Ухвала суду № 68656355, 30.08.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.08.2017
Номер справи
826/26189/15
Номер документу
68656355
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

30 серпня 2017 року м. Київ № 826/26189/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Вєкуа Н.Г., суддів: Костенко Д.А., Шрамко Ю.Т. ознайомившись із заявою про виправлення помилок у виконавчих листах у справі

за позовом до прокомунального підприємства «Тернопільводоканал» Державної фіскальної служби України, Державна казначейська служба України визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -В С Т А Н О В И В:

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.04.2016р. адміністративний позов комунального підприємства «Тернопільводоканал» задоволено частково. Суд постановив визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України щодо незарахування на рахунок комунального підприємства «Тернопільводоканал» у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника коштів з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджуються та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, в рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам у сумах 1852190,64 грн. і 507082 грн. з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет. Зобов'язати Державну фіскальну службу України зарахувати шляхом збільшення суми поповнення електронного рахунку комунального підприємства «Тернопільводоканал» у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника кошти у сумі 2359 272,64 грн., в тому числі: 1852190,64 грн. відповідно до договору № 23 про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 року № 375 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 року № 913) від 30.11.2015, та 507082,00 грн. відповідно до договору № 30 про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 року № 375 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 року № 913) від 03.07.2015. В решті позову відмовлено. Суд постановив стягнути судові витрати у сумі 1301,55 грн. (однієї тисячі триста однієї гривні 55 копійок) на користь комунального підприємства «Тернопільводоканал» (код ЄДРПОУ 03353845) шляхом їх безспірного списання з рахунків Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197) за рахунок бюджетних асигнувань.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 15.06.2016р. постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 квітня 2016 року у частині відмови у задоволенні позовних вимог - скасовано. Прийнято у цій частині нову постанову, якою позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності Державної фіскальної служби України щодо незарахування на рахунок Комунального підприємства "Тернопільводоканал" у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника коштів з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджуються та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, в рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 2056577,26 грн. з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет та зобов'язання Державної фіскальної служби України зарахувати шляхом збільшення суми поповнення електронного рахунку Комунального підприємства "Тернопільводоканал" у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника кошти у сумі 2056577,26 грн., відповідно до договору №3 про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №375 від 04 червня 2015 року - задоволено. Суд визнав протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України щодо незарахування на рахунок Комунального підприємства "Тернопільводоканал" у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника коштів з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджуються та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, в рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 2056577,26 грн. з подальшим спрямуванням коштів. Зобов'язав Державну фіскальну службу України зарахувати шляхом збільшення суми поповнення електронного рахунку комунального підприємства "Тернопільводоканал" у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника кошти у сумі 2056577,26 грн., відповідно до договору №3 про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №375 від 04 червня 2015 року. У решті постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 квітня 2016 року - залишено без змін.

Судове рішення набрало законної сили 15.06.2016р.

Окружним адміністративним судом м. Києва 29.08.2017р. видано виконавчі листи по справі.

Представником позивача до Окружного адміністративного суду м. Києва подано заяву від 04.08.2017р. про виправлення помилок у виконавчих листах № 826/26189/15 від 29.08.2017р. шляхом зазначення прізвища, ім'я, по батькові посадової особи, що видала виконавчий лист та зазначення номеру рішення, згідно з яким видано документ.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.08.2017р. призначено судовий розгляд клопотання про внесення виправлень до виконавчі листи.

У судове засідання, призначене на 30.08.2017р. заявник та представники відповідачів не з'явилися, були належно повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви. Причини неявки суду не відомі.

Через неявку всіх осіб, які беруть участь у справі 30.08.2017р. фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Вирішуючи заявлене клопотання про внесення виправлень до виконавчого листа, суд приходить до висновку про його задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 ст.258 КАС України, за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, чи прокурора, який здійснював у цій справі представництво інтересів громадянина або держави в суді, видається один виконавчий лист. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом.

В той же час, ч.1 ст.259 КАС України визначено, що виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».

Так, відповідно до положень ч.1 ст.4 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються: назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім'я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); строк пред'явлення рішення до виконання.

Як вбачаться зі змісту виданих виконавчих листів від 29.08.2017р., при його виготовленні судом було допущено описку та невірно вказано прізвища, ім'я, по батькові посадової особи, що видала виконавчий лист, а саме було зазначено «Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва К.М. Кобилянський» замість вірного «Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Костянтин Миколайович Кобилянський», було зазначено «Секретар судових засідань: А.С. Голод» замість вірного «Секретар судових засідань: Антоніна Сергіївна Голод».

Щодо посилань заявника про відсутність зазначення номеру рішення, згідно з яким видано документ, суд зазначає що виконавчі листи видані у справі № 826/26189/15.

Таким чином, суд погоджується із посиланням заявника про необхідність усунення помилок у виконавчих листах та задовольняє клопотання.

Керуючись положеннями ст.158, ст.159, ст.160, ст.259 КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Заяву Комунального підприємства "Тернопільводоканал" про виправлення помилок у виконавчих листах - задовольнити

2. Виправити помилки допущені при виготовленні виконавчих листів у справі № 826/26189/15 від 29.08.2017р., шляхом зазначення прізвища, ім'я, по батькові посадової особи, що видала виконавчий лист «Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Костянтин Миколайович Кобилянський», «Секретар судових засідань: Антоніна Сергіївна Голод».

3. Дана ухвала є невід'ємною частиною виконавчих листів про примусове виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.04.2016р. та постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 15.06.2016р. у адміністративній справі №826/26189/15.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Н.Г.Вєкуа

Суддя Д.А. Костенко

Ю.Т. Шрамко