
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 875/80/16 Суддя-доповідач: Аліменко В.О.
У Х В А Л А
29 серпня 2017 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Аліменка В.О.,
суддів Карпушової О.В., Кучми А.Ю.,
за участю секретаря Лебедєвої Ю.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві питання про призначення повторної судової комплексної земельно-технічної експертизи та будівельно-технічної експертизи у справі за адміністративним позовом Макарівської районної державної адміністрації до ОСОБА_2, третя особа, що не заявляє самостійних вимог, на стороні позивача: Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» про примусове відчуження частини земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності, -
ВСТАНОВИЛА:
Макарівська районна державна адміністрації Київської області звернулась до Київського апеляційного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_2, третя особа, що не заявляє самостійних вимог, на стороні позивача: Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго», в якому просила:
1.Примусово відчужити у державну власність з мотивів суспільної необхідності частину земельної ділянки площею - 0,0322 га, що належить на праві власності ОСОБА_2, яке посвідчено державним актом на право власності на земельну ділянку (серія НОМЕР_1 від 29 вересня 2007 року) та знаходиться на території Липівської сільської ради Макарівського району Київської області (визначений кадастровий номер за проектом землеустрою):
- частина 1 земельної ділянки: площа - 0,0161 га, цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), визначений кадастровий номер за проектом землеустрою - НОМЕР_3;
- частина 2 земельної ділянки: площа - 0,0161 га, цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), визначений кадастровий номер за проектом землеустрою - НОМЕР_4, із повним попереднім відшкодуванням вартості зазначеної частини земельної ділянки за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, до якого зараховуються кошти від державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в установленому законодавством порядку, у розмірі 19 964 грн. ( дев'ятнадцять тисяч дев'ятсот шістдесят чотири гривні). Перерахування зазначених коштів здійснюється Макарівською районною державною адміністрацією Київської області на зазначений ОСОБА_2 банківський рахунок або внесенням цих коштів на депозит нотаріальної контори за місцем розташування вказаної земельної ділянки в порядку, встановленому законом після набрання постановою суду законної сили.
2. Виділити із земельної ділянки, загальною площею 2,2126 га, яка перебуває у власності ОСОБА_2, технічною документацією із землеустрою про поділ земельної ділянки, в окремі земельні ділянки, із яких:
- земельна ділянка площею - 2,1804 га - залишається у власності ОСОБА_2;
- земельна ділянка площею - 0,0322 га відчужується у державну власність з мотивів суспільної необхідності, із забезпеченням державної реєстрації зазначених земельних ділянок та прав на них у визначеному законодавством порядку.
16 січня 2016 року представником позивача Танцюрою Леонідом Олексійовичем було подано клопотання про призначення судової комплексної земельно-технічної та будівельно-технічної експертизи, яке обґрунтоване тим, що з огляду на цільове призначення земельної ділянки та використання її для будівництва житлового будинку, позовні вимоги щодо відчуження частини земельної ділянки площею 0,0322 га у державну власність з мотивів суспільної необхідності є такими, що не відповідають вимогам законодавства України щодо охоронної (санітарно-захисної) зони у розмірі 0,6947 га, що підтверджується результатами експертного дослідження (Висновок від 16.01.2017 року № 171-04). На думку, представника Позивача, частина земельної ділянки у розмірі 2,1804 га не може раціонально використовуватися відповідачем за цільовим призначенням, а тому відчуженню підлягає значно більша частина земельної ділянки.
17.01.2017 року вказане клопотання було задоволено, та призначено комплексну земельно-технічну експертизу та будівельно-технічну експертизу.
Однак, 13.02.2017 року від експерта лабораторії інженерно-технічних видів досліджень Київського науково-дослідного інституту Міністерства юстиції України, надійшло клопотання, в якому останній просив надати:
- координати поворотних точок земельної ділянки загальною площею 2,2126 га, кадастровий номер: НОМЕР_2;
- проектні креслення опор 57с та 57н (в частині загального вигляду опор та їх розмірів) будівництво яких передбачено на земельній ділянці кадастровий номер: НОМЕР_2 для влаштування ПЛ 330 кВ Новокиївська-Сєвєрна на ПС 750 кВ «Київська».
У зв'язку із викладеним, судом апеляційної інстанції було витребувано вказані вище документи, які станом на 29.08.2017 року наявні в матеріалах справи.
Відповідно до частини першої статті 81 Кодексу адміністративного судочинства України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
З урахуванням того, що для з'ясування обставин, які мають значення для справи, необхідно дослідити питання, які потребують спеціальних знань, Київський апеляційний адміністративний суд вважає за необхідне зупинити провадження в адміністративній справі № 875/80/16 до одержання результатів судової експертизи.
Керуючись ст.ст. 81, 156 КАС України КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Призначити у справі № 875/80/16 судову комплексну земельно-технічну та будівельно-технічну експертизу.
Провадження у справі №875/80/16 за адміністративним позовом Макарівської районної державної адміністрації до ОСОБА_2, третя особа, що не заявляє самостійних вимог, на стороні позивача: Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» про примусове відчуження частини земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності - зупинити.
Доручити проведення експертизи Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (03680, м. Київ, вул. Смоленська, 6).
Для вирішення експертизи поставити наступні питання:
1) Чи відповідає вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва, в зв'язку з улаштуванням ВЛ 330 кВ Новокиївська-Сєвєрна на ПС 750 кВ, варіант розподілу земельної ділянки загальною площею 2,2126 га, кадастровий номер: НОМЕР_2, що належить на праві приватної власності ОСОБА_2, із залишенням у його власності земельної ділянки площею 2,1804 га з огляду на її цільове призначення та використання для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд?
2) Який розмір охоронної (санітарно-захисної) зони при улаштуванні ВЛ 330 кВ, ділянку якої планується побудувати на земельній ділянці, що належить ОСОБА_2 на праві приватної власності?
3) Яким є можливим варіант розподілу земельної ділянки загальною площею 2,2126 га, кадастровий номер: НОМЕР_2, що належить на праві приватної власності ОСОБА_2, в зв'язку з улаштуванням ВЛ 330 кВ Новокиївська-Сєвєрна на ПС 750 кВ?
4) Чи відповідатиме у випадку такого розподілу вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва земельна ділянка, розташована на території Липівської сільської ради Макарівського району Київської області, кадастровий номер: НОМЕР_2, що залишається у власності ОСОБА_2 з огляду на її цільове призначення та використання для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд?
5) Яка експертна грошова оцінка частини земельної ділянки, що належить на праві приватної власності ОСОБА_2, кадастровий номер: НОМЕР_2, яка підлягатиме відчуженню у державну власність з мотивів суспільної необхідності за результатами експертного дослідження на час проведення судової експертизи?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків, передбачену ст. ст. 384, 385 КК України.
В частині призначення експертизи ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
В частині зупинення провадження у справі ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя В.О. Аліменко
Судді О.В. Карпушова
А.Ю. Кучма