Постанова № 68655258, 31.08.2017, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.08.2017
Номер справи
805/1695/17-а
Номер документу
68655258
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 серпня 2017 р. Справа №805/1695/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Кірієнка В.О.,

при секретарі Волковій О.Г.,

за участю сторін

представника позивача не з*явився

представника відповідача Дорофієнка В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Донецькій області до Державного підприємства "Мирноградвугілля" Відокремленого підрозділу "Шахта "Родинська" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом зобов'язання повного зупинення ведення гірничих робіт з виймання вугілля та проведення гірничих виробок.

В С Т А Н О В И В:

Головне управління Держпраці у Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства "Мирноградвугілля" Відокремленого підрозділу "Шахта "Родинська" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом зобов'язання повного зупинення ведення робіт з експлуатації автомобільних газозаправних пунктів.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що на підставі наказу від 27.03.2017 № 573 проведено позапланову перевірку суб'єкта господарювання Державного підприємства "Мирноградвугілля" Відокремленого підрозділу "Шахта "Родинська" на дотримання вимог законодавчих актів з охорони праці та промислової безпеки в частині виконання умов узгодження програми розвитку гірничих робіт на 2017 рік згідно "Протоколу розгляду Головним управлінням Держпраці у Донецькій області планів розвитку гірничих робіт по вугледобувним підприємствам на 2017 рік від 16-28 листопада 2016 року" по ВП "Шахта "Родинська" ДП "Красноармійськвугілля". За результатами зазначеної перевірки виявлено 21 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, з яких 11 створюють загрозу життю людей.

На підставі викладених обставин позивач просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Державного підприємства "Мирноградвугілля" Відокремленого підрозділу "Шахта "Родинська" шляхом зобов'язання повного зупинення ведення гірничих робіт з виймання вугілля та проведення гірничих робіт виробок на відокремленому підрозділі «Шахта «Родинська» державного підприємства "Мирноградвугілля" у зв'язку з загрозою життю та з метою недопущення спричинення шкоди життю людей.

Через канцелярію суду представник позивача надав клопотання про розгляд справи без своєї участі.

Представник відповідача через канцелярію суду надав письмові заперечення проти позову, згідно змісту яких наголосив про безпідставність проведення перевірки, зазначив, що позивачем не визначено, яким саме актом перевірки закріплено статус того чи іншого порушення, як такого, що створює загрозу життю та здоров'ю людей та надав пояснення з приводу висновків проведеної перевірки. У судовому засіданні представник відповідача проти позовних вимог заперечував, просив відмовити в задоволенні позову.

Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Позивач - Головне управління Держпраці у Донецькій області є територіальним органом, який діє у складі Державної служби України з питань праці у та їй підпорядковується та здійснює державний нагляд у сфері господарювання.

Таким чином, позивач у справі - суб'єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно контролю у сфері державного нагляду за суб'єктами господарювання.

Відповідач - Державне підприємство "Мирноградвугілля" (також - "Красноармійськвугілля") зареєстровано у якості юридичної особи за номером ЄДРПОУ 32087941.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 №442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" (далі - Постанова №442) утворено Державну службу з питань праці (далі - Держпраці), шляхом злиття Державної інспекції з питань праці та Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 р. № 96, Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України.

Державна служба України з питань праці України входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Відповідно до п. 7 даного Положення Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №100 "Про утворення територіальних органів Державної служби з питань праці та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" утворено Головне управління Держпраці у Донецькій області, реорганізувавши шляхом злиття Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області та Територіальної державної інспекції з питань праці у Донецькій області.

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 30.09.2015 №1021-р "Питання державної служби праці" функції і повноваження Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки, що припиняється, покладені на Державну службу з питань праці.

Наказом Державної служби України з питань праці від 04.02.2016р. № 8 затверджено Положення про Головне управління Держпраці у Донецькій області (далі - Управління Держпраці), згідно пункту 1 якого, управління Держпраці є територіальним органом Державної служби України з питань праці у та їй підпорядковується.

Згідно вимог статті 38 Закону України "Про охорону праці" державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Згідно підпункту 15 пункту 4 Положення про Головне управління Держпраці у Донецькій області, Головне управління Держпраці у Донецькій області відповідно до покладених на нього завдань: здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.

Згідно Журналу реєстрації інструктажу з питань охорони праці по ВП «Шахта «Родинська» (початок 01.01.2017 року), з 24.01.2017 року по 26.05.2017 року внаслідок зарахування на підземні роботи інструктаж пройшли 35 осіб.

Відповідно Заходів з безпеки експлуатації головного ствола ОП «Шахта Родинська» ДП «Мирноградвугіддя» до виконання робіт з виправлення про філірування проводників у відповідності до нормативної документації, затверджених 09.01.2017 року, прийнято рішення щозмінно, перед початком роботи виконувати перегон скрипів; при скасуванні вантажу швидкість руху посудин знижувати до 5 м/хв. (постійно); при роботі підйомної машини уважно стежити за показаннями приладів, що показують навантаження електричних двигунів (постійно); не рідше 1 разу на тиждень виконувати перевірку армировки ствола начальником дільниці ПВУ (1 разу на тиждень); не рідше 2 разів на місяці виконувати перевірку армировки та стану проводників головним механіком шахти.

