (надалі - відповідач або ОСОБА_1.) про стягнення з відповідача 7029 грн. 97 коп. податкового боргу.
Позивач в адміністративному позові зазначив, що заборгованість відповідача виникла з суми узгодженого податкового зобов'язання, визначеного ФОП ОСОБА_1 контролюючим органом за результатами перевірки.
Представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити.
Відповідач до суду не прибув. Про дату, час і місце судового розгляду справи відповідач повідомлялося належним чином.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
Місце проживання відповідача зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 Відповідач має ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
25.10.2016 ГУ ДФС у Запорізькій області проведено перевірку ФОП ОСОБА_1, за результатами якої виявлено порушення: п.1,11,12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"; п.10 ст.177 Податкового Кодексу України, а саме: в магазині за адресою АДРЕСА_2, де здійснює свою діяльність ФОП ОСОБА_1 було продану слабоалкогольний напій «Шейк» Бора-Бора одну пляшку 0,33л. по ціні 21 грн. 00 коп. Розрахунковий документ роздруковано на РРО на суму 15 грн. 00 коп., тобто на неповну суму покупки. Порушено режим попереднього програмування, а саме: слабоалкогольний напій «Шейк» реалізується по ціні 21 грн. 00 коп., а запрограмовано в РРО по ціні 15 грн. 00 коп.; за місце зберігання та реалізації товару встановлені товарно-матеріальні цінності, які не обліковані у встановленому порядку. Перелік не облікованих товарів вказано у відомостях ТМЦ (додаток №3 до Акту) і складає 3956 грн. 40 коп. За наслідками проведеної перевірки складено Акт №0331/08/01/14/НОМЕР_2 від 03.11.2016 (№177/08-22-14-08-06/НОМЕР_2 від 07.11.2016) (а.с.14-15).
На підставі Акту перевірки №0331/08/01/14/НОМЕР_2 від 03.11.2016 (№177/08-22-14-08-06/НОМЕР_2 від 07.11.2016) Бердянською ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення-рішення №0001891401 від 18.11.2016, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання у вигляді штрафної (фінансової) санкції у сумі 7998 грн. 80 коп. (а.с.13).
Згідно з п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкового повідомлення-рішення №0001891401 від 18.11.2016, то вказана у ньому сума грошового зобов'язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженою і підлягає сплаті.
У зв'язку з частковою сплатою штрафної (фінансової) санкції, визначеної податковим повідомленням-рішенням №0001891401 від 18.11.2016, у сумі 1000 грн. 00 коп., сума заборгованості відповідача складає 6998 грн. 80 коп.
Відповідно до пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню у сумі 31 грн. 17 коп.
Податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1, пп.62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого 07.04.2016 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881 (надалі - «Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування») (який набрав чинності 10.06.2016), цей Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровану картку ОСОБА_1 по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій, згідно з якою за відповідачем обліковується борг у сумі 7029 грн. 97 коп.
Даних про розстрочення (відстрочення) податкового зобов'язання, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ - не містить.
Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, позивачем доведено заборгованість ОСОБА_1 у сумі 7029 грн. 97 коп.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкова вимога - це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Судом досліджено податкову вимогу від 15.12.2016 за №2125-17 (а.с.18).
Враховуючи вище викладене, судом з'ясовано, що ОСОБА_1 на час судового засідання має заборгованість у сумі 7029 грн. 97 коп., яка у добровільному порядку - не сплачена. У зв'язку з цим, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.
Згідно з п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_3; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг у сумі 7029 грн. 97 коп. на користь бюджету (р/р31115104700011, код ОКПО 38042560, МФО 813015, банк отримувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, отримувач Бердянське УК/Бердянськ/21080900).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 28.08.2017.
Суддя О.О. Прасов