
Справа № 690/201/17
Провадження № 2-а/690/6/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2017 року Ватутінський міський суд Черкаської області
у складі: головуючого-судді Пасацької Л.А.,
при секретарі Вельган А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 оборони України, Черкаського обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними, зобовязання вчинити дію,
в с т а н о в и в:
16.06.2017 р. позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 оборони України, Черкаського обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними, зобовязання вчинити дію.
Ухвалою суду від 19.06.2017 р. у справі відкрито скорочене провадження і надано відповідачам десятиденний строк для подачі ними письмових заперечень, після надходження яких судом було вирішено справу призначити в загальному порядку до судового розгляду.
У судовому засіданні від представника відповідача, ОСОБА_2 оборони України, ОСОБА_3, надійшло клопотання про передачу справи до Черкаського окружного адміністративного суду за предметною підсудністю.
Суд, заслухавши думку представника позивача, адвоката ОСОБА_4, яка заперечила проти задоволення заявленого клопотання, та представників відповідачів, ОСОБА_3 та ОСОБА_5, які його підтримали із заявлених підстав, перевіривши їх доводи, дійшов до наступних висновків.
Позивач, звертаючись до суду із адміністративним позовом, зокрема до відповідача ОСОБА_2 оборони України, просив визнати їх дії незаконними щодо відмови у прийнятті рішення про призначення та виплату одноразової грошової допомоги в звязку з інвалідністю внаслідок захворювання, повязаного з участю в бойових діях при виконанні обовязків військової служби, а також зобовязати провести нарахування та її виплату.
За загальним визначенням предметної підсудності адміністративних справ місцевим загальним судам, викладеним в ст.18 КАС України, підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з субєктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням, виплат та підбіг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Враховуючи заявлені позивачем вимоги щодо визнання дій ОСОБА_2 оборони України незаконними щодо відмови у прийнятті рішення не належить розглядати місцевим загальним судом як адміністративним, оскільки фактично оскаржуються його дії, а тому позовні вимоги в цій частині повинні розглядатись окружним адміністративним судом.
Відповідно до ст. 24 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність … міністерства … розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Згідно положень ст. 21 цього Кодексу позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони повязані між собою. Якщо справа щодо однієї з вимог підсудні окружному адміністративному суджу, а щодо іншої вимоги (вимог) місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Вказані підстави узгоджуються із правовою позицією, викладеною в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 18.02.2014 р. в справі №К/9991/59612/11.
При цьому, положенням ст. 116 КАС України передбачено право суду своєю ухвалою розєднати одну чи декілька поєднані в одне провадження позовні вимоги у самостійні провадження, якщо їх спільний розгляд ускладнює чи сповільнює вирішення справи.
З урахуванням викладених у позовній заяві обставин самостійний розгляд декількох поєднаних в одне провадження позовних вимог до ОСОБА_2 оборони України та Черкаського обласного військового комісаріату неможливий, а тому розєднання позовних вимог лише ускладнить і сповільнить вирішення справи.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про задоволення заявленого клопотання та необхідність передачі справи на розгляд до Черкаського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 21, 22, 24, 116, 158-160, 165, 254 КАС України,
у х в а л и в:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 оборони України, Черкаського обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними, зобовязання вчинити дію передати на розгляддоЧеркаського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ватутінський міський суд Черкаської області протягом пяти днів з дня її проголошення (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя: Л.А. Пасацька