Згідно змісту Листа від 11.01.2017 року Державної служби України з питань праці, Державна служба України з питань праці розглянула лист ДП «Красноармійськвугілля» від 14.12.2016 № 1-769 щодо встановлення інших строків усунення порушень вимог Правил безпеки у вугільних шахтах, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 22 березня 2010 року № 62, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 17 червня 2010 року за № 398/17693 зі змінами (далі - Правил), а саме: 1). Підприємства не оснащені засобами автоматичної пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння приміщень, будівель та спору поверхневого комплексу та гірничих виробок шахт. Порушення п. 1 гл. 1 розд. Правил, порушення дод. 9 п. 7.2.1, табл. 9.1, 9.2 "Правил пожежної безпеки для підприємств вугільної промисловості України". 2). Гірничі виробки, об'єкти, машини, устаткування і робочі місця не обладнані автоматичними пристроями і системами протиаварійного захисту, а також засобами колективного захисту, засобами і способами виявлення та усунення небезпечних та шкідливих виробничих чинників. Не забезпечено функціонування єдиної системи моніторингу у шахтній атмосфері метану (крім шахт, що обладнані відповідними системами) на шахтах, небезпечних за метаном (крім шахт 1 категорії). Порушення п. 8 гл. 1 розд. IV; п. 4 гл. 8 розд. VI Правил. 3). Шахтні підйомні установки не обладнані засобами сигналізації про напуск канату в ствол по всьому його протязі, крім багатоканатних підйомів з машиністами, встановленими на баштових копрах. Порушення п. 5 (г) гл. 7 розд. VII Правил. 4). В підземних мережах напругою понад 1140В не здійснюється захист від витоків (замикання на землю). Порушення п. 1 гл. 7 розд. VIII Правил. 5). Не здійснюється контроль вмісту газу метану в трубопроводах газовідсмоктувальних установок датчиками безперервного контролю метану. Порушення п. 3 гл. 6 розд. VI Правил. 6). На шахтах ВП «Шахта «Родинська» тощо відсутнє виведення робочих параметрів ВГП на диспетчерський пункт шахти. Порушення п. 6 гл. 3 розд. VI Правил. 7). Вибої підготовчих виробок, а також сполучення лав із штреками, розподільні пункти та інші місця групового розміщення електроустаткування в дільничних виробках не захищаються автоматичними системами локалізації спалахів метану і вугільного пилу на початковій стадії їх виникнення. Порушення п. 13 гл. 7 розд. VI; 14 гл. 7 розд. VI Правил. 8). Шахти не отримали у встановлені терміни висновки експертизи щодо проектів ППЗ Порушення п. 1 гл. 1 розд. IX; п. 2 гл. 1 розд. IX Правил. 9). Працівники державних вуглевидобувних підприємств не забезпечені ізолюючими саморятівниками. Порушення п. 10 гл. 3 розд. IV Правил. 10). Не проводяться практичні тренування працівників вугледобувних підприємств в саморятівниках у спеціальних «димових камерах» тривалістю, що дорівнює терміну дії саморятівника. Порушення п.12 гл. 3 розд. IV Правил. 11). Працівники державних вуглевидобувних підприємств не в повному обсязі забезпечені засобами індивідуального захисту, спецодягом, спецвзуттям. Порушення п. 4 гл. І розд. IV Правил. 12). Не проводиться професійний відбір робітників згідно вимогами Порядку проведення медичних оглядів робітників певних категорій (не проходять психофізіологічну експертизу). Порушення п. 1 гл. 4 розд. IV Правил. 13). Не проведена у повному обсязі державна перевірка ганометричних приладів та обладнання. Порушення п. 4 гл. 8 розд. VI Правил. 14). Не виконуються ревізії, наладки стаціонарного гірничошахтного обладнання (підйомні машини, вентилятори головного провітрювання, компресори, конвеєри) Порушення п. 3 гл. 1 розд. V; п. 5 гл. 3 розд. VI; п. 7 гл. 6 розд. VII; п. 9 гл. 10 розд. VII; п. 7 гл. 6 розд. VIII Правил. 15). Не проводиться обслуговування спеціалізованою організацією комплексів КАГІ. Порушення п. 2 гл. 1 розд. IV; п. 4 гл. 8 розд. VI Правил. 16). Пожежно-зрошувальні (протипожежні) трубопроводи в гірничих виробках прокладено не в повному обсязі, внаслідок чого не узгоджені позиції ПЛА шахт. Неможливе проведення навчання членів ВГК через забезпеченість шахт ХП-В. Порушення п. 6 гл. 3 розд. IV; п. 7 гл. 3 розд. IX Правил. 17). Не проведено профілювання провідників та виміри зазорів у вертикальних стволах. Порушення п. 2 гл. 6 розд. V; п. 3 гл. 8 розд. VII Правил. 18). Не виконується технічне обслуговування та заміна вогнегасників. Порушення п. 3 гл. 1 розд. IX Правил тощо.

