Ухвала суду № 68658755, 05.09.2017, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.09.2017
Номер справи
296/66/17
Номер документу
68658755
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Сингаївський О.П.

Суддя-доповідач:Шевчук С.М.

УХВАЛА

іменем України

"05" вересня 2017 р. Справа № 296/66/17

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Шевчук С.М.

суддів: Бучик А.Ю.

Шидловського В.Б.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від "03" березня 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та Головного управління Національної поліції в Житомирській області про проведення перерахунку пенсії ,

ВСТАНОВИВ:

У січні 2017 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та Головного управління Національної поліції в Житомирській області, в якому просив визнати незаконними дії ГУПФ України в Житомирській області щодо встановлення йому основного розміру пенсії 59% грошового забезпечення; зобов'язати ГУПФ України в Житомирській області встановити основний розмір пенсії 64% грошового забезпечення у відповідності до п."а" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; зобов'язати ГУПФ України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсійного забезпечення з врахуванням основного розміру пенсії 64% грошового забезпечення з 01.09.2016 р.; зобов'язати ГУНП в Житомирській області надати обґрунтовану відповідь чи відповідають підстави звільнення свідоцтво про хворобу від 22.08.2016 р. НОМЕР_1 пункту 2 ч.1 ст.77 Закону України "Про національну поліцію".

В обґрунтування позову позивач посилався на те, що 29.08.2016 р. наказом ГУНП в Житомирській області №199 о/с звільнений зі служби в поліції на підставі п.2 ч.1 ст.77 Закону України "Про національну поліцію" (через хворобу). Вислуга років станом на день звільнення складає: календарна 23 роки 06 місяців 27 днів, у пільговому обчисленні 23 роки 08 місяців 23 дні. Разом з тим, відповідач незаконно зменшив відсотки грошового забезпечення з 64 до 59 при обчисленні пенсії.

Постановою Корольовського районного суду м.Житомира від 03.03.2017 року позов задоволено частково.

Визнано незаконними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо встановлення ОСОБА_3 основного розміру пенсії 59% грошового забезпечення.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області встановити ОСОБА_3 основний розмір пенсії 64% грошового забезпечення у відповідності до п."а" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_3 пенсійного забезпечення з врахуванням основного розміру пенсії 64% грошового забезпечення з 01.09.2016 р.

В решті позову відмовлено.

Стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (м. Житомир, вул. О.Ольжича, 7, код за ЄДРПОУ 13559341) в дохід Державного бюджету України 640 (шістсот сорок) грн. судового збору.

Не погоджуючись з постановою відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вказану постанову та прийняти нову про відмову у задоволені позову.

Перевіривши за наявними у справі матеріалами доводи, викладені у апеляційній скарзі, правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права і правової оцінки обставин у справі у межах, визначених статтею 195 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), колегія суддів встановила таке.

Судом встановлено, що наказом ГУНП в Житомирській області №199 о/с від 29.08.2016р., за п.2 ч.1 ст.77 Закону України "Про Національну поліцію" (через хворобу), підполковника поліції ОСОБА_3 звільнено зі служби в поліції з 29.08.2016р. (а.с.5).

У відповідності до вказаного наказу вислуга років на дату звільнення складає: календарна 23 роки 06 місяців 27 днів, у пільговому обчисленні 23 роки 08 місяці 23 дні.

Підставою для звільнення стали заява ОСОБА_3 та свідоцтво про хворобу ВЛК ДУ ТМО МВС України по Житомирській області від 22.08.2016 р. НОМЕР_1.

Згідно із свідоцтвом про хворобу від 22.08.2016 р. НОМЕР_1 ОСОБА_3 за сукупністю захворювань непридатний до військової служби зі зняттям з військового обліку (а.с.6).

01.11.2016 р. ГУ ПФУ в Житомирській області надіслало ОСОБА_3 лист №2552/03-21, яким повідомило, що останньому призначено пенсію у розмірі 59% грошового забезпечення (за 23 роки вислуги) (а.с.7).

Не погоджуючись з рішенням відповідача, позивач звернувся до суду.

Вирішуючи спір, суд першої інстанції дійшов висновків, що позовні вимоги про визнання незаконними дій ГУПФ України в Житомирській області щодо встановлення позивачу основного розміру пенсії 59% грошового забезпечення; зобов'язання ГУПФ України в Житомирській області встановити основний розмір пенсії 64% грошового забезпечення у відповідності до п."а" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсійного забезпечення з врахуванням основного розміру пенсії 64% грошового забезпечення з 01.09.2016 р., є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за вказаним Законом за наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Пунктом "а" статті 13 цього Закону визначено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше ( пункт "а" статті 12 ): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення ( стаття 43 ); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до ч.1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію" поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється: 1) у зв'язку із закінченням строку контракту; 2) через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції; 3) за віком - у разі досягнення встановленого для нього цим Законом граничного віку перебування на службі в поліції; 4) у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів; 5) через службову невідповідність; 6) у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України; 7) за власним бажанням; 8) у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу до інших міністерств і відомств ( організацій ); 9) у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі; 10) у разі набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, або кримінального правопорушення; 11) у зв'язку з набуттям громадянства або підданства іншої держави.

