Ухвала суду № 68621714, 04.09.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.09.2017
Номер справи
810/1506/17
Номер документу
68621714
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 810/1506/17

Суддя доповідач Літвіна Н. М.

У Х В А Л А

04 вересня 2017 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Літвіна Н.М., перевіривши апеляційну скаргу Вишгородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче об’єднання «Тетерів» до Вишгородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління державного казначейства України у Київській області про стягнення пені за несвоєчасне бюджетне відшкодування, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 29 червня 2017 року адміністративний позов задоволено.

На вказану постанову суду відповідачем – Вишгородською об’єднаною державної податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області, подано апеляційну скаргу.

Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 КАС України з наступних підстав.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 187 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції.

У апеляційній скарзі відповідач зазначає вимогу про скасування постанови Київського окружного адміністративного суду від 29 березня 2017 року по справі № 810/1506/17.

Разом з тим, в матеріалах справи міститься постанова Київського окружного адміністративного суду від 29 червня 2017 року.

Крім того, відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України - до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Однак, апелянтом вказаних дій не здійснено.

Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року (зі змінами та доповненнями).

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Станом на момент звернення позивача до суду Закон України «Про судовий збір» встановлював ставку судового збору за подання юридичною особою адміністративного позову майнового характеру – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Виробниче об’єднання «Тетерів» звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з Державного бюджету України на його користь пеню на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України за період з 14 березня 2013 року по 25 травня 2016 року за прострочення відшкодування суми податку на додану вартість за лютий 2009 року у розмірі 1 209 255,68 грн.

А тому, сума судового збору, яку зобов’язаний сплатити апелянт становить – 19 954, 67 грн. (1 209 255, 68 грн. * 1,5 % * 1,1 (110 %)).

З огляду на зазначені обставини, вбачається що апеляційна скарга відповідача не відповідає вимогам ст. 187 КАС України.

Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання суду апеляційної інстанції оригіналу документа про сплату судового збору та уточненої апеляційної скарги, яка повинна містити дату оскаржуваного судового рішення.

Згідно до ч. 3 ст. 189 КАС України - до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, тому суддя, встановивши, що апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених КАС України, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Оскільки, вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції у відповідності із ст. ст. 189, 108 КАС України, а тому апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту надано строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Вишгородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче об’єднання «Тетерів» до Вишгородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління державного казначейства України у Київській області про стягнення пені за несвоєчасне бюджетне відшкодування, - залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків 20 (двадцять) днів з моменту отримання копії зазначеної ухвали.

В разі невиконання вимог суду у строк встановлений судом апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Н.М. Літвіна