Вказаним листом зазначено, що враховуючи виконану роботу ДП «Красноармійськвугілля» щодо повного усунення окремих порушень вимог Правил, термін на усунення яких був встановлений під час погодження Програми розвитку гірничих робіт на 2016 рік, відповідно до статті 29 Закону України «Про охорону праці» та враховуючи думку Головного управління Держпраці у Донецькій області від 13.12.2016 № 6.4/3243, Держпраці вважає за можливе, як виняток, під особисту відповідальність виконуючого обов'язки генерального директора Довгаля В.Ю. та директорів відокремлених підрозділів шахт встановлено інші строки застосування вимог п. 2 гл. 1 розд. IV; п. 8 гл. 1 розд. IV; п. 3 гл. 1 розд. V; п. 5 гл. З розд. VI; п. 6 гл. 3 розд. VI; п. 3 гл. 6 розд. VI; п. 13 гл. 7 розд. VI; п. 14 гл. 7 розд. VI; п. 4 гл. 8 розд. VІ; п. 7 гл. 6 розд. VII; п. 5 гл. 7 розд. VII; п. 9 гл. 10 розд. VII; п. 7 гл. 6 розд. VIII; п. 1 гл. 7 розд. VIII;, п. 1 гл. 1 розд. IX; п. 2 гл. 1 розд. IX; Правил на перше півріччя 2017 року у ДП «Красноармійськвугілля» згідно з Заходами, які забезпечують безпеку робіт на час усунення відступів від вимог Правил за умови дотримання розроблених Графіків усунення порушень Правил.

Разом з цим, згідно змісту даного листа, Головному управлінню Держпраці у Донецькій області доручено додатково ретельно розглянути наступні питання промислової безпеки і охорони праці та прийняти остаточне рішення:

1.Працівники державних вуглевидобувних підприємств не забезпечені ізолюючими саморятівниками. Порушення п.10 гл. 3 розд. IV Правил.

2.Не проводяться практичні тренування працівників вугледобувних підприємств в саморятівниках у спеціальних «димових камерах» тривалістю, що дорівнює терміну дії саморятівника. Порушення п. 12 гл. 3 розд. IV Правил.

3.Працівники державних підприємств не в повному обсязі забезпечені засобами індивідуального захисту, спецодягом, спецвзуттям. Порушення п. 4 гл. 1 розд. IV Правил.

4.Не проводиться професійний відбір робітників згідно вимогами Порядку проведення медичних оглядів робітників певних категорій (не проходять психофізіологічну експертизу). Порушення п. 1 гл. 4 розд. IV Правил.

5.Не проведена у повному обсязі державна перевірка метанометричних приладів та обладнання. Порушення п. 4 гл. 8 розд. VI Правил.

6.Пожежно-зрошувальні (протипожежні) трубопроводи в гірничих виробках прокладено не в повному обсязі, внаслідок чого не узгоджені позиції ПЛА шахт. Неможливе проведення навчання членів ВГК через незабезпеченість шахт ХП-В. Порушення п, 6 гл. 3 розд. IV; гі. 7 гл. 3 розд. IX Правил.

7.Не проведено профілювання провідників та виміри зазорів у вертикальних стволах. Порушення п. 2 гл. 6 розд. V; п. З гл. 8 розд. VII Правил.

8.Не виконується технічне обслуговування та заміна вогнегасників. Порушення п. З гл. І розд. IX Правил.

Згідно даного листа, Головному управлінню Держпраці у Донецькій області також доручено забезпечити контроль за виконанням цього рішення.

З Листа ДП «Красноармійськвугілля» від 14.03.2017 року № 1-219 вбачається прохання направити представника позивача для перевірки виконання програми розвитку гірничих робіт на 2017 рік» по відокремленим підрозділам «Красноармійськвугілля».

Згідно Наказу від 27.03.2017 року № 573, на підставі Конвенції Міжнародної організації праці № 81 1947 року про інспекцію праці, промисловості й торгівлі, що ратифікована Україною 08.09.2004 року, ч. 1 ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності" та Листа ДП "Красноармійськвугілля" від 24.03.2017 року № 1-219 прийнято рішення щодо проведення 29.03.2017 року позапланової перевірки відокремлених підрозділів позивача на відповідність законодавчим та нормативно-правовим актам з охорони праці та промислової безпеки, з метою перевірки виконання умов узгодження гірничих робіт по відокремленим підрозділам на 2017 рік згідно "Протоколу розгляду Головним управлінням Держпраці у Донецькій області планів розвитку гірничих робіт по вугледобувним підприємствам на 2017 рік від 16-28 листопада 2016 року".