Отже, згідно вищенаведеної норми права, однією із підстав для звільнення поліцейського зі служби є хвороба, яка підтверджується висновком медичної комісії про його непридатність до служби в поліції.

Згідно п.1.2 Положення про діяльність військово-лікарської комісії в системі МВС України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України № 85 від 6 лютого 2001 року, в системі Міністерства внутрішніх справ створюються спеціальні органи (військово-лікарські комісії) в складі лікарів-спеціалістів з метою проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду кандидатів на службу, осіб рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ і членів їх сімей, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України, осіб цивільної молоді, які бажають вступити до навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони України, курсантів і слухачів навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України, колишніх осіб рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ і колишніх військовослужбовців.

Пунктом 2.12 цього Положення визначено, що у складі військово-лікарської комісії в системі МВС України діють Центральна військово-лікарська комісія МВС України, військово-лікарська комісія Головного управління МВС України в Криму, м.Києві, Київській області, управління МВС України в областях та м.Севастополі.

Відповідно до п.1.1 Порядку проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу в системі МВС України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України № 85 від 6 лютого 2001 року, медичний огляд проводиться згідно з пунктом 1.2 Положення про діяльність військово-лікарської комісії в системі МВС України з метою визначення: придатності кандидатів за станом здоров'я, фізичним розвитком, а для окремих видів службової діяльності - за індивідуальними психофізіологічними особливостями, до служби в органах внутрішніх справ на посадах рядового й начальницького складу, з урахуванням вимог пункту 1.43 цього Порядку.

Пунктом 1.117 Порядку № 85 визначено, що свідоцтво про хворобу складається: у мирний час на осіб рядового й начальницького складу, визнаних непридатними до військової служби зі зняттям з військового обліку, непридатними для військової служби в мирний час, з обмежено придатними у воєнний час, обмежено придатними до військової служби, на курсантів та слухачів навчальних закладів МВС, визнаних непридатними до подальшого навчання за станом здоров'я.

За результатами медичного огляду осіб рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ військо-лікарські комісії виносять такі постанови: "Придатний до військової служби"; "Придатний до військової служби. Непридатний на посаду" ( вказану в направлені відділу роботи з особовим складом та згідно з Таблицею вимог до індивідуальних психофізіологічних особливостей ); "Обмежено придатний до військової служби"; "Потребує звільнення від виконання службових обов'язків ( занять ), відпустки за станом здоров'я; "Непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час"; "Непридатний до військової служби зі зняттям з військового обліку" ( п.п.1.63.5 п.1.63 Порядку №85 ).

У мирний час на осіб рядового й начальницького складу, визнаних непридатними до військової служби складається свідоцтво про хворобу, у якому відображається відповідне рішення військово-лікарської комісії ( п.1.117 Порядку № 85 ).

Таким чином, вищенаведені нормативні акти регламентують діяльність військово-лікарських комісій та містять чіткі приписи щодо форми та змісту прийнятих ними рішень за результатами медичного огляду осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ на предмет їх придатності за станом здоров'я до подальшої служби в органах внутрішніх справ.

Згідно матеріалів справи підставою для звільнення позивача зі служби в поліції за п.2 ч.1 ст.77 Закону України "Про Національну поліцію" через хворобу стало свідоцтво про хворобу ВЛК ДУ ТМО МВС України по Житомирській області від 22.08.2016 р. НОМЕР_1 . Згідно вказного свідоцтва за результатами проходження позивачем медичного огляду Військово-лікарською комісією УМВС України в Житомирській області його визнано непридатним до військової служби зі зняттям з військового обліку.

Вирішуючи спір, суд першої інстанції дійшов правильних висновків, що свідоцтво про хворобу ОСОБА_3 НОМЕР_1 відповідає вимогам Порядку проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу в системі МВС України № 85, є належним документом, який підтверджує наявність у позивача хвороби, яка зумовлює його непридатність до служби в поліції, що стало підставою для звільнення позивача зі служби в поліції за п.2 ч.1 ст.77 Закону України "Про національну поліцію" ( через хворобу ) та набуттям останнім права на призначення пенсії за вислугу років у підвищеному розмірі.

Відповідно до п."а" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" підставою для призначення позивачу пенсії у підвищеному розмірі є звільнення його зі служби саме за п.2 ч.1 ст.77 Закону України "Про національну поліцію". Наказ Головного управління Національної поліції в Житомирській області № 199 о/с від 29.08.2016 року про звільнення ОСОБА_3 зі служби в поліції за п.2 ч.1 ст.77 Закону України "Про національну поліцію" є чинним.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що ГУ ПФУ в Житомирській області безпідставно не взято до уваги свідоцтво про хворобу від 22.08.2016р. НОМЕР_1 та безпідставно визначено пенсію позивачу у розмірі 59% грошового забезпечення.

З огляду на вищенаведене, апеляційна скарга не підлягає до задоволення, а постанова суду першої інстанції підлягає залишенню без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області залишити без задоволення, постанову Корольовського районного суду м. Житомира від "03" березня 2017 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя С.М. Шевчук

судді: А.Ю.Бучик

В.Б. Шидловський

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,10020

3- відповідачу/відповідачам: Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області вул.Ольжича, 7,м.Житомир,10003

4- Головне управління Національної поліції в Житомирській області вул.Старий Бульвар,5/37,м.Житомир,10008

- ,