Постанова № 6867537, 16.11.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.11.2009
Номер справи
2а-10756/09/2670
Номер документу
6867537
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/629

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

          15 год. 39 хв.           № 2а-10756/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Миронець Р.А. вирішив адміністративну справу

за позовомДержавна податкова інспекція у Оболонському районі м.Києва

до Благодійна організація "Фонд допомоги та підтрмики власників житла таосіб, що потребують поліпшення житлових умов"

проприпинення юридичної особи

за участю представників сторін:

позивач, Пєчковська О.В, відповідач, не прибув, третя особа, не прибув, На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 16.11.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.           

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва з позовом до Благодійної організації «Фонд допомоги та підтримки власників житла та осіб, що потребують поліпшення житлових умов»(ідентифікаційний код 26502093) про припинення юридичної особи –Благодійної організації «Фонд допомоги та підтримки власників житла та осіб, що потребують поліпшення житлових умов»(ідентифікаційний код 26502093).

В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що Благодійна організація «Фонд допомоги та підтримки власників житла та осіб, що потребують поліпшення житлових умов»не звітує більше трьох років.

Відповідач в судове засідання не прибув, свого представника не направив, процесуальні документи суду були направлені на адресу Благодійної організації «Фонд допомоги та підтримки власників житла та осіб, що потребують поліпшення житлових умов».

Третя особа - Оболонська районна у м. Києві державна адміністрація надіслала заяву від 11.09.2009 р. № 24-1052 про розгляд справи без участі її представника.

В судовому засіданні представником позивача надано письмове підтвердження від 16.11.2009 р. того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.

Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Благодійна організація «Фонд допомоги та підтримки власників житла та осіб, що потребують поліпшення житлових умов»(ідентифікаційний код 26502093) зареєстрований Оболонською районною державною адміністрацією м. Києва 13 травня 2004 року, за адресою: 04074 , м. Київ, вул. Попова, 3/5, корпус 7, кв. 63 та був взятий на податковий облік Державною податковою інспекцією у Оболонському районі м. Києва 24 травня 2006 року.

Державним реєстратором Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації внесено запис до Єдиного державного реєстру № 10000750424 про відсутність Благодійної організації «Фонд допомоги та підтримки власників житла та осіб, що потребують поліпшення житлових умов»за місцезнаходженням державної реєстрації юридичної особи.

ДПІ у Оболонському районі м. Києва надано довідку від 25.06.2009 р. №38/4/9/29-105 про те, що Благодійна організація «Фонд допомоги та підтримки власників житла та осіб, що потребують поліпшення житлових умов»не звітує більше трьох років.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування»передбачені обов’язки платників податків і зборів (обов’язкових платежів), а саме платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;

4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи під час перевірки, що проводиться державними податковими органами, зобов'язані давати пояснення з питань оподаткування у випадках, передбачених законами, виконувати вимоги державних податкових органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт про проведення перевірки.

Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". У разі ліквідації юридичної особи заборгованість з податків і зборів (обов'язкових платежів) сплачується у порядку, встановленому законами України. У разі укладення мирової угоди у процедурі провадження у справі про банкрутство заборгованість з податків і зборів (обов'язкових платежів) сплачується у розмірах, визначених мировою угодою, укладеною у порядку, встановленому законами України.

Згідно зі статтею 247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Як встановлює норма п. 6 ст. 58 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання ліквідується:

- за ініціативою осіб, зазначених у частині першій цієї статті;

- у зв'язку із закінченням строку, на який він створювався, чи у разі досягнення мети, заради якої його було створено;

- у разі визнання його в установленому порядку банкрутом, крім випадків, передбачених законом;

- у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003 р. № 755-IV, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:

- визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути;

- провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;

- невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону;

- неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;

- наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Згідно з п. 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 р. № 509, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази неподання звітності відповідачем.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Cуд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі щодо припинення юридичної особи Благодійної організації «Фонд допомоги та підтримки власників житла та осіб, що потребують поліпшення житлових умов».

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.          Позов задовольнити.

2.          Припинити юридичну особу Благодійна організація «Фонд допомоги та підтримки власників житла та осіб, що потребують поліпшення житлових умов»(04074 , м. Київ, вул. Попова, 3/5, корпус 7, кв. 63, код ЄДРПОУ 26502093), який зареєстрований Оболонською районною державною адміністрацією м. Києва 13.05.2004 р. та припинити її державну реєстрацію.

3.          Зобов’язати Оболонську районну у м. Києві державну адміністрацію внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців запис про судове рішення, провести державну реєстрацію припинення юридичної особи Благодійна організація «Фонд допомоги та підтримки власників житла та осіб, що потребують поліпшення житлових умов»(код ЄДРПОУ 26502093) відповідно до чинного законодавства та повідомити органи статистики, Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та юридичну особу –Благодійну організацію «Фонд допомоги та підтримки власників житла та осіб, що потребують поліпшення житлових умов»щодо якої постановлено судове рішення про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців такого запису.

4.          Постанову надіслати сторонам у справі та Оболонській районній у м. Києві державній адміністрації.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя                                                                                 Добрянська Я.І.