29.03.2017 року на підставі направлення на проведення перевірки № 06.04/346 та наказу від 27.03.2017 № 573 позивачем була проведена позапланова перевірка відповідача на Відокремленому підрозділі «Шахта «Родинська» в частині дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в частині виконання умов узгодження програми розвитку гірничих робіт на 2017 рік згідно «Протоколу розгляду Головним управліннням Держпраці у Донецькій області планів розвитку гірничих робіт" по вугледобувним підприємствам на 2017 рік від 16-28 листопада 2016 року», на підставі якої було складено акт № 06.4-5/49 від 29.03.2017 року, відповідно до якого зафіксовані 21 порушення нормативно-правових актів з охорони праці, з яких 11 створюють загрозу життю людей, а саме: порушення ст. 21 Закону України «Про охорону праці», ст. 18, 19 Гірничого закону України:

1. Працівники ВП «Шахта «Родинська» не забезпечені ізолюючими саморятівниками, затверджений на підприємстві «Графік придбання ізолюючих саморятівників по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік» не виконується (план - 265, факт - 205), що є порушенням НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п.10. гл.3, р. IV;

2. Станом на 29.03.2017 року не проводиться навчання працівників у «димних камерах» згідно «Графіку проведення практичних тренувань підземних робітників в «димних камерах» по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік, що є порушенням вимог НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п. 12. гл.3, р. IV;

3. Працівники не забезпечені спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту, (видача спецодягу у поточному році не проводилась), згідно «Графіку придбання спецодягу по відокремленим підрозділам ДП «Мирноградвугілля» на 2017 рік» повинно буди придбано 156 комплектів, по факту - 0, що є порушенням вимог НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п.4. гл. 3, р. IV;

4. З 83 позицій ПЛА не узгоджено 19 позицій (на підприємстві в окремих виробках відсутній протипожежний трубопровід), згідно «Графіку з прокладення відсутнього протипожежного трубопроводу по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік» повинно бути прокладено 0,5 км, по факту - 0 , що є порушенням вимог НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п.6. гл. 3, р. IV;

5. Не проведено профіліровки провідників та виміри зазорів у вертикальних стволах відповідно до «Графіку профільної зйомки армування і стінок стволів та замірів мінімальних зазорів у вертикальних стволах по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік», що є порушенням вимог НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п. 12. гл.3, р. IV;

6. ШГС не забезпечені необхідною кількістю респіраторів Р-30 га Р-34 (факт Р-30 - 20, Р-34 - 4 од.), (згідно «Графіку технічного обслуговування респіраторів Р-30, Р-34 по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля», що є порушенням вимог НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п.5. гл. 3, р. IV;

7. Поперечні перетини головних похилих та горизонтальних виробок шахти не відповідають вимогам правил безпеки (факт - 1800м), що є порушенням вимог НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п.3. гл.8, р. VII;

8. Шахта не забезпечена ХП-В, згідно «Графіку придбання хімічного поглинача по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік» повинно бути придбано 0,24т, по факту - 0,08т, що є порушенням вимог НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п.б, гл.З, р. IV;

9. Не виконується затверджений на підприємстві «Графік технічного обслуговування порошкових та пінних вогнегасників по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік» (план-48 порошкових, 24 пінних, факт-92 порошкових), що є порушенням вимог НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п.3, гл. 1, р. IX;

10. Не проводиться професійний відбір робітників, що є порушенням НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п. 1. гл.4 р. IV;

11. Не надано проекти на недіючі породні відвали, що є порушенням вимог НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п. 2. гл. 2 р. IV;

Також 29.03.2017 року позивачем було винесено припис № 06.4-5/49 яким на підставі ст. 39 Закону України "Про охорону праці", статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", статті 63 Кодексу України про надра, Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року № 408 висунуто вимогу усунути порушення згідно переліку.

Згідно Листа позивача від 03.04.2017 року № 06.4/2002 Головне управління Держпраці у Донецькій області вважає можливим встановити необхідні строки для виконання заходів, які пройшли експертизу, щодо приведення умов праці на робочих місцях до нормативних вимог до 01.07.2017 р. згідно ст. 29 ЗУ "Про охорону праці" та п. 17.1 .IV. «Правил безпеки у вугільних шахтах» по окремим пунктам НПАОП 10.0-1.01.10 «Правил безпеки у вугільних шахтах», а саме: п. 10 гл. 3 розд. IV, п. 12 гл. З розд. IV, п. 4 гл. 1 розд. IV, п. 1 гл. 4 розд. IV, п. 4 гл. 8 розд. VI, п. 6 гл. З розд. IV, п. 7 гл. З розд. IX, п. 2 гл. 6 розд. V, п. З гл. 8 розд. VII, п. З гл. 1 розд. IX, п. 2 гл. 6 розд. V, п. 10 гл. 1 розд. IV, п. 11 гл. 1 розд. IV та окремих пунктів НПАОП 10.0-1.01-10 «Правил безпеки у вугільних шахтах», що передбачають отримання вугледобувними підприємствами узгоджень, експертних висновків, дозволів або проведення досліджень в головних спеціалізованих галузевих інститутах, а також а. 7.2.1 (дод. 9) НАПБ Б.01.009 --2004 «Правил пожежної безпеки для підприємств вугільної промисловості України» тощо.

