
Провадження № 2а/760/2147/17
В справі № 760/16706/17а
У Х В А Л А
/про залишення адміністративного позову без руху/
06 вересня 2017 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора управління патрульної поліції м. Києва Тимошенка О.В. про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, суддя
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом і просить скасувати постанову відповідача про накладення на нього адміністративного стягнення, винесену за ч.2 ст.1262 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Адміністративний позов, згідно є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.
Відповідно до п. 4 ч. 1, ч. ч. 2, 3 ст. 106 КАС України в адміністративному позові має бути викладено зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так, з позову незрозуміло:
-за якою статтею КУпАП відносно позивача винесена постанова;
Крім того, відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
В порушення вимог даної норми закону адміністративний позов поданий до суду в одному екземплярі, як і додаток до неї.
Відповідно до положень ст. 108 КАС України у випадку, якщо позивачем не дотримано якоїсь із вимог до позовної заяви, зазначеної у ст. 106 і відсутність певної інформації не дає можливості суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі та виконати обов'язок з повідомлення про це осіб, які беруть участь у справі, суд залишає позовну заяву без руху і надає позивачеві термін для виправлення виявлених недоліків в адміністративному позові.
При таких обставинах, керуючись ст. ст. 106-108 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора управління патрульної поліції м. Києва Тимошенка О.В. про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Недоліки адміністративного позову, викладені в даній ухвалі, мають бути усунуті шляхом подання належно оформленого адміністративного позову.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення чи протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, постановленої без участі особи, яка її оскаржує.
Суддя: Л. А. Шереметьєва