Постанова № 68655476, 29.08.2017, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.08.2017
Номер справи
806/2783/16
Номер документу
68655476
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2017 року м.Житомир справа № 806/2783/16

категорія 8.2.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шуляк Л.А.,

секретар судового засідання Алексюк Т.В.,

за участю: представника позивача, представника відповідача,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональний Центр Шляхбудівництва" про стягнення 736500,16 грн.,

встановив:

Коростенська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області звернулась до суду з вказаним позовом, у якому просила стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональний Центр Шляхбудівництва" податковий борг у сумі 736500,16 грн. з рахунків, відкритих у банківських та фінансових установах, обслуговуючих такого платника податків, який позивачем у добровільному порядку не погашено.

Представник позивача в судовому засіданні повідомила, що у зв'язку із скасуванням податкових повідомлень-рішень № 0000281501 від 25.01.2016, № 0008101200 від 16.09.2016, № 0003311200 від 19.05.2016, № 0002731200 від 11.05.2016, сума боргу змінилась та становить 52764,03 грн., яка складається з податкових зобов'язань в сумі 44943,00 грн., штрафних санкцій у сумі 342,87 грн. та пені, що обліковується по особовому рахунку - 7478,16 грн.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив з підстав викладених в письмових запереченнях. В обґрунтування заперечень зазначив, що податковий борг був нарахований на підставі податкових повідомлень-рішень №000028151 від 25.01.2016, №0008101200 від 16.09.2016, № 0003311200 від 19.05.2016, № 0002731200 від 11.05.2016, які в судовому порядку визнано протиправними та скасовано, а тому підприємство не має заборгованості перед бюджетом.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наступне.

Встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Регіональний Центр Шляхбудівництва" зареєстровано як юридична особа та як платник податків і зборів знаходиться на обліку в Коростенській об'єднаній державній податковій інспекції.

Статтею 67 Конституції України проголошено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Відповідно до пп.. 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Абзацом 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження (п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України).

Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

В силу приписів пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Судом встановлено, що відповідач подав податкові декларації з податку на додану вартість, у яких самостійно визначив суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до державного бюджету, а саме: за вересень 2015 року №9214653340 від 19.10.2015 на суму 7799 грн. 51 коп.; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за листопад 2015 року за №9262211397 від 28.12.2015 на суму штрафу 175 грн. 00 коп.; за липень 2016 року №9150062128 від 19.08.2016 на суму 44943 грн. 00 коп. (а.с.21-29).

Водночас, відповідачем не сплачено самостійно визначену суму податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до державного бюджету за липень 2016 року в розмірі 44943 грн. 00 коп.

Також, Коростенською ОДПІ було проведено ряд перевірок відповідача по питанню дотримання останнім вимог податкового законодавства, за результатами яких було встановлені порушення та винесенні податкові повідомлення- рішення:

- №0000281501 від 25.01.2016 року, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 4851 грн.03 коп.;

- №0006181200 від 19.07.2016, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 1731 грн.71 коп.;

- №0007221200 від 25.08.2016, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з ІІДВ за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 1 грн.20 коп.

- №0008101200 від 16.09.2016, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 6010 грн.23 коп.;

- №0003311200 від 19.05.2016, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання відповідно до абз.1 п.120-1.1 ст.120-1 ПК України за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 10% на суму 21481 грн. 75 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 20% на суму 21698 грн. 24 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 30% на суму 62490 грн.63 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 40% на суму 6665 грн. 44 коп., на загальну суму 112336 грн.05 коп.;

- №0002731200 від 11.05.2016, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ за основним платежем на суму - 404937 грн. 00коп.,за штрафними (фінансовими) санкціями на суму -101234 грн.00 коп.;

- №0007811200 від 08.09.2016, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання відповідно до абз.1 п.120-1.1 ст.120-1 ПК України за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 10% на суму 341 грн. 67 коп. (а.с.31-43).

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2017 року по справі №806/360/17 визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення № 0000281501 від 25.01.2016, № 0008101200 від 16.09.2016, № 0003311200 від 19.05.2016, № 0002731200 від 11.05.2016 (а.с.153-156). Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 30.05.2017 вищезазначене рішення залишено без змін (а.с.141-144).

Відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Згідно з ч.1 ст.72 КАС обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи, або особа, щодо якої ці обставини встановлені. При цьому не потребують доказування обставини, встановлені рішенням суду, тобто ті обставини, щодо яких мав місце спір і які були предметом судового розгляду.

Отже, внаслідок скасування податкових повідомлень-рішень, відсутні підстави для стягнення податкових зобов'язань згідно цих рішень.

Таким чином, в частині стягнення податкового боргу за податковими зобов'язаннями, визначеними позивачу на підставі податкових повідомлень-рішень №0000281501 від 25.01.2016, №0008101200 від 16.09.2016, №0003311200 від 19.05.2016, №0002731200 від 11.05.2016, слід відмовити.

Податкові повідомлення-рішення №0007221200 від 25.08.2016 та №0007811200 від 08.09.2016 відповідачем не оскаржувались та є чинними, а тому податкові зобов'язання в сумі 1,20 грн. та 341,67 грн. є податковим боргом, що підлягає стягненню з відповідача.

Крім того, в період з 25.08.2016 по 21.11.2016 на підставі пп.129.1.1 ст.129 Податкового кодексу України відповідачу нарахована пеня в сумі 7478,16 грн.

Наявність заборгованості підтверджується довідкою про суми податкового боргу платника податків (з врахуванням сум пені, нарахованої на суми несплаченого податкового боргу) по Товариству з обмеженою відповідальністю "Регіональний Центр Шляхобудівництва" від 29 серпня 2017 року №2368/17, з якої вбачається, що несплачена сума з податку на додану вартість становить 52764,03 грн., яка складається з податкових зобов'язань в сумі 44943,00 грн., штрафних санкцій у сумі 342,87 грн. та пені, що обліковується по особовому рахунку - 7478,16 грн.

Як вбачається із матеріалів справи, вказана заборгованість в добровільному порядку відповідачем не погашена.

Відповідно до абзацу 1 пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до пункту 59.4 статті 59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно видали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

24 квітня 2014 року позивачем сформовано і виставлено відповідачу податкову вимогу форми "Ю" №358-25 на суму узгодженого податкового зобов'язання у розмірі 7289,91Вимога отримана відповідачем.

Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Податкова вимога форми "Ю" №358-25 від 24.04.2014 року була отримана відповідачем 24.04.2014 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на корінці податкової вимоги.

Відповідно до п.п. 95.1, 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Доказів погашення податкового боргу в сумі 552764,03 грн. чи оскарження вищезазначених податкових повідомлень - рішень відповідачем суду не надано.

З огляду на викладене та на те, що наявність податкового боргу підтверджена матеріалами справи, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити частково.

Керуючись ст.ст.158-163,167,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

постановив:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональний Центр Шляхбудівництва" на користь Державного бюджету України в особі Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області податковий борг в сумі 52764 (п'ятдесят дві тисячі сімсот шістдесят чотири) грн. 03 коп. з рахунків відкритих у банківських та фінансових установах обслуговуючих такого платника податків.

В решті позову відмовити.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Л.А.Шуляк

Повний текст постанови виготовлено: 05 вересня 2017 р.