Також з Листа відповідача від 03.04.2017 року № 01-10/474 з приводу виявлених порушень позивачу надані наступні пояснення, а саме: щодо порушення, визначеного в п.1-на даний час забезпеченість саморятівниками становить 50,0 %. При плані 270 од., фактично у наявності 134 од. ізолюючих саморятівників. Розроблено низку організаційних заходів, зокрема перезакріплення ізолюючих саморятівників на період відсутності робітників у чергових відпустках, на лікарняних, тощо. Розроблено графік придбання ізолюючих саморятівників у 2017 році. На теперішній час, у зв'язку з проведенням АТО, завод ДЗГА переніс виробництво саморятівників у Турцію. Дата поставки першої партії саморятівників та регенеративних патронів для тренувань у «димних» камерах в Україну - кінець квітня 2017 року (лист № 24/03-2 від 24.03.2017 року). Погоджено листом Головного управління Держпраці у Донецькій області до 01.07.2017 року.

Щодо порушення, визначеного в п.2 - станом на 01.04.2017 року на шахтах при плані 44 робітників, пройшли повторне навчання в «Димних камерах» 10 робітників, або 28,0 %. Для навчання інших працівників заплановано придбання регенеративних патронів до учбових саморятівників ШСС-1Т, протягом 2017 року. Роботи ведуться відповідно з розробленими «Заходами...», які пройшли експертизу в Донецькому ЕТЦ. Погоджено листом Головного управління Держпраці у Донецькій області до 01.07.2017 року.

Щодо порушення, визначеного в п.3 - станом на 01.04.2017 всі працівники забезпечені спецодягом та спецвзуттям. Забезпечення спецодягом та спецвзуттям здійснюється працівниками за власний рахунок з подальшою компенсацією матеріальних витрат підприємством, що обумовлено «Колективними договорами...». Розроблений «Графік придбання засобів індивідуального захисту на 2017 рік. Погоджено листом Головного управління Держпраці у Донецькій області до 01.07.2017 року.

Щодо порушення, визначеного в п.4 - станом на 01.04.2017 року в Плані міститься 83 позиції, з яких 19 позицій не узгоджено (23,0 %), Непогоджені окремі позиції ПЛА сформувались внаслідок відсутності в гірничих виробках пожежно - зрошувального трубопроводу. Гірничі роботи в цих виробках не ведуться. Станом на 01.04.2017р. придбано 80 кг. ХП-В. Погоджено листом Головною управління Держпраці у Донецькій області до 01.07.2017 року.

Щодо порушення, визначеного в п.5 - з метою проведення профілювання провідників та вимірів зазорів у вертикальних стволах укладено договори з ТОВ «Геопоиск» м. Мелітополь. Розроблено графіки проведення на 2017 році робіт з профілювання провідників та вимірів зазорів у вертикальних стволах шахт. На період усунення порушень роботи ведуться відповідно з «Заходами...», які забезпечують безпеку людей. Погоджено листом Головного управління Держпраці у Донецькій області до 01.07.2017 року.

Щодо порушення, визначеного в п.6 - згідно «Графіку технічного обслуговуваня респіраторів Р-30, Р-34 по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік» технічне обслуговування почнеться з липня 2017 року. Погоджено листом Держпраці від 11.01.17р. №278/1/10.1-ДП-17 на перше півріччя 2017 р.

Щодо порушення, визначеного в п.7 - з метою забезпечення технічного стану похилих та горизонтальних діючих виробок у відповідності з вимогами нормативно правових актів з охорони праці по шахті розроблено графік ремонту гірничих виробок. Станом на 01.04.2017 року, згідно графіка було заплановано відремонтувати - 250 м. виробок, фактично виконано - 258 м.

Щодо порушення, визначеного в п.8 - станом на 01.04.2017 року при плані придбання ХП-В - 0,24 т фактично придбано - 0,08 т. Розроблено графік придбання залишкового об'єму. Погоджено листом Головного управління Держпраці у Донецькій області до 01.07.2017 року.

Щодо порушення, визначеного в п.9 - станом на 01.04.2017 року технічне обслуговування пройшли 92 шт. порошкових вогнегасників. Комісією під керівництвом головного інженера шахти за участю фахівців дільниці ВТБ щомісяця проводиться огляд та ревізія всіх вогнегасників на предмет цілісності корпусу та показників тиску у балонах високого тиску, як захід з підтримання боєздатності вогнегасників. Погоджено листом Головного управління Держпраці у Донецькій області до 01.07.2017 року.

Щодо порушення, визначеного в п.10-станом на 01.04.2017 для своєчасного проходження медичних оглядів працівників відокремлених підроздідів ДП «Красноармійськвугілля» укладено договір на 2017 рік з Мирноградською центральною міською лікарнею. У стадії укладення договору ДП «Науково-дослідний інститут медико-екологічних проблем Донбасу та вугільної промисловості Міністерства охорони здоров'я України» для проведення психофізіологічної експертизи робітників певних категорій. Роботи, у зв'язку з завантаженістю Інститута, будуть розпочаті у травні місяці 2017р. (лист № 61 від 24.03.2017 року). Погоджено листом Головного управління Держпраці у Донецькій області до 01.07.2017 року.

