
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
04.09.2017 р. Справа № 814/1827/17
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., за участю секретаря судового засідання Кононенка Д.Ф., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за поданнямГоловного управління ДФС у Миколаївській області, доДП "Снігурівський комбінат хлібопродуктів", проподання про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна,В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДФС у Миколаївській області звернулось до адміністративного суду з поданням про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків ДП "Снігурівський комбінат хлібопродуктів", у зв'язку з відмовою від допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки.
Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень не надав.
Позивач просив розглянути подання в порядку письмового провадження.
У відповідності з абз. 3 ч. 8 ст. 183-3 КАС України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.
ДП "Снігурівський комбігат хлібопродуктів" зареєстроване в якості юридичної особи 24.03.2003 та як платник податків перебуває на обліку в Баштанській ОДПІ Головного управління ДФС у Миколаївській області (Снігурівське відділення) з 12.04.2003 року.
З метою здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків у зв'язку з надходженням відомостей про внесення запису до ЄДР щодо прийняття рішення про припинення юридичної особи, наказом №1513 від 29.08.2017 року призначено документальну позапланову виїзну перевірку Дочірнього підприємства "Снігурівський комбінат хлібопродуктів" (арк.спр.14).
З цього приводу було виписані направлення на перевірку на ім'я головного державного ревізор-інспектора відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб - ОСОБА_1 №1830/14-29-03-43 від 29.08.17, №1831/14-29-03-43 від 29.08.17 на ім'я головного державного ревізор-інспектора відділу перевірок фінансових операцій управління аудиту ГУ ДФС у Миколаївській області - ОСОБА_2, № 1832/14-29-03-43 від 29.08.17 на ім'я головного державного ревізор-інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Миколаївській області - ОСОБА_3 та № 1829/14-29-03-43 від 29.08.2017 на ім'я головного державного ревізор-інспектора відділу перевірок фінансових операцій управління аудиту ГУ ДФС у Миколаївській області - ОСОБА_4 (арк.спр.10-13).
30.08.17 уповноваженими особами позивача здійснено вихід за місцемзнаходженням відповідача за адресою: вул. Центральна, 14, Снігурівка, Миколаївська область, з метою проведення документальної позапланової виїзної перевірки.
Проте, ліквідатор ДП "Снігурівський комбінат хлібопродуктів" ОСОБА_5 відмовилась від підписання направлень на перевірку та відмовила в допуску до проведення перевірки з підстав того, що документи, які пов'язані з господарською діяльністю підприємства не передавались, тому розпочати перевірку не можливо, у зв'язку з чим були складені Акт про відмову від допуску до проведення перевірки № 473/14-29-14-05/32199304 та Акт відмови від підпису у направленні на перевірку №472/14-29-14-05/32199304 від 30.08.2017 р. (арк.спр.15-16).
31.08.17 уповноваженою особою Головного управління ДФС у Миколаївській області прийнято рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків Дочірнього підприємства "Снігурівський комбінат хлібопродуктів" відповідно до ст.94 Податкового кодексу України (арк.спр.6).
Відповідно до п.94.2.3 ПК України адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом. Арешт майна може бути застосовано, зокрема, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.
Згідно п.81.1 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення фактичної перевірки за умови пред'явлення таких документів: 1) направлення на проведення такої перевірки; 2) копії наказу про проведення перевірки; 3) службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Зазначена ж норма ПК України надає право платнику податків у разі непред'явлення, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, недопустити посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення фактичної перевірки.
При цьому, відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж зазначені, не дозволяється.
Оскільки відповідачем не надано пояснення та/або інших доказів відсутності законних підстав для проведення перевірки або допуску посадових осіб контролюючого органу, суд дійшов висновку, про обгрунтованість застосованого адміністративного арешту майна товариства з обмеженою відповідальністю "Трініті Схід".
Відповідно до п. 94.10 ст. 94 Податкового кодексу України арешт на майно може бути накладено рішенням керівника контролюючого органу (його заступника), обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.
Подання задовольнити.
Одночасно з цим, суд зазначає, що як випливає з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163, 183-3 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Подання задовольнити.
2. Підтвердити обгрунтованість адміністративного арешту майна платника податків Дочірнього підприємства "Снігурівський комбінат хлібопродуктів" (код ЄДРПОУ 32199304), застосованого рішенням Головного управління ДФС у Миколаївській області від 31.08.2017р.
3. Постанова підлягає негайному виконанню, але на неї може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя В. В. Біоносенко