Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16:30 № 11/77
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Винокурова К.С.
при секретарі судового засідання Давиденко Д.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовом Київського міського центру зайнятості
до Закритого акціонерного товариства «Дніпровський універмаг»
про стягнення заборгованості
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Київський міський центр зайнятості звернувся з позовом про стягнення з ЗАТ «Дніпровський універмаг»4196,00 грн. штрафу.
Ухвалою суду від 04.04.2008 року відкрито провадження у адміністративній справі за зазначеним позовом та призначено попереднє судове засідання.
Ухвалою суду від 03.06.2008 р. закінчене підготовче провадження у справі та призначено її до судового розгляду.
Під час судового розгляду представник позивача підтримала позов у повному обсязі. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач при вивільненні своїх працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці не повідомив про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, а в десятиденний строк після їх вивільнення не надав списків фактично вивільнених працівників, чим порушив ч. 5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення”. В зв’язку з цим до відповідача на підставі абз. 2 ч. 1 ст. 20 Закону було застосовано штрафні санкції у розмірі 4 196,00 грн.
Оскільки сума штрафних санкцій до Київського міського центру зайнятості у встановлені законодавством строки відповідачем не сплачена, позивач просить стягнути її у судовому порядку.
Відповідач під час судового розгляду клопотав про зупинення провадження у справі до вирішення спору Господарським судом міста Києва щодо майна, документів та приміщення ЗАТ «Дніпровський універмаг», а також до закінчення виконавчого провадження. Клопотання залишено судом без задоволення.
По суті позовних вимог представник відповідача не заперечував, просив надати час для врегулювання спору мирним шляхом, проте борг не погасив.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, адміністративний суд, -
ВСТАНОВИВ:
Як підтверджено матеріалами справи, під час перевірки Закритого акціонерного товариства «Дніпровський універмаг»(ідент. код 01564963) Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості виявлено порушення відповідачем п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», про що складено акт № 3-ш від 25.01.2008 р. про порушення законодавства України про зайнятість населення (далі - акт). Актом встановлено наступне.
Наказом директора відповідача № 22 від 15.10.2007 р. за п. 1 ст. 40 КЗпП України (у зв'язку із скороченням штату) з 15.10.2007 р. звільнено працівника Чуб Тетяну Петрівну.
Звіт про заплановане звільнення працівника Чуб Т.П. за формою № 4-ПН (план) (за два місяці до звільнення) та звіт про фактичне вивільнення (в десятиденний термін з дня звільнення) до державної служби зайнятості не подавались.
Зазначені обставини підтверджуються матеріалами справи.
Згідно з п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - списки фактично вивільнених працівників.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до державного фонду сприяння зайнятості і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Згідно з довідкою ЗАТ «Дніпровський універмаг»від 23.01.2008 р. № 2 та актом від 25.01.2008 р. № 3-ш річна заробітна плата працівника Чуб Т.П становить –4196,00 грн.
В акті № 3-ш від 23.01.2008 р. про порушення законодавства України про зайнятість відповідачу запропоновано сплатити штраф у сумі 4196,00 грн. протягом десяти днів.
Вказаних в акті вимог відповідач не виконав.
Як свідчать матеріали справи, з метою досудового врегулювання питання Київським міським центром зайнятості до ЗАТ «Дніпровський універмаг»було направлено претензію № 11-1104 від 07.02.2008 р. про сплату штрафу в добровільному порядку, яку відповідач залишив без реагування.
Станом на час розгляду спору кошти у сумі 4196,00 грн. на рахунок Київського міського центру зайнятості не надходили. Доказів зворотного суду не надано.
Розглядаючи спір по суті, суд відзначає, що право Київського міського центру зайнятості нараховувати (стягувати) з підприємств, установ, організацій штрафи за порушення п. 5 ст. 20 Закон України «Про зайнятість населення»регламентовано цим Законом та Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 № 47 „Про затвердження положень щодо застосування Закону УРСР „Про зайнятість населення” (далі –постанова Кабінету Міністрів України № 47).
Згідно з пунктами 1, 2, 4 (пп. «ф»), 8 (пп. «л») Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 47, державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості.
Державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення.
Державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»штрафи з підприємств, установ, організацій усіх форм власності у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, як це передбачено пунктом 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення».
Оскільки Київський міський центр зайнятості є місцевим органом державної виконавчої влади та місцевим органом державної служби зайнятості, а також є юридичною особою, то за таких обставин Київський міський центр зайнятості наділений правом звертатися до адміністративного суду з позовами про стягнення штрафів, в т.ч. за порушення п. 5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення».
Згідно з п. п. 1, 8 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 47, Інспекція входить до складу державної служби зайнятості та складається з інспекції Державного центру зайнятості Мінпраці, інспекцій центрів зайнятості АРК, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості на правах підрозділів відповідних центрів зайнятості. Інспекція здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями законодавства про зайнятість.
Інспекція має право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ, організацій усіх форм власності за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5, 20, 8, 18 Закону України «Про зайнятість населення».
Таким чином Київський міський центр зайнятості є складовою державної служби зайнятості, а, отже, наділений повноваженнями бути позивачем у справах про стягнення з підприємств, установ, організацій штрафів, в т.ч. за порушення п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення».
Беручи до уваги те, що суму штрафних санкцій у розмірі 4196 грн. за порушення ч. 5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення” відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього зазначеної заборгованості підтверджується матеріалами справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідність розрахунку штрафних санкцій законодавству перевірено судом. Відповідачем не спростовано правильність цього розрахунку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Дніпровський універмаг»(02206, м. Київ, вул. Малишка, 3, ід. код 01564963) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-б, р/р 37179301900001 в Управлінні Державного казначейства м. Києва, МФО 820019, код 03491091) 4 196 грн. (чотири тисячі сто дев’яносто шість гривень 00 копійок) штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.С. Винокуров
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –25.05.2009.