Щодо порушення, визначеного в п.11 - паспорт на місце видалення відходів в наявності та знаходиться на узгодженні у Департаменті екології та природних ресурсів.

З акту перевірки ізоляційних регенеративних респіраторів Р-30, Р-34 від 26.04.2017 року, затвердженого головним інженером ВП «Шахта «Родинська» вбачається, що комісія перевірила технічний стан ізоляційних регенеративних респіраторів Р-30 в кількості 20шт., Р-34 в кількості 4 шт. За висновками проведеної перевірки комісія вважає, що ізоляційні регенеративні респіратори в кількості 24шт. пройшли річну перевірку та відповідають технічним вимогам «Інструкції з експлуатації».

З акту надання послуг № 154 від 28.04.2017 року вбачається виконання робіт з перезарядження вогнегасника ВП-8 у кількості 92 одиниці, матеріалів: чеки (35 одиниць), насадок до ВП-8 (39 одиниць), трубки сифону до ВП-8 (52 одиниці).

Також з акту надання послуг № 384 від 30.05.2017 року вбачається виконання робіт з перезарядження вогнегасника ВП-8 у кількості 30 одиниць, матеріалів: чеки (16 одиниць), насадок до ВП-8 (12 одиниць), трубки сифону до ВП-8 (11 одиниці).

Також з акту надання послуг № 541 від 25.07.2017 року вбачається виконання робіт з перезарядження вогнегасника ВП-8 у кількості 28 одиниць, матеріалів: чеки (15 одиниць), насадок до ВП-8 (21 одиниць), трубки сифону до ВП-8 (8 одиниці).

Згідно Акту прийому-передачі від 25.07.2017 року, ДП «Мирноградвугілля» ш. Родинська передає ТОВ «ПОЖБЕЗПЕКА ДОНБАСУ» на технічне обслуговування вогнегасники у кількості 30 одиниць.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 були прийняті на роботу до ВП «Шахта «Родинська», згідно Наказів № 168-к, №147-к, 78-к пройшли попереднє навчання в навчальному пункті, пройшли медичний огляд, про що свідчать відповідні довідки, сертифікати про проходження профілактичного наркологічного огляду, медичні довідки про проходження обов'язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів тощо.

З відомостей про наявність саморятівників по ВП «Шахта «Родинська» на підприємстві наявні 105 саморятівників ШСС-1П, з яких 98 потрібні на зміну.

Також з довідки позивача вбачається, що явочний склад підземних робітників на найбільш завантажені I та II зміни по ВП «Шахта «Родинська» складає 71 особу та 27 осіб відповідно.

Згідно паспорту породного відвалу шахти «12-біс» ДП «Красноармійськвугілля» ВП «Родинська», даний породний відвал було зупинено 1967 року, тушення закінчено 1989 року.

Також згідно паспорту породного відвалу шахти «Новатор» ДП «Красноармійськвугілля» ВП «Родинська», даний породний відвал було зупинено 1979 року, тушення закінчено 1989 року.

З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.

Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", підставами для здійснення позапланових заходів зокрема є подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням.

Як вже було зазначено вище, однією з підстав проведення даної позапланової перевірки був Лист ДП "Красноармійськвугілля" від 24.03.2017 року № 1-219.

Розпорядженням КМ України «Про скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади» від від 10 березня 2017 р. № 169-р, скасовано накази міністерств та інших центральних органів виконавчої влади як такі, що не відповідають Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", за переліком згідно з додатком 1. Пунктом 3 Розпорядження № 169-р зазначено, що це розпорядження набирає чинності через два місяці з дня його опублікування.

Таким чином позиція відповідача щодо безпідставності проведення перевірки є помилковою.

Статтею 4 Закону України "Про охорону праці" визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Відповідно до Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом МНС України від 11.08.2011 № 826 (в редакції, чинній на час виникнення правовідносин) (далі - Положення), загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Згідно пункту 2.25 Положення, якщо під час здійснення перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) виявлено порушення, посадова особа Держгірпромнагляду України на підставі відповідного акта складає обов'язковий до виконання припис, форма якого наведена в додатку 4 до цього Положення.

Пунктом 2.26 Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників тощо.

Аналізуючи даний адміністративний спір суд зауважує, що 29.03.2017 року позивачем було прийнято Припис № 06.4-5/49.

Згідно п. 2.39 Положення, про стан виконання припису суб'єкт господарювання повинен письмово у встановлені терміни повідомити посадову особу Держгірпромнагляду України, яка видала припис, для чого надсилає їй офіційний лист. У листі обов'язково вказуються номер та дата припису, номери порушень та відображається факт їх усунення. Після надходження інформації від суб'єкта господарювання щодо виконання припису посадовою особою Держгірпромнагляду України, яка видала припис, проводиться перевірка виконання припису.

Як вже було зазначено вище, 03.04.2017 року відповідач скерував до установи позивача Лист від № 01-10/474 із визначенням номеру та дати припису щодо факту усунення порушень. Разом з цим доказів фактичного надіслання або отримання установою позивача сторонами до суду не надано. Також суд вказує, що свідок, який здійснював перевірку відповідача, зазначив щодо існування мораторію на проведення перевірок, втім суд вважає посилання на існування відповідного мораторію ситуаційним та не одностороннім.

Відповідно до пункту 5 статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон N 877-V ) повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

Керуючись вимогами ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З приводу виявленого порушення НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п.10. гл.3, р. IV, а саме: працівники ВП «Шахта «Родинська» не забезпечені ізолюючими саморятівниками, затверджений на підприємстві «Графік придбання ізолюючих саморятівників по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік» не виконується (план - 265, факт - 205) суд наголошує, що, згідно наданих доказів, кількість робітників по ВП «Шахта «Родинська» у I зміну становить 71 особу, II - зміну 27 осіб. Тобто, враховуючи що дане порушення ґрунтується на офіційних даних відповідача щодо заявленого плану та факту кількості ізолюючих саморятівників, різниця між фактичною кількістю саморятівників та кількістю робітників не є критичною та не становить загрозу життю та здоров'ю людей.

З приводу виявленого порушення НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» п. 12. гл.3, р. IV, а саме: станом на 29.03.2017 року не проводиться навчання працівників у «димних камерах» згідно «Графіку проведення практичних тренувань підземних робітників в «димних камерах» по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік суд зазначає, що відповідачем надано доказ що при прийнятті на роботу працівники проходять попереднє навчання, Журнал реєстрації інструктажей з питань охорони праці по ВП «Шахта «Родинська». Також суд звертає увагу, що, згідно Листа позивача від 03.04.2017 року № 06.4/2002, на виконання п. 12. гл.3, р. IV НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» встановлено необхідні строки для виконання заходів до 01.07.2017 року.

З приводу виявленого порушення п.4. гл. 3, р. IV НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах», а саме: працівники не забезпечені спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту, (видача спецодягу у поточному році не проводилась), згідно «Графіку придбання спецодягу по відокремленим підрозділам ДП «Мирноградвугілля» на 2017 рік» повинно буди придбано 156 комплектів, по факту - 0, суд вказує, що, представником відповідача зазначено про те, що робітники купляють спецодяг за власний кошт. Щодо фактичного перебування працівників у спецодязі пояснень надано не було. Також згідно Листа позивача від 03.04.2017 року № 06.4/2002, на виконання п.4. гл. 3, р. IV НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» встановлено необхідні строки для виконання заходів до 01.07.2017 року.

З приводу виявленого порушення п.6. гл. 3, р. IV та п. 12. гл. 3, р. IV НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах», а саме: з 83 позицій ПЛА не узгоджено 19 позицій (на підприємстві в окремих виробках відсутній протипожежний трубопровід), згідно «Графіку з прокладення відсутнього протипожежного трубопроводу по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік» повинно бути прокладено 0,5 км, по факту - 0 та не проведено профіліровки провідників та виміри зазорів у вертикальних стволах відповідно до «Графіку профільної зйомки армування і стінок стволів та замірів мінімальних зазорів у вертикальних стволах по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік» відповідно, суд зазначає, що Листом від 03.04.2017 року № 06.4/2002, на виконання зазначених порушень НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» встановлено необхідні строки для виконання заходів до 01.07.2017 року.

З приводу виявленого порушення п.5. гл. 3, р. IV НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах», а саме: ШГС не забезпечені необхідною кількістю респіраторів Р-30 та Р-34 (факт Р-30 - 20, Р-34 - 4 од.), (згідно «Графіку технічного обслуговування респіраторів Р-30, Р-34 по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля»), що є порушенням вимог НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах», суд наголошує, що необхідна кількість респіраторів не відображена в акті, що практично позбавляє відповідача усунути дане порушення та констатувати його наявність з боку суду. Таким чином розглядуване порушення не може бути враховане.

З приводу виявленого порушення п. 3 гл.8, р. VII НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах», а саме: поперечні перетини головних похилих та горизонтальних виробок шахти не відповідають вимогам правил безпеки (факт - 1800м), Листом від 03.04.2017 року № 06.4/2002, на виконання зазначеного порушення НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» встановлено необхідні строки для виконання заходів до 01.07.2017 року.

З приводу виявленого порушення п.6, гл. 3, р. IV НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах», а саме: шахта не забезпечена ХП-В, згідно «Графіку придбання хімічного поглинача по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік» повинно бути придбано 0,24т, по факту - 0,08т, суд зазначає, що ХП-В (хімічний поглинач вапняний) є складовою сумішшю субстанції распріратору, кількість яких на підприємстві є належною. Таким чином суд вважає, що відображений вище факт не є за своєю суттю порушенням.

З приводу виявленого порушення п. 3, гл. 1, р. IX НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах», а саме: не виконується затверджений на підприємстві «Графік технічного обслуговування порошкових та пінних вогнегасників по відокремленим підрозділам ДП «Красноармійськвугілля» на 2017 рік» (план - 48 порошкових, 24 пінних, факт - 92 порошкових), Листом від 03.04.2017 року № 06.4/2002, на виконання зазначених порушень НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах» встановлено необхідні строки для виконання заходів до 01.07.2017 року.

З приводу виявленого порушення п. 1. гл.4 р. IV НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах», а саме: не проводиться професійний відбір робітників суд звертає увагу, що з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 були прийняті на роботу до ВП «Шахта «Родинська», згідно Наказів № 168-к, №147-к, 78-к пройшли попереднє навчання в навчальному пункті, пройшли медичний огляд, про що свідчать відповідні довідки, сертифікати про проходження профілактичного наркологічного огляду, медичні довідки про проходження обов'язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів тощо.

З приводу виявленого порушення п. 2. гл. 2 р. IV НПАОП «Правил безпеки в вугільних шахтах», а саме: не надано проекти на недіючі породні відвали, суд зазначає, що даний пункт не встановлює конкретний перелік недіючих природних відвалів, натомість відповідачем було надано паспорт на відвал ДП «Мирноградвугілля» ВП «Шахта «Родинська».

Таким чином суд зазначає, що відповідачем було надано достатній перелік доказів на підтвердження факту усунення виявлених порушень, наведено письмові та усні аргументи щодо їх безпідставності, відсутності небезпеки в частини виявлених фактів, за якими у тому числі Листом від 03.04.2017 року № 06.4/2002 встановлено необхідні строки для виконання заходів до 01.07.2017 року, які на час звернення до суду не сплинули. Відповідно суд не знаходить фактичних обставин для підтвердження наявності виявлених порушень та застосування відносно них засобу державного реагування у вигляді повного зупинення ведення гірничих робіт з виймання вугілля та проведення гірничих виробок

Також суд вважає за належне зазначити, що відповідно ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", прийнятний ризик - соціально, економічно, технічно і політично обґрунтований ризик, який не перевищує гранично допустимого рівня; ризик - ймовірність виникнення негативних наслідків від провадження господарської діяльності та можливий розмір втрат від них, що вимірюється у кількісних та якісних показниках;

Згідно ст. 3 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", державний нагляд (контроль) здійснюється за принципами: пріоритетності безпеки у питаннях життя і здоров'я людини, функціонування і розвитку суспільства, середовища проживання і життєдіяльності перед будь-якими іншими інтересами і цілями у сфері господарської діяльності; гарантування прав та законних інтересів кожного суб'єкта господарювання; здійснення державного нагляду (контролю) лише за наявності підстав та в порядку, визначених законом; невтручання органу державного нагляду (контролю) у діяльність суб'єкта господарювання, якщо вона здійснюється в межах закону; презумпції правомірності діяльності суб'єкта господарювання у разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків суб'єкта господарювання та/або повноважень органу державного нагляду (контролю); орієнтованості державного нагляду (контролю) на запобігання правопорушенням у сфері господарської діяльності; здійснення державного нагляду (контролю) на основі принципу оцінки ризиків та доцільності тощо.

Аналізуючи порушення, які, на думку позивача, становлять загрозу життю та здоров'ю людей та позиціонуються позивачем як підстава для повного зупинення ведення гірничих робіт з виймання вугілля та проведення гірничих виробок на відокремленому підрозділі підприємства, яке є містоутворюючим, суд не вважає зазначені факти такими, що у достатній мірі становлять загрозу життю та здоров'ю людей, є вагомою обставиною для зупинення роботи підприємства, натомість встановлені факти допускають прийнятний ризик та не є критичними.

Також судом було допитано в якості свідка ОСОБА_9, яка брала участь у проведенні перевірки як службова особа відповідача. Свідка, на підставі ч.2 п.8 ст. 65 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про кримінальну відповідальність та, згідно ст.ст.384, 385 Кримінального кодексу України, попереджено про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання і відмову від давання показань, про що свідчить особистий підпис на розписці. Свідок ОСОБА_9 надала пояснення щодо виявлених порушень, частково обґрунтувала їх суспільну небезпеку та належність.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

У відповідності до ст.ст. 71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Головного управління Держпраці у Донецькій області до Державного підприємства "Мирноградвугілля" Відокремленого підрозділу "Шахта "Родинська" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом зобов'язання повного зупинення ведення гірничих робіт з виймання вугілля та проведення гірничих виробок не підлягають задоволенню.

Таким чином суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позовних вимог Головного управління Держпраці у Донецькій області до Державного підприємства "Мирноградвугілля" Відокремленого підрозділу "Шахта "Родинська" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом зобов'язання повного зупинення ведення гірничих робіт з виймання вугілля та проведення гірничих виробок, - відмовити.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 31.08.2017 року.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 05.09.2017 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Кірієнко В.О.